Saeimas deputāts Artis Rasmanis atkārtoti pārkāpj Satversmi

Saeimas deputātiem piederoši uzņēmumi nedrīkst saņemt valsts un pašvaldību pasūtījumus. Šāds aizliegums ir ne vien likumā par interešu konfliktu novēršanu, bet arī Satversmē. Tas darbojas jau 95 gadus. Tomēr Zaļo un zemnieku savienības frakcijas deputāts Artis Rasmanis uzskata, ka aizliegums uz viņu neattiecas.

Atpakaļ uz rakstu

19 komentāri

 • ...mīklas atbilde

  ...mīklas atbilde

  Mēģināšu atminēt Innas uzdoto mīklu: "Kas vieno šos trīs kungus?". Manuprāt, kārtējā miljona izzagšanas shēma Valstī. Iespējams, ja nebūtu patraucējis raidījums "Nekā personīga", no 1,8 miljoniem €, 1 miljons € būtu aizgājis ne!ceļos... Ja komunālā nodaļa par savu neslikto algu godprātīgi pildītu savā amata aprakstā noteiktos pienākumus, tad pat ar atlikušiem 800,000 € būtu pietiekoši. Par šo summu (apt. 8000 € uz 1km) ar k/n kontroli, jaunā līguma ietvaros, varētu vēl savlaicīgāk un kvalitatīvāk veikt konkrētos darbus attiecīgās pozīcijās, kā iepriekšējos gados pēc domes atsaucēm... Iespējams, sabiedrībai būtu dota iespēja vēl otro reizi savā mūžā Cēsīs izbaudīt jauno tehnoloģiju brīnumu - pretputekļu pārklājumu grants seguma ielās.
  • njā...

   njā...

   tāds atminējums varētu būt precīzs! Bet vai patraucējis raidījums,,Nekā personīga" šos naudas kāros kungus- nezin vai! No sižeta noprotams,ka pārkāpumu Arta Rasmaņa piedāvājumā gan redzējuši,bet kārdinājums slēgt līgumu tik liels,ka atļauju izprašņājuši tam tam un beigās, nezin kam- nav ko parādīt.Interesanti ,kāda loma tajā visā ir domes juristiem?
 • Māra

  Māra

  Man ir ļoti žēl, ka Mrs.Rozenbergs pasmaida ar savu Mrs."Latvija" smaidu un saka nekas slikts taču nav noticis! Un tantuki sēž pie TV ekrāniem un domā, tiešām, nekas slikts taču nav noticis. Pašvaldību vēlēšanās balsosim par "skaisto un jauno" Cēsu mēru! Ļoti žēl, ka daudzi cilvēki neredz patiesību.
 • Inna

  Inna

  Runājot par Cēsu domes lapu: Vai Jūs zināt ar ko nodarbojas Cēsu domes komunikācijas speciālisti? Administrē un attīra Cēsu domes lapu no komentāriem, kas Cēsu domei nav labvēlīgi. Cēsu domes lapā zem katras relīzes ir komentāru sadaļa, tikai tā ir tukša. Jo nav nozīmes komentēt. Viss tiek "attīrīts." Kas nekaiš būt komunikācijas speciālistam ar mēneša bruto algu ap 1000Eur!
 • Acīgais

  Acīgais

  Pēc šā sižeta nākšanas ēterā, Cēsu domes mājaslapas sadaļā - publiskie iepirkumi, "sāk pazust" atsevišķi ieraksti par tās veiktajiem iepirkumiem. Tā 2016.g. noslēgtos līgumos NPK 21 ieraksts, par "Tranzīta ielu uzturēšanu"- SIA "Rasmanis&Dankers", ir "pārcēlies" uz NPK 19 vietu. Bet no 2015.g. noslēgto līgumu sarakstiem ir pazudis ieraksts "Veikt ielu un ceļu uzturēšanas darbus Cēsīs, Cēsu novadā"-SIA "Rasmanis&Dankers" un tagad tas atrodams 2014.g. ierakstu sadaļā ar NPK 151 un norādi par piedāvājumu iesniegumu termiņu 20.11.2013., bet publicēšanu jau 26.08.2013. IUB mājas lapā!!! Loģiski būtu, ka šie noslēgto līgumu ieraksti jau būtu veikti 2013.g. sadaļā, jo likums šķiet nosaka pieņemtos lēmumus ievadīt datu bāzē divu dienu laikā. Toties neloģiski, ka šie līgumi ir dziļā pretrunā viens ar otru un viens no tiem ir noslēgts bez iepirkuma konkursa rīkošanas. Savu kārt IUB, 27.01.2016. pieņēma Lēmumu aizliegt pasūtītājam noslēgt līgumu ar konkursā uzvarējušo SIA Rasmanis&Dankers. Lasot šīs lietas materiālus, sabiedrībai atklājas daudz kas interesants: *Pēc VID izsniegtām izdrukām redzams, ka SIA Rasmanis&Dankers darbinieku algas ir par 80% zemākas, kā Valstī vidējās!!! Lai cik izsalkuši būtu līdzpilsoņi, vai tie strādātu par 20%? Lūk VIDam pašam pašā deguna priekšā "negaidīti atklājās" jautājums par konvertu algām! *Cēsīs lielākā grants seguma ielu mikrorajonā, Tā pastāvēšanas laikā, tikai vienu reizi ir pielietoti un kaisīti pretputēšanas līdzekļi (CaCl2). Tas varētu būt 2013/2014.g., kad iedzīvotājiem bija lemts redzēt šo brīnumu. Klīda runas, ka tas esot bijis eksperimentāls pasākums... * SIA Rasmanis&Dankers Cēsīs bija līgums no 05.07.2014 līdz 04.12.2016. Šajā laika periodā kaisītājs šķiet tika pāris reizes redzēts pirmajā gadā. * Arī greideris te redzēts tikai ekstrēmos gadījumos un ar lielu nokavēšanos. * Planēšana gan vismaz divas reizes rudenī ir bijusi.*Šīs ziemas periodā, ne greideris, ne kaisītās nav redzēts. Šajos atkalas periodos, visas grants seguma ielas ir kā slidotavas. Klīst runas, ka Cēsu slimnīca esot pārpildīta... *Lasot IUB lietas materiālu: "Pasūtītājs ir konstatējis, ka šobrīd piedāvātā cena ir augstāka kā iepriekš piedāvātā cena attiecīgā pozīcijā, par kādu SIA Rasmanis&Dankers savlaicīgi un kvalitatīvi veica konkrētos darbus." (arī pretputēšanas līdzekļu pielietošanu). To lasot nevilšus paveras mute un galvā izskrien doma griezties pie acu ārsta...
  • pirksts...

   pirksts...

   Roka roku mazgā! Artis Rasmanis un iepirkuma komisijas vadītājs Jānis Goba no vienas partijas ZZS. Kā izrādās, uz krāpšanos naski kungi!
 • Ludmilla

  Ludmilla

  A.Rasmani KNAB sodīja par epizodi ar Valsts mežu. Bet vēl palikušas nesodītas 2 ar Cēsu domi (skatīt iepirkumu sadaļu)! Viens iepirkums par 786263,34 e un otrs pat bez konkursa!!! par19751,51 e. Tagad summa dubultojusies uz 1,8 me. Laikam kungi laiž uz Džekpotu, jo drīz tak pašvaldību vēlēšanas nāk. Tikai žēl ka šoziem Cēsīs kaisītājs nav redzēts, jo pat pie A.Rasmaņa dzimtas mājām Pureņu ielā, ir viens balts ledus... Kā pēc maizītes uz veikalu aiziet?
 • Jānis
  +10 +10 0

  Jānis

  Man patīk A.Rasmaņa teiktais: "Bet mani taču vienreiz jau sodīja!" Ar to ir izteikts viss....!!
 • Daiga
 • Inese

  Inese

  Saeimas deputātiem piederoši uzņēmumi nedrīkst saņemt valsts un pašvaldību pasūtījumus. Šāds aizliegums ir ne vien likumā par interešu konfliktu novēršanu, bet arī Satversmē.
 • Kaspars
 • Inna

  Inna

  Mīkla! Kas tā par mīlestību,kas šos kungus J.Rozenbergu,A.Rasmani,J.Gobu vieno?
  Atminiet nu!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!