Saeimas slepenākā komisija vērtē Seržanta izteikumus par ebrejiem

3 komentāri

”Pretspiegu” grozījumi Krimināllikumā gandrīz maksāja amatu Saeimas deputātam Kārlim Seržantam Saeimas Nacionālajā Drošības komisijā, kur viņš ir priekšsēdētāja biedrs. 

Aizstāvot likuma grozījumu nepieciešamību, Seržants tā iekarsa sarunā ar Latvijas radio, ka aizvainoja ebrejus. Šonedēļ Saeimas Mandātu un iesniegumu komisija nolēma sākt pret Seržantu Ētikas pārkāpuma lietu. Seržantam nu arī ir pagaisusi iespēja kļūt par izmeklēšanas komisijas vadītāju.

Pagājušajā nedēļā Saeima izveidoja parlamentārās izmeklēšanas komisiju, kas izvērtēs korupcijas, lobēšanas, organizētās noziedzības un kontrabandas ietekmi uz nodokļu iekasēšanu un ekonomisko un finanšu noziegumu izmeklēšanu. Šonedēļ Saeimas frakcijas izvirzīja pārstāvjus komisijā. Piemēram, Vienotības frakciju pārstāvēs no Vienotības partijas izslēgtais deputāts Veiko Spolītis.

Pēc skandāla ar finanšu policistu lielajiem uzkrājumiem komisiju izveidot lūdza No sirds Latvijai deputāts Ringolds Balodis. Viņš pats arī gribētu komisiju vadīt. Bija liela iespēja, ka komisijas vadītājs būs Kārlis Seržants no ZZS. Saeimas prezidijā jau bija nonācis attiecīgs dokuments.

Taču 10. martā Seržants bija sniedzis interviju Latvijas radio, kur vērsa uzmanību uz to, ka Latvijas valsts ienaidnieki ir konkrētas tautības. Par šo interviju šonedēļ Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija sāka ētikas pārkāpuma lietu.

Savukārt Nacionālās drošības komisijā trīs opozīcijas deputāti Valērijs Agešins, Ringolds Balodis un Mārtiņš Bondars rosināja Seržantu atcelt no komisijas priekšsēdētāja biedra posteņa.

Nekā personīga rīcībā ir nonācis komisijas sēdes ieraksts. Tajā dzirdamie komisijas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas izteikumi liecina, ka jautājums par Seržantu ir komisijai netipisks un nav slepens. Āboltiņa pat aicina komisijas deputātus par tiem brīvi komunicēt ar presi.

Ierakstā dzirdams, ka Seržants cenšas izskaidrot savus izteikumus. Viņš esot izveidojis top 10 ar Krievijas aģentiem Latvijā. Šie cilvēki esot Vladimirs Lindermans, Broņislavs Zeļcermans, Josifs Korens, Tatjana Ždanoka, Aleksandrs Giļmans, Jakovs Pliners, Vladislabs Rafaļskis, Ilarions Girss, Aleksandrs Gapoņenko un Jevgeņijs Osipovs.

Nacionālās Drošības komisijā ir trīs pozīcijas un trīs opozīcijas deputāti. Šonedēļ nebija klāt Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces, viņa bija komandējumā ASV. Šī prombūtne arī raisīja opozicionāros cerību, ka balsojums par Seržanta noņemšanu izdosies. Taču pievīla saskaņietis Valērijs Agešins, kurš nebrīdinot uz sēdi neieradās. Esot bijis jābūt kāda kolēģa radinieces bērēs Latgalē.

Pēc šā gadījuma saglabājās Seržanta vieta drošības komisijā, bet izgaisa cerības uz vietu izmeklēšanas komisijā. ZZS frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis Nekā personīga apliecināja, ka Seržanta izteikumi atstās iespaidu uz viņa turpmāko karjeru.

Koalīcija sanāca un vienojās, ka Parlamentārās izmeklēšanas komisija nebūtu jāvada nevienam no opozīcijas, bet to varētu darīt pārstāvis no ZZS. Tagad plānots komisijas vadībā virzīt deputātu Gunti Kalniņu no Jēkabpils.

Skaties video!

 

 

TOP komentāri

 • Seniors
  +1 +1 0

  Seniors

  Saeimai , butu jaatbrivojas , no sadiem deputatiem . nedrikst but par deputatu , un kur nu vel sedet Saeima cilveki ar sadiem uzskatiem . Seit , ir skaidri redzams , kadas domas vinu smadzenes . Doma vienu , runa citu . Pec maniem uzskatiem , Saeimas deputatu kreslu , aizliegt ienemt cilvekiem , kuri jau ir pensija !
 • Andris Asaris( VIP numuri )
  +1 +1 0

  Andris Asaris( VIP numuri )

  Ja ZZS, kau nedaudz sevi ciena, tad no šī populista un ksenofoba būtu jāatbrīvojas, bet baidos ka to piespiedīs darīt citi, nevis paši!
 • gojs

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl