13 komentāri

Patlaban Valsts policijā brīvas ir 500 štata vietas, atzīst policijas priekšnieks Ints Ķuzis. 

Latvijai drošībnieku trūkums būs arī turpmāk – policijas koledžā šogad pieteicās ap 400 jauniešu, bet veselības, fiziskos un psiholoģiskos pārbaudījumus izturēja tikai 150 no viņiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saspringtā situācija pasaulē prasa papildināt Latvijas pretterorisma vienības Omega rindas, tomēr vispārējais kadru trūkums policijā to neļauj darīt. Vīri no šīs elitārās policijas daļas savas prasmes apgūst, strādājot par ierindas policistiem. Lai uz specvienību pārceltu papildu 250 vīrus, viņu vietā būtu jāatrod tikpat policistu, kas rūpētos par mūsu drošību un sabiedrisko kārtību ikdienā.

– NP: Sanāk tā, ka jums vajadzētu atrast vietā vispirms parastos policistus un tad jums iedos papildu naudu SUV (Speciālo uzdevumu vienībai)?
– Ķuzis: Tieši tā. Tāds ir risinājums un, iespējams, pareizs. Tagad dabūt papildu štata vietas un finansējumu – ko mēs tur liksim vietā? Ja mēs paņemsim no ierindas policistiem – ko mēs tur liksim vietā, kas strādās šo policistu vietā?
– NP: Aptuveni, cik ir brīvas štata vietas?
– Ķuzis: Kopumā Valsts policijā ir vairāk par 500.

Skaties video!

TOP komentāri

 • Andis
  +4 +4 0

  Andis

  Es dēļ algas arī aizgāju prom. Katru gadu tik sola un sola, ka cels algu, bet nekā. Tagad strādāju privătā sektorā in saņemu 3x vairāk neka strădăjot policijā. KAUNS VP VADĪBAI UN IeM.
 • Sieva
  +3 +3 0

  Sieva

  Vīrs vēl strādā. Taču cik ilgi? Izdzīvot varam uz manas algas rēķina x4, vīrs VP saņem salīdzinoši pabalstiņu. Nav jav vajadzīgs dzīvot kā miljonāram. Bet rēķinus, lai varam nomaksāt bez raizēm un bērniem veikalā nopirkt kādu kārumu ko, sirsniņa kāro. Sakarā ar to, ka trūkst darbinieku vīrs mēnesī reizēm strādā 17 maiņas (dienas un naktis). Kā to pārstrādi priekšniecība atraksta jau cits jautājums, bet tēti jau 3-šo mēnesi brīvdienās mājās neredzam. Ja godīgi ir ļoti skumīgi, bet svētkos tiek cildināti un godāti militāristi, ugunsdzēsēji. Tā it kā savu darbu viņi veiktu brīvprātīgi. Policija un arī pat mediķi paliek malā, veic taču savu darbu- par to saņem algu .
 • Jancis
  +3 +3 0

  Jancis

  Par tādu algu tikai ceļinieki var izdzīvot. Algas vajag vismaz divreiz lielākas! Latvija vienīgā valsts Eiropā, kur policisti saņem grašus..

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl