Sanatorija Jūrmalā saņem gāzi nevis no Latvijas gāzes, bet Gazprom

Komentāri

Latvijas Gāze apgalvo, ka viņiem vienīgajiem ir ekskluzīvas tiesības Latvijas teritorijā piegādāt un tirgot dabas gāzi. Tomēr kā pārliecinājās Nekā Personīga, ir kāds īpašs izņēmums.

Proti, Jūrmalā ir padomju laikos būvēta elitāra sanatorija Dzintarkrasts, kas saņem gāzi nevis no Latvijas Gāzes, bet no Krievijas kompānijas Gazprom.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzņēmums apgalvo – izņēmums esot unikāls un radies vēsturiski, un tas šodien neko nemainot. Ekonomikas ministrija gan ir citās domās.

Pirmos neatkarības gadus firma, kas saimnieko sanatorijā, piederēja Latvijas Ekonomikas ministrijai. Īsi pirms pilnvaras nolika Boriss Jeļcins, 1999. gada nogalē, firmu no Latvijas pārņem Krievijas prezidenta lietu pārvalde. Pašas ēkas un zemi 2013. gadā Latvija iemainīja Krievijai pret īpašumu Maskavas centrā.

Šis gadījums parāda, ka Latvijas Gāze saviem akcionāriem izņēmumus pieļauj, bet nevienu citus gāzes tirgū neielaiž.

Par piegādēm, ko no Gazprom saņem sanatorija Dzintarkrasts, Latvijas Gāzes vadība skaidrojumos ir skopa.

Tikmēr šīs nozares eksperts Reinis Āboltiņš saka – “lai arī Gazpron ir akcionārs Latvijas gāzē, Gazprom kā tirgotājs šeit nevar darboties. Te var darboties Latvijas gāze. Un Latvijas gāze ir licencēts uzņēmums, kurš pārvada, sadala, pārdod un uzglabā dabasgāzi Latvijā.”

Foto:

Kas ir Dzintarkrasts?

Jāpiebilst, ka padomju gados Jūrmala bija īpaši iecienīta darbaļaužu un arī PSRS elites atpūtas vieta. Sanatorija Jantarnij Bereg jeb Dzintarkrasts būvēta Brežņeva laikā. Pats vadonis uz šejieni tā arī ne reizi neatbrauca, lai arī sanatorijas teritorijā bija izbūvēta īpaši viņam domāta vasaras māja. Dzintarkrastu uzskatīja par šikāko atpūtas vietu Baltijas reģionā.

Šodien uz Dzintarkrastu brauc atpūtnieki no bijušās Padomju savienības. Krievija finansē veselības programmas kara veterāniem. Sanatorijas apgrozījums gadā ir ap diviem miljoniem eiro. Pagājušajā gadā Krievijas prezidenta lietu pārvalde sanatorijai piešķīrusi 374 tūkstošus eiro, vēl pirms gada – pusmiljonu.

Saeimas Tautsaimniecības komisija šonedēļ beidzot pabeidza skatīt strīdīgos likuma grozījumus, kas skar gāzes tirgus atvēršanu. Cetrurtdien, dienā, kad plānots balsojums par Māra Kučinska valdību, deputāti galīgajā lasījumā lems arī par grozījumiem enerģētikas likumā.

Skaties video!

Lasi vēl