13 komentāri

Partijai “Saskaņa” arī pagājušais – starpvēlēšanu gads – bija ražens. Ziedojumos tā saņēma 76 000 eiro, biedra naudās 27 000 eiro. Ražīgs gads bija arī “Saskaņas” satelītorganizācijām. Partijas birojā reģistrētā Nila Ušakova bijušās dzīvesbiedres Jeļenas Ušakovas jauniešu organizācijai “Young.lv” ziedotāji sametuši 70 000 eiro, bet organizācijai, kas rīko Uzvaras dienas svinības, “9.maijs.lv” – 149 000 eiro .

Pārskatot “Saskaņas” ziedotāju sarakstus, atrodamas trīs interesantas personas. Maksātnespējīgas. Tās spējušas ziedot “Saskaņai” tik daudz naudas, ka pašiem pāri nav palicis nekādiem tēriņiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Arturs Pravs. “Saskaņas” Rīgas koordinators. Par maksātnespēju pasludināts 2015. gada novembrī. Strādā kanalizācijas uzņēmumā “KTE”, kur, pēc gada pārskata spriežot, alga nepārsniedz 1000 eiro mēnesī. Bankām bija palicis parādā 16 000 eiro. Tiesa Pravam atļāva iziet bankrota procedūru, kas prasa pāris gadus atdot kredītsaistību segšanai trešdaļu no ienākumiem. Tiesas materiāli liecina, ka Pravs to godprātīgi darījis. Taču pirms maksātnespējas pasludināšanas vēl paspējis samaksāt 5000 eiro biedra naudā partijai “Saskaņa” un organizācijai “Young.lv” – 2000 eiro ziedojumā. Sanāk, ka partijai un sabiedriskajai organizācijai viņš atdevis vēl vairāk, nekā bija viņa ieņēmumi.

Maksātnespējas administratore Lauma Dzelzīte bija pieprasījusi Prava kontu izrakstus. Viņa tur nav atradusi maksājumus ne partijai, ne “Young.lv”. Administratore sarunā ar “Nekā personīga” pieļāva, ka maksājumus saskaņietis būtu varējis veikt arī skaidrā naudā.

Jūlija Maļika Grundāne. “Saskaņas” aktīviste. Pēc tiesas materiāliem viņa ir maksātnespējīga no 2012. gada novembra. No savas 715 eiro algas, viņa ik mēnesi parāda atmaksai atvēlējusi 230 eiro . Atlikušie 500 eiro ienākumi viņai ļāvuši 2015. gadā organizācijai “Young.lv” noziedot 11 500 eiro, 1950 “Saskaņai” un tādu pašu summu atvēlēt “9.maijs.lv”. Kopā ziedojumos – 15 000 eiro jeb summu, kas divas reizes pārsniedz viņas iztikas līdzekļus.

Un visbeidzot Maksims Tolstojs. Partijas “Saskaņa” Rīgas domes frakcijas priekšsēdētājs. Maksātnespējīgs no 2014. gada novembra. Pēc parāda maksāšanas viņam ik mēnesi palika 1700 eiro. Un apbrīnojamā kārtā ar šiem ienākumiem pietika, lai Tolstojs “Saskaņai” 2015. gadā būtu noziedojis 1995 eiro, biedru naudā partijai samaksājis 5760 eiro, organizācijai “Young.lv” atvēlējis 8991 eiro un “9.maijam” – 9676 eiro. Kopā 26 422 eiro, kas izdalot pa mēnešiem sanāk 2 201 eiro jeb par 500 eiro vairāk nekā viņa ieņēmumi.

Maksims Tolstojs, “Saskaņas” Rīgas domes frakcijas priekšsēdētājs

(NP: Par jūsu ziedojumu “Saskaņai”, “9.maijam”, “Young.lv”. Esat ziedojis kopsummā, man liekas, ka 21 000.) Nevaru par to jums šobrīd atbildēt. Ja jūs ziniet tādu ciparu… (NP: Bet jūs esat ziedojis šīm organizācijām?) Es ziedoju, jā, ziedoju. (NP: Vai to ir saskaņojis jūsu maksātnespējas administrators Ēriks Spurelis?) Protams, ka tas ir viss saskaņoti, un es nesaprotu, kāda ir ar to…. (NP: Tātad kreditori ir ar mieru, ka, lai gan esat maksātnespējīga persona, 21 000?) Tas ir atsevišķas … lietas. (NP: Kā? Vai kreditori ir ar mieru, ka esat ziedojis?) Jā, protams. (NP: Kreditoriem pretenziju nav?) Nav.

Tolstoja administrators Ēriks Spurelis neatcerējās, ka Tolstojs būtu viņam ziņojis par ziedojumiem. Viņš arī pauda pārliecību, ka šādus pārskaitījumus maksātnespējīgai personai nebūtu loģiski veikt. “Saskaņas” vadītājs Rīgas mērs Nils Ušakovs apgalvo, ka neko nezinot par Tolstoja un citu saskaņiešu finanšu problēmām, bet priecājās, ka partijas kasē ienāk nauda.

Nils Ušakovs, Rīgas domes priekšsēdētājs (Saskaņa)

Katra politiķa, katra partijas biedra pienākums ir attiecīgi vai nu pašam palīdzēt, vai nu attiecīgi atrast cilvēkus, kas varētu atbalstīt finansiāli partijas darbību, tas ir galvenais uzdevums visiem. (NP: Tad jums kaut kādi citi cilvēki ir?) Mums ir jāsameklē kādi citi cilvēki ir? Ir jāsameklē cilvēki, kam ir finansiālas iespējas un kam ir vēlme palīdzēt politiskam spēkam, mūsu gadījumā partijai “Saskaņa”.

Arī organizācijas “9.maijs.lv” priekšsēdētājs Vadims Baraņņiks par ziedojumu izcelsmi neesot interesējies. Kā ir, tā ir.

Vadims Baraņņiks, organizācijas “9.maijs.lv” valdes loceklis

(NP: Tās summas ir diezgan lielas, jūs kaut kā mudināt biedrus?) Nē, katrs ziedo pēc savas sirdsapziņas. (NP: Bet ir kaut kāds aicinājums, vai viņi paši nāk un izdomā?) Nu, ir sociāla informācija, un pēc tam cilvēki paši ziedo. (NP: Jūs pavaicāsiet biedriem, vai viņi ir saskaņojuši ar maksātnespējas administratoriem savus ziedojumus?) Nezinu. Par to ne viņi mums kaut ko paziņo, ne arī mums par to ir kaut kāda informācija. (NP: Nu, bet tas jau likumpārkāpums sanāk.) Nu, ja ir likumpārkāpums, tad mēs situāciju izskatīsim.

Jānis Urbanovičs, “Saskaņas” valdes loceklis

(NP: Ir trīs ziedotāji, kuriem ir maksātnespējas process.) Šausmas. (NP: Viņi ziedoja un viņiem iestājās maksātnespēja?) Ar visu to, ka viņiem ir maksātnespēja. Ai, ai, ai, pēdējo naudu atdeva. Bet es pat teiktu, ka viņiem ne tikai nav ko ēst, bet pat nav, ko bērnus barot. Šausmas.

Partiju finansēšanas likums paredz, ka ziedotājam ir jāpierāda, ka viņam ir bijuši pieejami legāli līdzekļi ziedojumam. Ja persona to pierādīt nevar, tad ziedojumu var uzskatīt par nelikumīgu un partijai tas jāieskaita valsts budžetā.

Par nelikumīgiem ziedojumiem ir runāts arī Krimināllikumā. Ja saskatīs, ka Tolstojs un abi pārējie maksātnespējīgie ziedotāji bijuši starpnieki nelikumīgā partijas finansēšanā, tad viņiem draud kriminālsods, par ko paredzēta brīvības atņemšana līdz diviem gadiem.

Savukārt, ja konstatēs, ka partijas vadītājs Nils Ušakovs pieņēmis nelikumīgu finansējumu, viņam varētu draudēt trīs gadu cietumsods.

Nils Ušakovs, Rīgas domes priekšsēdētājs (“Saskaņa”)

(NP: Pārrunāsiet šo jautājumu ar Tolstoja kungu?) Jā. (NP: Paldies.) Mēs nemeklējam trešās personas, mēs meklējam ziedotājus, nevajag mēģināt izraut no konteksta.

Jānis Urbanovičs, “Saskaņas” valdes loceklis

Iedomājaties, cik forši. Cilvēks atdod pēdējo partijai, tāpēc mums tie reitingi tik augsti.

Video

TOP komentāri

 • Sandra Polanska
  +4 +4 0

  Sandra Polanska

  Jautri! Būtībā pēc šādu faktu atklāšanas ir pamats izbeigt devīgās personas m/n procesu 😉
 • Mikelis Priekulis
  +3 +3 0

  Mikelis Priekulis

  Šo lietu būs ļoti interesanti nosekot pakaļ kā tā beigsies - ziedojumu summa pārsniedz pašu ienākumus, un vēl draud cietumsods diezgan "spilgtām" personām :)
 • Andris Latvers
  +2 +2 0

  Andris Latvers

  Urbanovičs: "Iedomājies,cik forši, cilvēks atdod pēdējo partijai, cik forši.."
  Ciniski, bet tā ir Latvija.. Korupcija, pērkamie politiķi un valsts nozagšana tas ir vislielākais Latvijas valstiskuma apdraudējums nevis Putina "zaļie cilvēciņi"!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl