Pie 3 miljonu pasūtījuma tiek firma, kuras vadītājs ziedojis Jūrmalas mēra partijai

1 komentārs
Pie 3 miljonu pasūtījuma tiek firma, kuras vadītājs ziedojis Jūrmalas mēra partijai
FOTO: LETA

Jūrmalas dome izsludināja 3 miljonu konkursu par ielu uzturēšanu. Bet tad to negaidīti pārtrauca, bet līgumu noslēdza slepus. Pašvaldības favorīts izrādījies Zaļo zemnieku savienības ziedotājs. Jūrmalas mērs Gatis Truksnis notikušo skaidro ar ārkārtas apstākļiem un noliedz, ka būtu izrādījis pretimnākšanu savas partijas sponsoram.

Konkursu par ielu uzturēšanu Jūrmalas pašvaldība izsludināja gada sākumā. Pieteicās četri nopietni pretendenti. Pasūtījuma summa – aptuveni 3 miljoni bija pietiekami pievilcīga arī lielajām ceļu būves firmām.

Ar labāko cenu uzvarēja kompānija A.C.B. Taču vērtēšanas gaitā to no konkursa izslēdza.

Foto

Kā viena no konkursa prasībām bija kvalitātes vadības sistēmas un vides vadības sistēmas sertifikāti. Tādi bija visiem pretendentiem. Taču Jūrmalas pašvaldība trīs firmas no konkursa izslēdza, jo sertifikātu apraksts neesot vārds vārdā sakritis konkursa nolikumā rakstītajam.

Tas atbilda tikai vienai kompānijai – Jūrmalā strādājošajam uzņēmumam ”Liktenis”. No konkursa izmestās firmas saniknojās un visas iesniedza sūdzības Iepirkumu uzraudzības birojā. Pretendentu sūdzības palika neizskatītas. Jūrmalas domei ”Liktenis” izrādījās liktenīgāks. Dome pārtrauca konkursu un ” Likteni” izraudzījās bez atklātas procedūras.

Lai gan Iepirkumu uzraudzības birojā konkursā noraidīto pretendentu sūdzības vajadzēja skatīt šajā nedēļā, līdz tam nemaz nenonāca. 25.maijā Jūrmalas pašvaldības iepirkumu komisija nolēma pārtraukt konkursu, un jau nākamajā dienā slēdza līgumu ar kompāniju ”Liktenis” par šo pašu darbu veikšanu. Jūrmalas mērs Gatis Truksnis uzskata, ka steigai bija pamats.

Iepirkuma komisiju vadīja Jūrmalas izpilddirektors. Viņš noliedz, ka nolikums jau no paša sākuma būtu rakstīts Likteņa  interesēs. Konkursu viņi pārtrauca, jo paši kļūdījušies ar neskaidrajām sertifikātu prasībām.

Arturs Grants, Jūrmalas pašvaldības izpilddirektors

Tika argumentēts par to, ka norādītie sertifikāti ir neskaidri, attiecīgi arī komisija nolēma to, ka vispareizākais šajā gadījumā ir pārtraukt izbeigt to atklāto konkursu un uzsākt jaunu konkursu, precizējot tieši neskaidro sertifikātu saturu. Domāju, ka esam kļūdījušies iekļaujot neskaidrās prasības konkursa nolikumā. Attiecīgi mēs to atzīstam.

Grants skaidro, ka drīzumā Jūrmala sludinās jaunu konkursu, kurā no jauna varēs pieteikties arī atraidītās  ceļu būves kompānijas. A.C.B. šiem vārdiem netic. Viņuprāt, Jūrmalas pašvaldības darbi rāda, ka tā negodīgā ceļā jau izraudzījusies šim pasūtījumam Likteni.

Liktenis ir Jūrmalā reģistrēts uzņēmums, kas lepojas, ka dod darbu 80 jūrmalniekiem un maksā prāvus nodokļus arī pašvaldības budžetā. Jūrmalas domes konkursā par ceļu uzturēšanu  Liktenis  uzvarēja arī pirms 3 gadiem. Uzreiz pēc tam firmas dibinātājs un valdes loceklis Ivars Šūpulnieks ziedoja Jūrmalas mēra partijai  divus tūkstošus latu. Šūpulnieks sākumā noliedza, ka būtu ziedojis ZZS.  Tikai apskatot izdruku no KNAB datu bāzes, pieļāva , ka savulaik ir atbalstījis partiju.

Pēc neilga pārdomu brīža, Likteņa  dibinātājs atceras , kāpēc atbalstījis partiju. Taču ziedojumu ar regulārajām uzvarām Jūrmalas pašvaldībā nesaista.

Likteņa izraudzīšanos slēgtā sarunu procedūrā par aizdomīgu uzskata Iepirkumu uzraudzības biroja vadība. Bedrīšu lāpīšana par 3 miljoniem nav uzskatāma par ārkārtas situāciju, uzsver iepirkumu uzraugi.

Dace Gaile, Iepirkumu uzraudzības biroja vadītāja

Ja pasūtītājam šis pakalpojums ir tāds, ka patiešām būtu saistīts ar kaut kādu ārkārtas situāciju, gāžas kopā kaut kādi ceļi un tas ir steidzami jārisina, protams, viņš ir tiesīgs izmantot sarunu procedūru ārkārtas apstākļiem, bet šauri, tikai tik daudz, cik šajā brīdī jānovērš neatliekama situācija tikai tik ilgam periodam, kas ir saistīts ar jauna iepirkuma izsludināšanu.

Ja iepirkumu uzraugi atklās pārkāpumus pašvaldības rīcībā, Jūrmalas domei būs jāsamaksā naudas sods. Tāpat līguma parakstītājam draud 3 gadu aizliegums saistīties ar iepirkumiem. Taču birojam nav tiesību apturēt vai piespiest lauzt jau noslēgto līgumu ar Likteni. To var kāds no konkursa pretendentiem, sūdzoties tiesā.

1 komentārs