2 komentāri

“Bēgļu nometne – ar visu cieņu tam, ka vari izdzīvot, perspektīvas tur nav nekādas. Un es saprotu šos cilvēkus, ka viņi negrib dzīvot bēgļu nometnēs. [..] Es negribu to savai ģimenei. Tā kā tie cilvēki, kas bēg, vismaz lielākā daļa sīriešu… Mums jābūt visai līdzjūtībai un vēlmei viņiem palīdzēt,” tā, komentējot samilzušo bēgļu problēmu, pauda bijušais Eiropas Savienības (ES) attīstības komisārs Andris Piebalgs.

Viņš uzskata, ka bēgļu krīzi bija iespējams paredzēt. Kad notika arābu revolūcija, Lībijā tika gāzts vadoņa Kadafi režīms un valstī sākās haoss, un tad bēgļu kontrabandisti to izmantoja. Haoss līdz ar karu Sīrijā sākās arī Tuvajos Austrumos. Iedzīvotāji bēga uz Turciju, Jordāniju un Libānu. Tur izveidojās nometnes, ko finansēja arī Eiropa. Ar domu – labāk dot naudu bēgļu apmetņu veidošanai, nekā uzņemt miljoniem patvēruma meklētājus. Eiropai šķita, ka problēma atrisināta un bēgļi cerēja, ka viņi kādreiz varēs atgriezties dzimtenē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Andris Piebalgs:

Es biju uztraucies, ka būs lielas plūsmas no Sīrijas uz Kipru, jo tur to krastu pat var redzēt. Bet tas nenotika. Tie cilvēki izvēlējās neiet tālu prom no Sīrijas. Tas iemidzinošais faktors bija – kad cilvēki nonāk nometnē, viņi tiek vairāk vai mazāk apgādāti, mēs maksājam arī par to, ka bērni varētu iet Jordānijas vai Libānas skolās otrajā maiņā. Izskatījās, ka tā arī paliks. Protams, ka tā nevar palikt. Cilvēki ir cilvēki – kad viņi saprot, ka viņiem visu mūžu jāpaliek nometnē, viņi maina savu viedokli. [..]

Es zinu, ka ir ļoti daudz gudrinieku, kuri saka – kāpēc tas netika paredzēts… Tomēr jāņem vērā, ka ir 28 Eiropas valstis. Ja mēs nevaram Latvijā vienoties, vai 250 bēgļi ir pareizais cipars, tad iedomājieties 28 dalībvalstu starpā vienoties par kopējo migrācijas attieksmi… Tas faktiski ir neiespējami.

 

Tāpat Piebalgs prognozē, ka bez kara Sīrijā briest arī vairāki konflikti dažādās Āfrikas valstīs. Piemēram, ir arī sācies karš Arābijas pussalas valstī Jemenā, tādēļ tas ir tikai laika jautājums, kad Eiropas virzienā sāks doties cilvēki no šīm valstīm, pauž Piebalgs.

Eiropas Komisijas plāns ir veidot īpašu trasta fondu, lai sniegtu palīdzību Ziemeļāfrikas valstīm. Piebalgs gan uzskata, ka šobrīd ieplānotie 1,2 miljardi eiro ir pārāk maza summa. Jārēķinās, ka vajadzēs krietni vairāk un ka jāmaksā būs arī Latvijai.

Skaties video!

TOP komentāri

 • Līga
  +1 +1 0

  Līga

  Palīdzēt it kā būtu cilvēcīgi un pareizi. Bet kaut kā viss liekas ļoti aizdomīgi un tādēļ diezgan biedējoši. Visu laiku kaut kur karo, bet kaut kā nemanījām tādus masveidīgus bēgļu plūdus. Kapēc viņi nāk vispār šurp? Lai bēguļo uz kaimiņvaltīm ar līdzīgu kultūru un ticību. Man šķiet, ka kāds stāv aiz visa tā. Trojas zirga variants. Mani biedē,ka mūsu robežas var tik vienkārši pārkāpt. Es visus sūtītu atpakaļ. Varētu vienīgi bērnus uzņemt, kāmēr karš. Viņi taču nav vainīgi, ko dara pieaugušie. Pareizāk būtu palīdzēt pārtraukt karu. Kaut arī,kas to zin,kāpēc tur karo. Nebrīnos,ja kārtējo reizi Krievija ar Ameriku atkal kaut ko dala svešā teritorijā.
 • Ilona Vīnberga
  +1 +1 0

  Ilona Vīnberga

  Jābūt līdzjūtībai palīdzēt iebrucējiem? Kas izjūt līdzjūtību pret Latvijas pensionāriem, bērniem, invalīdiem? Man, invalīdei, Rīgas sociālā dienesta vadītājs Alkšņa kungs tikko kā atteica palīdzību. Uz ziemu palieku bez malkas. Vai man un tādiem kā man, dzimušiem, augušiem šajā zemē, nepienākas cilvēcīga attieksme?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl