Ruks: Policijā jāpanāk, ka tā var, piemēram, algot hakerus, kuri nespēj izpildīt prasītos fiziskos normatīvus

“Pērn, stājoties amatā, jaunais iekšlietu ministrs piesolīja sākt nežēlīgu cīņu ar  noziedzīgo pasauli. Tajā skaitā kontrabandu,” šos vārdus nav teicis tagadējais ministrs Sadis Ģirģens (KPV LV). Pirms 20 gadiem tā runāja tikko amatā nokļuvušais Mareks Segliņš. To kā policijai nav naudas, nav cilvēku, trūkst kapacitātes un prasmes izmeklēt sarežģītus noziegumus, esam klausījušies kopš Latvijas neatkarības atgūšanas. Šonedēļ jaunieceltais Valsts Policijas priekšnieks Armands Ruks sola radikālas izmaiņas. Uz jautājumu, kāpēc sabiedrībai šoreiz kārtējiem solījumiem būtu jānotic, policijas šefs saka: ”Ruks darīs un dara”.

Atpakaļ uz rakstu

8 komentāri

 • Mārels

  Mārels

  Vispār es oponēšu var arī pa 2t dabūt labu IT speciālistu (hakera termins man nepatīk, jo tas radās 90 un tagad tādā veidā vairs sen nestrādā). Lai ar alga nav kā privātā firmā valsts iestādes sniedz unikālu iespēju mācīties un darīt legāli to par ko amatierim būtu jāsēž. Parasti ir tā, ka viņš pamācās un pēc pāris gadiem aiziet uz privāto. Tie kas domā ka ir pāris hakeri jo māk kādam serverim ports paskenēt nu nav nekādi hakeri, bet gan nogarlaikoti pamatskolnieki. Jo lai ko uzlauztu mūsdienās ir jābūt ļoti izglītotam ievainojamību jomā, ko ražotāji nav paspējuši aizlāpīt un tur jau vajadzīga šaura specializācija.
 • Šķēle

  Šķēle

  Izklausās jau baigi pārliecināts. Bet lielās zivis tāpat darīs kā gribēs.
 • Janis Rieznieks

  Janis Rieznieks

  Varbūt attīstīt izglītības bāzi?
  + kurš kontrolēs šos Hakerus kam iedos varas instrumentus?
 • Andris Latvers

  Andris Latvers

  Par 2000€ mēnesī var tikai noalgot hakera parodiju un neko vairāk.
  • Jānis

   Jānis

   viņš teica "no 2000 neto", kas nemaz nav slikti, ja ir pārliecība. Legāls darbs vienmēr labāks kā nelegāls hobijs.
  • baltā-cepure-h4xz0r

   baltā-cepure-h4xz0r

   Tas, visticamāk, ir par "gabaldarbu". Vienu serveri uzlauzt es pat parakstītos par 2K, ja man garantē tekoši kādus 10 serverus mēnesī.
 • Andris Latvers

  Andris Latvers

  Par 2000€ mēnesī var tikai noalgot hakera parodiju un neko vairāk.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!