5 komentāri

Zāles pļaušana Rīgas daudzdzīvokļu namu pagalmos divām firmām ir kļuvusi par īpaši ienesīgu biznesu. Pašvaldības uzņēmums Rīgas Namu pārvaldnieks par zālāju apcirpšanu tām maksā daudzkārt vairāk nekā tirgus cena. Apjomi ir vērienīgi: pļaujamā platība ap 4300 daudzdzīvokļu namiem ir mērāma miljonos kvadrātmetru.

Zālāju Rīgas Namu pārvaldnieka apsaimniekoto namu pagalmos pļauj sētnieki un namu pārvaldes strādnieki. Taču darba ir daudz, tāpēc piesaistītas arī divas firmas, kas par padarīto saņem dāsnu atlīdzību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zālāju pļaušana ir piesātināta biznesa niša. Cenas ir zemas, un konkurence liela. Aptaujājot vairākus uzņēmumus, Nekā Personīga pārliecinājās, ka zāles pļaušana ar dārza traktoru vidēji maksā no 120 līdz 150 eiro par hektāru. Rīgas Namu pārvaldnieks saviem partneriem par to maksā 508 eiro.

Konkurss par zāles pļaušanu notika 2013. gadā. Uzvarēja divu firmu apvienība. SIA Hagberg, kuras īpašniece un vadītāja ir Signe Ielīte un SIA Pilsētas eko serviss, kur starp īpašniekiem ir Daimler kukuļošanas lietā apsūdzēto Leonarda Teņa un Armanda Zeihmaņa ģimeņu locekļi. Līgums slēgts uz trīs gadiem par 1,8 miljoniem eiro.

Pilsētas eko serviss valdes loceklis Alvis Krauklis skaidro, ka darījumā ar Rīgas Namu pārvaldnieku nevar būt nekā aizdomīga, jo firmas uzvarējušas atklātā konkursā.

Nekā Personīga rīcībā esošā informācija liecina, ka uzvarēt konkursā varēja, izmantojot konkursa nolikuma nepilnības. Piemēram, uzvarētāji tikai par zāles pļaušanu ar traktoru nosauca augstu cenu, par citiem darbiem piedāvāja neticami zemas cenas. Tāpēc kopsumma izveidojās zema, un uzvara bija rokā. Tā izrādījās ļoti veiksmīga taktika, jo Rīgas Namu pārvaldnieks uzņēmējiem pasūtīja gandrīz tikai dārgo pļaušanu.

Valsts kontroles šogad veiktajā revīzijā konstatēts, ka Namu pārvaldnieks līguma darbības laikā ne reizi nav pasūtījis pļaušanu ar stumjamo pļaujmašīnu. Šim pļaušanas veidam līgumos ar abiem uzņēmumiem ir noteikta ārkārtīgi zema cena. Tas izmaksātu desmitreiz lētāk par pļaušanu ar dārza traktoru.

Rīgas Namu pārvaldnieks valdes priekšsēdētājs Ivo Lecis intervijai nepiekrita un arī atbildes, kāpēc Rīgas namu iedzīvotājiem par zāles pļaušanu jāmaksā tik daudz, Rīgas Namu pārvaldnieks nesniedza.

Skaties video!

TOP komentāri

 • so
  +2 +2 0

  so

  Murgs ne pļaušana no to firmu puses,kā tādi mežoni,zemē,zāle,koki lido pa gaisu.2ivus gadus pēc kārtas arī Braslas ielā 49b pļāva firma un interesantākais ir tas,ka firmai maksā baisās naudas,bet sētniecei,ka pļauj pat pusi no tā nē.
  KĀPĒC,KAS TĀ PAR MAFIJU KĀRTĒJO,KURAI MAKSĀ TĀDAS NAUDAS????
  Rīgas namu pārvaldnieks jau pats ir viens murgs,īpāšI Purvciema ieciknis Bratkalna ielā,par māju nerūpējās tikai iekasē mistiskās naudas,citi izdevumi un sētniece GUNTA vispār slinka,labi,ka reiz 2mēnešos izmazgā kapņu telpu,ar slotu vai grābekli arī reti redzama.Nav saprotams,nesaprotu par ko,kapēc no mums iekasē naudu citi izdevumi???
 • unijas
 • ES
  +1 +1 0

  ES

  Suņi rej, bet karavāna iet tālāk.Cik daudz nav runāts par dažādiem satraucošiem faktiem RD dažādajos uzņēmumos, nekas nemainās.Daudzi pensionāri vaimanā par bardaku, bet spitigi balso par vienu un to pašu.Tā dāmīte no "pārvaldnieka", kas atbild televīzijā uz sūdzībām,vispār runā kā robots, citē kaut kādus likumu pantus formāli, neko neatbildot.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl