1 komentārs

Jau šobrīd Latvijas robežsardzei ir problēmas ar telpām, kur izmitināt bēgļus. Tāpēc cilvēki tiek ievietoti pat Daugavpils īslaicīgās aizturēšanas vietā, ziņo raidījums Nekā Personīga.

“Mēs esam šodien jau vērsušies ministrijā un Valsts nekustamajos īpašumos ar aicinājumu būt gataviem mums piedāvāt telpas mūsu aizturēto izvietošanai. Kapacitāte patlaban ir izsmelta. Ja šodien būs situācija, ka īsā laika posmā aizturēsim divas, trīs, četras robežpārkāpēju grupas, katrā pa 20 vai 10 cilvēkiem, – mēs būsim sarežģītā situācijā,” atzīst Normunds Garbars, Valsts robežsardzes priekšnieks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēdējā gada laikā Latvijas zaļo robežu ar Krieviju nelikumīgi šķērsojuši 365 cilvēki, taču statistika tikai pieaug. Šovasar uzstādīti arī rekordi – jūlijā 65 robežpārkāpēji, augustā – 75.

Tāpat augustā aizturēts šogad lielākais personu skaits, kas izmantojuši viltotus dokumentus – 11 ceļotāji.

Bez šiem ārvalstniekiem vēl 322 personas gada laikā pieprasījušas Latvijā patvērumu. Savukārt šonedēļ notverti pārbēdzēji, kuri nākuši no Eiropas dienvidiem, kas Latvijā nav ierasts maršruts.

Normunds Garbars, Valsts robežsardzes priekšnieks:

Šīs nedēļas sākumā aizturējām divas cilvēku grupas netālu no Lietuvas robežas. Tie ir Irākas pilsoņi, un ir zināmas pazīmes, ka šie cilvēki nāk no dienvidiem. Tātad jau parādās pirmie cilvēki… Es ļoti ceru, ka tā nebūs tendence, bet šodien mūsu tas konkrētais gadījums liek būt uzmanīgiem. Pilnīgi iespējams, ka var parādīties cilvēki, kas paši savā gaitā ar pavadoņiem jau virzās no Eiropas dienvidiem uz ziemeļiem, un varētu būt, ka mēģinās šķērsot mūsu valsti.

Skaties video!

TOP komentāri

  • Skaidra
    0 0 0

    Skaidra

    Nav vietas ? Vēl jau Liepājā Karaostā var izmitināt ......ja ģimenes , tadLatvijā daudzas skolas laukos tiek slēgtas , lūk , kur var izmitinat bēgļu ģimenes .., vajag domāt kā ekonomiski izmantot tukšas ēkas , katram saprātīgam cilvēkam zināms , ka neapsaimniekoti valsts vai pašvaldības īpašumi lēni iet bojā .

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl