Komentāri

Saskaņa aktīvi sākusi uzrunāt darba ļaužu masas. Vairāki vadoši partijas biedri uzstājīgi zvana un tiekas ar dažādāko jomu arodbiedrību un asociāciju vadītājiem un prasa slēgt līgumus par kopīgu sadarbību. Jau tuvākajā laikā ar Saskaņiešu ciešu atbalstu protestus rīkos mediķu arodbiedrība, kam jau šāds sadarbības līgums jau noslēgts. Plānā vēl arī citas akcijas. Kā mums stāsta kādas partijas uzrunātās asociācijas vadītāja – par piedalīšanos protestos viņas biedriem piesolīts saskanīgs atpūtas brauciens.

Mediķu arodbiedrība ceturtdien nolēma, ka protestēs. Sapulcē daži iebilda, bet vairums bija par piketu 20. aprīlī, kad Nacionālajā bibliotēkā tiksies Eiropas valstu veselības ministri. Tā ir tikai notikumu redzamā daļa. Aizkulisēs protestiem gatavojas ne tikai mediķi. Partija Saskaņa uz sadarbību aktīvi cenšas pierunāt dažādu arodbiedrību, biedrību un asociāciju līderus. Pirms neilga laika par ideju slēgt līgumus ar darbaļaužu pārstāvjiem runāts partijas valdē. Visi ideju atbalstījuši.

Foto: LETA

Foto: LETA

Nekā personīga: Bet, kurš ierosināja, ka kaut kas tāds jāsāk darīt?
Saeimas deputāts Igors Pimenovs (Saskaņa): Es, es, es, es, es, es.
Nekā personīga: Tad jūs piedāvājāt valdei, ka kaut kas tāds ir jādara?
Igors Pimenovs: Jā, tā bija mana iniciatīva.

Kā viena no pirmajām tapusi vienošanās ar visu arodbiedrību jumta organizāciju. Tā pēc Saskaņas līdera mudinājuma noslēgta jau pagājušā gada nogalē.

Foto: LETA

Foto: LETA

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Pēteris Krīgers: Šobrīd ir vienošanās ar sociāldemokrātisko partiju Saskaņa. Mēs pašreiz risinām jautājumu, kuri būs mūsu cilvēki, kuri sēdīsies ar Saskaņu pie sarunu galda.
Nekā personīga: Kurš no Saskaņas bija tas, kurš nāca un teica, ka varētu tā kā sadarboties un slēgt līgumu?
Pēteris Krīgers: Nu nebija konkrētu cilvēku…
Nekā personīga: Nu ne jau visa partija kopā nāca…
Pēteris Krīgers: Bija uzaicinājums no partijas vadības.
Nekā personīga: Urbanovičs, Ušakovs – kurš?
Pēteris Krīgers: Ušakovs. Mēs savā valdē apspriedām šo iespējamo variantu. Valde lēma, ka šādu vienošanos var parakstīt, un novembrī pagājušajā gadā mēs arī parakstījām.

Lai arī Latvijas Pensionāru federācijas līderis ir no Zaļo zemnieku savienības un pārstāv partiju arī kā Saeimas deputāts, Andris Siliņš drīz parakstīs līdzīgu dokumentu ar Nilu Ušakovu.

Foto: LETA

Foto: LETA

Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Andris Siliņš: Līgums mums vēl nav noslēgts, bet praktiski sarunas ir bijušas un ir gatavi atbalstīt Latvijas Pensionāru federācijas centienus panākt atsevišķas pozitīvas izmaiņas priekš pensionāriem. Un tas, ka mēs slēdzam šādus sadarbības līgumus ir mūsu, nevis partiju interesēs.
Nekā personīga: Bet jums ir tāda pārliecība, ka partijas to neizmantos?
Andris Siliņš: Nu, partijām tas būtu normāli, ja viņas censtos to izmantot. Tas atkarīgs no tām organizācijām… ļausies vai neļausies.  Jā. Cik tālu atbalstīs to vai citu politisko spēku.

Mediķu arodbiedrība pārmet citām partijām neieinteresētību viņu problēmu risināšanā. Tāpēc priecājas, ka vismaz Saskaņa esot gatava palīdzēt. Un neizslēdz, ka nāksies palīdzēt arī partijai pirms vēlēšanām.

Foto: LETA

Foto: LETA

Nekā personīga: Ja partija pirms vēlēšanām nāks un lūgs – palīdziet mums savākt atbalstītāju pulku. Jums tur tomēr biedri un tā…
Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Valdis Keris: Šajā vienošanās tekstā nav neviena punkta par to.
Nekā personīga: Bet, ja prasīs? Cilvēkam jābūt pie varas, lai viņš kaut ko no solītā izdarītu.
Valdis Keris: Atbilde ir ļoti vienkārša – vērtējiet padarītos darbus. Un tad, jā – var izrādīties, ka sadarbībā ar konkrēto partiju esam izdarījuši vairākas lietas, kas ir devušas konkrētu labumu. Un, ja cilvēki to jutīs un novērtēs, tad tas būs objektīvi. Jā – protams, ka tas ir iespējams.

Saskaņieši skaidro, ka viņi esot sociāldemokrāti, un tāpēc pienākas zināt, ko domā darbaļaudis. Ja vadošās partijas to nedara, Saskaņa esot gatava sadarboties. Plāni esot tālejoši.

Saeimas deputāts Igors Pimenovs (Saskaņa): Mēs esam vienojušies jau sen – janvāra mēnesī, ja nemaldos, ar Latvijas policijas jomas arodbiedrību….
Nekā personīga: Tas, ko Sūnas kungs vada?
Igors Pimenovs: Sūnas kungs, tieši tā. Vienkārši tas nav es, bet mans kolēģis, kas sadarbojas ar šo arodbiedrību. Top, un es ceru, ka tiks parakstīta Latvijas Ārstniecības un aprūpes darbinieku arodbiedrības savienību. To vada Daina Brūveles kundze. Manos plānos ir panākt, lai šāda iniciatīva būtu izvirzīta arī pārējām arodbiedrībām.

Arodbiedrības uzrunājot vairāki no Saskaņas. Tā Jānis Ādamsons iestājas par drošībnieku interesēm: ”Šobrīd no bijušajiem policistiem ir izveidota, ja nekļūdos, četras arodbiedrības, un pie iespējas tiekos absolūti ar visiem.”

Pēc vairāku arodbiedrību un dažādu asociāciju līderu aptaujas var secināt, ka Saskaņa jau ir nopietni ķērusies pie to aģitācijas. Izvēloties sfēras, kuras varētu skart problēmas saistībā ar pret Krieviju ieviestajām sankcijām. Pieteikumu sadarboties saņēmusi Latvijas celtnieku arodbiedrība. Lēmumu – ko darīt aprīlī pieņemšot tās valde.

Latvijas Ceļu darbinieku arodu apvienībai Saskaņa sadarbību piedāvāja jau pagājušogad. Arī viņi vēl domā. Tirdzniecības darbinieku arodbiedrībai signāli par Saskaņas interesi esot bijuši, bet sadarbības piedāvājums nav saņemts. Ja partija to prasīs, valde lems. Iespējams, pozitīvi. Latvijas Dzelzceļnieku un satiksmes nozares arodbiedrībai piedāvājumi pēdējā laikā nākuši vairākkārt. Tomēr arodbiedrība tikai ar vienu partiju līgumu neslēgs. Arī ar Latvijas Piensaimnieku centrālo savienību Saskaņa pēdējās nedēļas sazinājusies uzstājīgi un vairākkārt. Tās valde par piedāvājumu lemšot 1. aprīlī.

Foto: LETA

Foto: LETA

Nekā personīga: Neizmantosit šo te iespēju pirms vēlēšanām?
Saeimas deputāts Sergejs Dolgopolovs (Saskaņa): Jebkurš politisks spēks izmanto visas sviras, lai paplašinātu savas ietekmes sfērā sabiedrībā. Ja jūs teiksit, ka Vienotība to nedara, tad es arī pasmiešos.
Nekā personīga: Tad jūs, to darot, daļēji darāt arī šo?
Sergejs Dolgopolovs: Bet neapšaubāmi. Es teiktu tā – šeit ir abpusēji sakari. Jo…
Nekā personīga: Un abpusējs izdevīgums?
Sergejs Dolgopolovs: Un abpusējs izdevīgums. Neapšaubāmi. Jo kādam ir jālobē, jāaizstāv arodbiedrību intereses. Konsekventi. Tas nevar būt no vēlēšanām uz vēlēšanām. Un no otras puses – dabīgi politiskie spēki arī ir ieinteresēti sava atbalsta paplašināšanā. Tā ir loģika. Un man šķiet ļoti veselīga loģika.

Veselīgai loģikai sekojis arī kāds Saskaņas ierindas biedrs, kurš uzrunājis Latvijas augļkopju asociācijas vadītāju Māru Rudzāti. ”Viņš gribēja, lai mēs slēdzam sadarbības līgumu. Nevalstiskā organizācija augļkopju asociācija ar Saskaņas centru sadarbības līgumu, ka viņi mūs tur atbalstīs visos jautājumos,” tā Latvijas Augļkopju asociācijas priekšsēdētāja Māra Rudzāte.

Augļkopji apspriedušies un izlēmuši no piedāvājuma atteikties. Bet pirms trim nedēļām saskaņietis asociācijas vadītājai sācis sūtīt īsziņas. Lai viņi piedaloties mediķu plānotajos protestos, kas tikšot arī atalgots.

Foto: LETA

Foto: LETA

Latvijas augļkopju asociācijas priekšsēdētāja Māra Rudzāte: Viņš teica, ka Keris ir noslēdzis to līgumu, un tā kā viņi aktīvi pastrādās, un viņiem būs bezmaksas izklaide trīs dienas ar ģimenēm varēs pa velti braukt. Un es aizsūtīju viņam – kas maksāja par to visu? Tad viņš tur piesauca Rīgas domi, kas tur viņam… kaut kādi iekrājumi, varbūt viņš muļķojās – nezinu. Bet tas tā man nepatika. Tad viņš saka tā – ”ja tava asociācija parakstīs ar Saskaņu līgumu un rīkos protestus, tad vasarā būs nopelnījusi saskanīgu atpūtu”. Nu tā.
Nekā personīga: Tad jums saskanīgā atpūta izpaliks?
Māra Rudzāte: Nu laikam izpaliks. Mēs vasarā paši atpūšamies darbā. Mums atpūta ir ziemā. Tā kā, ja viņš būtu piedāvājis kaut kur slēpot braukt uz kaut kādiem kalniem, mēs tad domātu. Joks, protams.

Pirms dažām nedēļām no Spīķeriem, kur atrodas Saskaņas birojs saskanīgā braucienā uz Briseli devās Rīgas Satiksmes arodbiedrības LABA virsjakās tērpušies cilvēki. Kā noskaidrojām – viņiem braucienu uzsauca Saskaņas eiroparlamentārietis Andrejs Mamikins. Briselē saujiņa Rīgas Satiksmes darbinieku arodbiedrības aktīvistu uz dažām minūtēm sarīkoja arī mazu piketu pret nabadzību Latvijā.

Eiroparlamenta deputāts Andrejs Mamikins (Saskaņa):
Es maksāju tēriņus, viesnīcu, ēšanu no savas naudas un pēc tam, iesniedzot attiecīga veida finanšu dokumentus, to apmaksā Eiropas Parlaments. Bet tas ir… nezinu kā pārtulkot uz latviešu valodu – sponsorētie viesi. Katrs deputāts var uzaicināt jebkuru cilvēku, var aicināt savus radiniekus, draugus. Parlaments uz to neskatās. Es uzaicināju savus draugus no arodbiedrības LABA.

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

ASOCIĀCIJU TESTS! Mēs uzminēsim, kā Tu pavadīji vasaru!

Vasaru pārsvarā pavadīji siltās zeķēs, vērojot lietus lāses aiz loga, vai arī gluži pretēji – aktīvi sportojot brīvā dabā, pa vidu daudziem koncertiem un festivāliem? Godīgi aizpildi šo testu un skaties – vai mēs spēsim uzminēt, kāda patiesībā bija Tava vasara!

Lasi vēl