31 komentārs

Kāds Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) standarta reids kebabu ēstuvē beidzies ar uzbrukumu žurnālistiem.

Dienests pārbaudi kebabnīcā sāka par, iespējams, vecas gaļas izmantošanu. Tās nepiemērotu pārvadāšanu pamanīja kāds vērīgs Nekā Personīga skatītājs.

Inspektori ieradās kebabnīcā, lai veiktu pārbaudi. Firmas īpašnieks žurnālistu safilmēto materiālu nolēma iznīcināt, uzbrūkot žurnālistiem un sasitot kameru.

Edgars pirmdienas pēcpusdienā Rīgas centrā nokļuva sastrēgumā. Satiksmi kavēja ielas vidū nolikta apvidus automašīna, no kuras laukā tika celti celofānā ietīti gaļas bluķi. Gaļu izcēla no pasažieru automašīnas un ienesa ēdināšanas iestādē Pakistānas kebabs.

Edgars

Skatāmies, stāv apvidus auto, atvērts bagāžas nodalījums, un iekšā stāv iepakoti celofāna maisi. Un viens melnīgsnējs vīrietis tos nes iekšā Pakistānas kebabos. Piebraucot tuvāk, bija saskatāms, ka tā patiešām ir gaļa. Un, kas visvairāk radīja izbrīnu, ka tā mašīna bija bez saldēšanas iekārtām.

Edgara pamanītais ieinteresēja PVD. Dienests nedēļas vidū izlēma ierasties Pakistānas kebabos.

PVD darbinieces atklāj netīrību virtuvē. Arī produktu gatavošanā nav ievēroti ēdināšanas iestādes striktie noteikumi.

Saldētavā inspektores atrod vistas un liellopa gaļu. Tām marķējums ir bojāts. Uz dažām skaidri redzams, ka derīguma termiņš beidzies jau pirms pusgada.

Darbiniece uz vietas nevar atrast dokumentus, kas pierādītu gaļas izcelsmi. Inspektores uzstāj, ka iestādi neatstās, kamēr nebūs tos ieraudzījušas.

Kebabnīca pieder uzņēmumam Spice of Pakistan. Tā īpašnieks un vadītājs līdz pagājušā gada novembrim bija Ali Farmans. Arī pēc īpašnieku maiņas pakistāņu izcelsmes uzņēmējam ir pilnvaras rīkoties šajā uzņēmumā.

Ali Farmanam ir uzturēšanās atļauja Latvijā. Viņš to ieguvis uz ģimenes apvienošanas pamata, proti, ir precējies ar Latvijas pilsoni.

Kad reids jau ilgst aptuveni stundu, Ali Farmans ierodas kebabnīcā. Viņš skaidro inspektorēm, ka gaļa, kam beidzies derīguma termiņš, nav domāta klientiem, bet gan pašu lietošanai.

Ali Farmans, SIA Spice of Pakistan valdes pilnvarotā persona

Tas nav klientiem domāts! To gaļu ēd tikai musulmaņi, jo nokauta sevišķā veidā. Nav daudz tādu veikalu Rīgā, kur to var nopirkt. Tāpēc šo gaļu patērē studenti… mēs paši. Tas ir man, mums privātai lietošanai.

Nekādu norāžu par to, ka produkti domāti personālam nav. Nav arī nekādu dokumentu par gaļas izcelsmi. Inspektores īpašnieku informē, ka gaļu izņems kā izplatīšanai nederīgu. Kebabnīcā ierodas reida vaininieks. Tieši viņš ir fotogrāfijās redzamais gaļas piegādātājs.

Foto

Kebabnīcas īpašnieks inspektorēm saka, ka SIA Jassine pārstāvis Makhloufi Mohammeds varot uzrādīt visus PVD interesējošos dokumentus.

PVD reids sāk uztraukt Ali Farmanu. Inspektore saka, ka reidā atklātie pārkāpumi ir būtiski un ēstuve būs jāslēdz.

Kebabnīcas īpašniekam līdzšinējās PVD pārbaudes ir noritējušas samērā gludi. Pārkāpumi arī iepriekš atklāti, taču tāpēc iestādi nav nācies slēgt. Taču šoreiz ir citādāk. Televīzijas kameras klātbūtnē izdarīt spiedienu uz dienesta darbiniecēm ir daudz grūtāk.

Ali Farmans nolemj atrisināt problēmu ar televīziju savā veidā. Viņš nostājas priekšā durvīm un piezvana kādam, lai izsauc policiju.

Kādā brīdī, kad tumšajā ēstuves palīgtelpā filmēšanas grupa ir palikusi viena, Ali Farmans gaļas piegādātājam dod zīmi par papildspēkiem. Divi kebabnīcā strādājošie vīrieši ienāk telpā, aizšķērso durvis. Ali Farmans metas virsū Nekā Personīga operatoram un sāk lauzt kameru.

Operators sauc palīgā un cenšas nosargāt kameru. Uz visām pusēm krīt kameras nolauztās detaļas.

Nākamajā dienā kebabnīca ir slēgta. Pret Farmanu uzņēmumu tagad sākta ne tikai administratīvā pārkāpuma lieta PVD. Farmanam draud kriminālatbildība par uzbrukumu žurnālistiem un svešas mantas bojāšanu.

Skaties video!

TOP komentāri

 • K
  +13 +13 0

  K

  Nu tad beidzot! Pati esmu tur strādājusi, un rakstījusi n-tās sūdzības dažādām iestādēm, kuras neliekas ne zinis. Ali kungs vienmēr ir atpircies no visām problēmām. Higiēna, nelegāli tirgotas preces, algas aploksnēs, kuras tev regulāri pašam jādiedelē. Fuj.
 • Vadims Kislovs
  +13 +12 -1

  Vadims Kislovs

  štrunts par higiēnu,svarīgs moments visā tajā ir operātora palikšana vienatnē ar to Ali kam piebiedrojas viņa agrsīvie čomi un te mēs redzam kas būs ja te ieperināsies musulmaļu bēgļu bari jo ja nevar viņi ko panākt ar viltu vai naudu sākas fiziska iespaidošana jo viņi nemāk neko savādāk,tādi nu viņi ir un vai mums to visu vajag ? tāpēc visu cieņu par ēstuves slēgšanu,lai cep kebabus un baro savējos Grieķijas Elbas salā
 • Labvakar!Dotajai fotogrāfijai nav nekāda sakara ar Pakistānas kebabu.
  +9 +9 0

  Labvakar!Dotajai fotogrāfijai nav nekāda sakara ar Pakistānas kebabu.

  Labvakar!
  Dotajai fotogrāfijai nav nekāda sakara ar Pakistānas kebabu.
  Zurnālistiem tomēr vajadzētu saprast atškirību starp "Turkebab" zīmolu "Pakistānas kebaba" zīmolu.
  Izmantot cita zīmola fotogrāfijas ir minimums nekorekti.
  Ar cieņu "Turkebab" restorānu ķēdes vadītājs Aldis Laukevics

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl