2 komentāri

Rēzekne, Atbrīvošanas aleja, tilts pār dzelzceļu. Iztrūkst gabaliņš barjeras posma. Tas tādēļ, ka divi Rēzeknes prokurori automašīnā Saab notaranēja nost divus metrus no šā tilta. Tikai laimīga nejaušība glāba šo prokuroru dzīvības. Ir pagājis mēnesis. Bet vēl joprojām var redzēt avārijas sliedi.

23. aprīļa vakarā bez desmit deviņos Rēzeknes pilsētas prokurora Zurabi Karčava automašīna Saab nolidoja no tilta un ar jumtu atsitās pret asfaltu. Pie stūres sēdējis Karčavas kolēģis, arī Rēzeknes prokurors Andris Škutāns, noskaidrojusi policija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Valsts policijas pārstāvis Dairis Anučins
Tā kā tas augstums nebija liels, tas jau bija pie pašas nobraukšanas no tilta, tad automašīna turpat arī palika lejā, apgāzās otrādi, līdz brīdim, kad ieradās policijas darbinieki, mašīna jau bija pašu spēkiem sasvērta otrādi un nostādīta atpakaļ uz riteņiem. Automašīnā bija autovadītājs un viens pasažieris, kurš arī cieta šajā negadījumā un bija nogādāts ārstniecības iestādē.

Atbraukusi policija un ātrā palīdzība. Rēzeknes prokurori Škutāns un Karčava nogādāti slimnīcā. Asinsanalīzes likušas pabrīnīties, kā prokurori vispār spējuši iesēsties mašīnā un kaut kur braukt.

Rēzeknes slimnīcā abiem prokuroriem noņēma asinsainu. Vienam konstatēja 2,5 promiļu alkohola reibumu, otram 3,2. Taču vēl pirms nokļūšanas slimnīcā Škutāns sapratis, ka iekūlies lielās problēmās, tāpēc izkārtojis sava ģimenes drauga Valda Garozas nokļūšanu notikuma vietā. Škutāns norādījis, ka pie stūres bijis Garoza.

Garoza Nekā personīga stāsta, ka tajā vakarā viņu uz Atbrīvošanas aleju paaicinājušas paziņas, sakot, ka ģimenes draugi – prokurori – cietuši avārijā. Tur viņš ieraudzījis no tilta nokritušu auto, blakus guļošu prokuroru Kurčavu un tālāk prokuroru Škutānu, kas nervozi staigājis.

Pēc brīža ar Garozu sazinājies Rēzeknes virsprokurors Vladimirs Peļņa, kurš automehāniķim palūdzis slimnīcā nodot asinis analīzes. To viņš izdarījis, tomēr neesot piekritis uzņemties grēkāža lomu un noliedzis, ka atradies prokuroru automašīnā. Tam neesot arī bijuši nekādi pierādījumi un policija izbeigusi versiju par Garozas vainu avārijā. Kriminālprocesa pamatversija – pie stūres sēdējis Škutāns. Par to oficiāli informēta Ģenerālprokuratūra. Škutānu ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers izsaucis pie sevis.

Foto: LETA

Foto: LETA

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers
Škutāna kungs tika uzaicināts uz Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūru, lai informētu viņu par to, ka viņš tiek atstādināts, kā arī izpildītu minētās likuma normas prasību piedāvāt viņam iespēju strādāt vai nu administratīvā direktora dienestā, vai par prokurora palīgu. Uzzinot, ka viņš tiks atstādināts no amata pienākumu pildīšanas, persona izvēlējās uzrakstīt atlūgumu, pamest darbu prokuratūrā, un šis viņa lūgums tika nekavējoties apmierināts.

Prokurora Karčavas alkohola reibums bija vēl lielāks nekā Škutānam – vairāk nekā trīs promiles, abi arī braukuši Karčavas mašīnā. Par sava transportlīdzekļa vadīšanas uzticēšanu reibumā esošajai personai paredzēta atbildība, tomēr Kalnmeiers uzskata, ka jāsagaida kriminālprocesa beigas, tad jālemj, vai atbrīvot otru prokuroru no amata, vai nē.

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers: Nu ārpus darba laika nav aizliegts nevienam atrasties alkohola reibuma stāvoklī.
Nekā personīga: Bet Karčava nav atstādināts no amata?
Ēriks Kalnmeiers: Viņš jau bija tikai pasažieris automašīnā, un pašreiz mūsu rīcībā nav nekādas informācijas par kaut kādiem viņa veiktajiem pārkāpumiem. Bet, lai izmeklēšana noskaidro visus saistītos apstākļus, tad vērtēsim. Tie ir cilvēki ar pietiekami lielu profesionālā darba pieredzi, un iepriekš viņi nebija nekādā sliktā nozīmē parādījuši sevi. Tā kā nu…

Abi prokurori ir pieredzējuši. Karčava Rēzeknes prokuratūrā strādā 15 gadus, Škutāns 14. Pirms 7 gadiem Škutāns bija apsūdzības uzturētājs Balvu policistam Aigaram Pužulim, kurš tika tiesāts par cilvēka notriekšanu reibumā. Pamatversija bija, ka Pužuli piesegušas augstas policijas amatpersonas un organizējušas, ka asins analīzes nodod cits cilvēks.

Prokuroram Škutānam tā arī neizdevās pierādīt, ka Pužulis būtu dzēris. Augstākās tiesas Senāts attaisnoja Pužuļa piesedzējus. Pēc žurnāla Ir aptaujāto ekspertu domām, Škutāna rakstītā apsūdzība neesot bijusi pietiekami labi izstrādāta. Tagad pret pašu prokuroru Škutānu ierosināts kriminālprocess par avārijas izraisīšanu reibumā.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl