16 komentāri

Nekā personīga rīcībā nonākusi informācija par kādu pārkāpumu, ko izdarījusi augstu stāvoša Valsts policijas amatpersona. Runa ir par atļautā braukšanas ātruma neievērošanu, braucot ar dienesta automašīnu.

Mums zināms, ka ātruma pārkāpums ir bijis ievērojams – aptuveni 40 kilometri stundā virs atļautā. Pārkāpējs mums apgalvo, ka ātrumu pārkāpis minimāli. Un patiesībā viņš veicis savu padoto modrības pārbaudi. To, vai tas bijis eksperiments, vai tomēr izvairīšanās no soda, pēc policijas priekšnieka rīkojuma pārbauda Iekšējais kontroles birojs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bija apmākusies janvāra diena. Pa Bauskas šoseju Rīgas virzienā traucās ”Ford Mondeo”. Tai pretī brauca Rīgas pārvaldes ceļu policijas 1. rotas ekipāža. Policistu radars rādīja, ka ”Ford” pārsniedz ātrumu un brauc nedaudz virs 130 kilometriem stundā. Policisti ieslēguši sirēnas, zilās bākugunis un lika pretimbraucējam apstāties.

Izrādījies, ka”Fordā” pie stūres sēž Rīgas reģiona policijas pārvaldes priekšnieks Guntars Marķitāns.

Guntars Marķitāns bijis Ogres rajona valsts policijas direktora vietnieks, tad kļuvis par Ogres policijas priekšnieku. Pirms astoņiem gadiem nonācis policijas pārvaldē Rīgā. Piecus gadus bijis Valsts policijas šefa Inta Ķuža vietnieks. Tad aizrotēts par priekšnieku uz Rīgas reģiona pārvaldi.

Apturētais Rīgas policijas priekšnieks paziņojis, ka šobrīd viņš veicot pārbaudi, kā ceļu policisti pilda savus pienākumus. Izteicis piezīmes par necienīgu izturēšanos, Marķitāns iekāpis dienesta automašīnā un nesodīts aizbraucis.

Dažas dienas vēlāk, 27. janvārī, notika Rīgas reģiona pārvaldes virsnieku sanāksme. Nekā personīga zināms, ka Rīgas reģiona priekšnieks tajā publiski sācis stāstīt par atgadījumu uz Bauskas šosejas. Sapulcē notikušais jau tika raksturots kā situācija, kurā Marķitāns ”nedaudz pārkāpis atļauto ātrumu”, bet sanācis saskarties ar necienīgu policistu rīcību. Pēc šīs sapulces par Marķitāna atgadījumu jau runājuši daudzi.

Marķitāns apgalvo, ka esot braucis ar atļauto ātrumu, bet tas rada jautājumu, kāpēc policija viņa vadīto auto vispār apturēja. Tajā pašā laikā Marķitāns policijas ekipāžas darbiniekus meties pārbaudīt un secinājis, ka viņi izturas ne tā, kā vajadzētu.

Rīgas policijas priekšnieks apgalvo, ka ne ar vienu šāda eksperimenta veikšana viņam neesot jāsaskaņo. Darba aprakstā esot viņam uzdots sekot līdzi padoto darbam, un tas arī esot noticis šajā gadījumā.

Nekā personīga neoficiāli zināms, ka video ieraksts no ceļu policijas radara ir ticis izdzēsts. Savukārt ceļu policistu dienesta grāmatiņās, kurās šādu pārbaužu veikšanas gadījumā ir jāiespiež īpašs pārbaudes veicēja zīmogs, šāda veida atzīmes Marķitāns nav veicis.

Valsts policijas sabiedrisko attiecību birojā mums skaidro, ka normatīvo aktu, kas noteiktu, kā notiek līdzīgas pārbaudes, neesot. Bet Rīgas reģiona pārvaldes reglamentā un arī Valsts policijas iekšējās kontroles sistēmas aprakstā esot teikts, ka Rīgas reģionā policijas priekšnieks vada, kontrolē un koordinē policijas struktūrvienību darbu. Un policijas struktūrvienību priekšnieki veic ”kontroļu darbības un regulāras pārbaudes”. Tas nozīmējot, ka šādas pārbaudes uz ceļa Rīgas reģiona priekšnieks var veikt. Vai un kā pārbaudes jānoformē un par to rezultātiem būtu jāziņo arī savai augstākajai priekšniecībai, to policijā mums neprecizēja.

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis ceturtdien un piektdien atradās komandējumā. Nekā personīga viņš apliecināja, ka par šādu sava padotā iespējamu ātruma pārkāpumu nav dzirdējis. Lai noskaidrotu lietas apstākļus, ceturtdien Valsts policijas Iekšējās kontroles birojam Ķuzis uzdevis veikt pārbaudi.

TOP komentāri

 • Elvis
  +6 +6 0

  Elvis

  Jefiņš, kas jefiņš! Būtu godīgi atzinies nevis klaji melojis! Nesaprotu kā šāds cilvēks var būt policists, kur nu vēl priekšnieks! Lielāks bandīts par dažu labu oficiālo bandītu! Jaunais znotiņš valsti čakarē un šis tik drošvien piesedz!
 • Rēzeknes gadījums
  +5 +5 0

  Rēzeknes gadījums

  http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/rezekne-noslepkavota-jauniete-aizturets-policista-dels-un-konsta.a113175/
  10. janvāris 2015.g. Valsts policija atzīst, ka policijas patruļa uz kāda autoceļa apturējusi automašīnu, taču, konstatējot, ka pie stūres sēž viņu kolēģa nepilngadīgais dēls, nesastādīja protokolu par braukšanu bez tiesībām un nepārbaudīja, kas ir automašīnas īpašnieks. Abus policistus no dienesta atvaļināja.
  Arī tagad skaidri redzam policistu centieni izdabāt savam priekšniekam Marķitānam, nepildot savus dienesta pienakumus, nesastādot protokolu. Arī Marķitāns izrādās nezina savas tiesības un pienākumus, jo uzreiz vajadzēja šos cepistus no dienesta padzīt, jo viņi neizpldīja pašu galveno - neievēroja LR Satversmi - 91. pants. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas bez jebkādas diskriminācijas.
  Tagad redzam, kādā briesmīgā staoklī atrodas Valsts policija. Vienus no dienesta padzen par to, ka aiztur policista dēlu un nesastāda protokolu, citus tikai norāj sapulcē, pat fui nepasaka, bet priekšniekam liels atalgojums.
  Valsts policijas reputācija ir pilnīgi, nu bet PILNĪGI sagrauta uz ilgu laiku.
 • Atbilde
  +4 +4 0

  Atbilde

  Bezkauňa! Eksperimentēja mērkaķis! Ja tāds lohs notriektu cilvêku, viņu attaisnotu uz eksperimenta pamata?
  Kaut ko vēl debilāku laikam grūti izdomāt, laime, ka kādu nenosita.
  Iekrita,bet lai maskētu savu vainu ,vaino policistus, kas godīgi pilda savus pienākumus.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl