7 komentāri

Uz šī gada Rīgas domes vēlēšanām politiķi vēlas būt sociāldemokrātiski – kandidē trīs sociāldemokrātiskie saraksti. Pašreizējā mēra Nila Ušakova partija “Saskaņa”, bijušā KNAB direktora vadītā Sociāldemokrātiskā strādnieku partija. Kā arī sociāldemokrātiskā kustība “Par Neatkarīgu Latviju”. Kurā savu politisko karjeru centās uzsākt uzņēmēja Ināra Vilkaste.

Valūtas maiņas punkta “Marika” un radiostacijas “PIK FM” īpašnieks Juris Žuravļovs politikā nav jaunpienācējs, jau reiz bijis Rīgas domes deputāts. Viņam ir sava partija “Vislatvijas sociāldemokrātiskā kustība Par Neatkarīgu Latviju”, iepriekš tā saucās “Par dzimteni”. Žuravļovs grib mainīt partijai nosaukumu. Uzņēmumu reģistrā iesniedzis lūgumu partiju pārdēvēt par “9. maija fronti.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Partijas sarakstā uz Rīgas domi ir Žuravļova radi –bijusī sieva Marika, meita Glorija, brālis Sergejs un brāļa sieva Aina. Trīs radio PIK žurnālisti, valūtas maiņas punkta kasiere, četri pensionāri, divi bezdarbnieki.

Kandidē arī Nepilsoņu kongresa vadītāja, par nacionālā naida kurināšanu apsūdzētā Aleksandra Gapoņenko biedrības konsultants un Radio PIK ārštata korespondents Einārs Graudiņš, kuru bieži intervē Krievijas televīzijas kā Latvijas ekspertu. Viņš vēlētājiem sola bezmaksas sabiedrisko transportu, piedāvā savu pieredzi vadošajos amatos padomju rūpniecības uzņēmumos un zināšanas par komunālo saimniecību, kas iegūtas, dzīvojot daudzdzīvokļu ēkā.

Einārs Graudiņš
Radio PIK ārštata korespondents

Tāpēc tas man nav nekas jauns, es varu mierīgi nodarboties ar komunālo saimniecību. Un viennozīmīgi varu nodarboties ar sabiedriskā pakalpojumiem kā tādiem, sākot ar to, kas un cik, par ko iegādāts un cik, par kādu tarifu tiek sniegts, kā tam būtu jābūt īstenībā, tātad ar šīm sfērām es varu nodarboties, sākt kaut vai šodien vakarā, tā nav problēma vispār. Es uzskatu, ka koalīciju var veidot praktiski ar jebko, ar jebkādiem cilvēkiem, kuriem ir veselīgs saprāts. Es neredzu neko tādu, kādēļ šobrīd nevarētu sadarboties ar Zaļo un zemnieku savienību vai kādēļ nevarētu sadarboties ar to pašu Bordāna partiju vai Mārtiņu Bondaru un tā tālāk.

Žuravļovs šajās vēlēšanās piedaloties, jo ar ietekmi domē viņam būšot vieglāk biznesā. Bez ietekmes tik labi neejot.

Juris Žuravļovs
AS “Marika” līdzīpašnieks

Šodien Latvijā, kas var iedot darbu? Uzņēmēji. (NP) Bet es saprotu, ka Jūs uz domi kandidējat? Nu, jā, jā uz domi, bet šodien uzņēmējiem, lai dabūtu atļauju, lai uzsāktu kaut kādu biznesu, praktiski nereāli. Tāpēc, ka sūta uz vienu kabinetu, uz trešo, uz ceturto. Un pa riņķi. Ja jūs gribat nodarboties, piemēram, ar tirdzniecību, ja, tad jāizstaigā visas instances, tai skaitā arī Rīgas dome. Es pamēģināju vienā konkursā piedalīties. Vienkārši atšuj un viss. Ja es esmu vismaz tur kaut kāds deputāts, tad es varu ietekmēt, tātad varu piezvanīt.

Pēc Latvijas pievienošanās eirozonai valūtas maiņas bizness cieš zaudējumus. Pērn valūtas maiņas punktiem “Marika” bija tie bija 24 000, aizpērn 57 000. Nu Žuravļovs ir atradis investorus no Ķīnas, kuriem vajagot ietekmīgu uzņēmēju, kam ir ietekme Rīgas domē. Par tādu Žuravļovs arī tagad nolēmis kļūt, taču Žuravļova partijai neiet. KNAB par atskaišu iesniegšanas pārkāpumiem pieprasījis tās darbības apturēšanu un uzlicis arestu partijas kontiem. Lietu skata Augstākajā tiesā. Kā “Nekā Personīga” pastāstīja viens no partijas politiķiem, paši kandidāti spiesti apmaksāt savus vēlēšanu kampaņas izdevumus. Izmēģināt laimi Žuravļova sarakstā vēlas uzņēmēja Ināra Vilkaste.

Žuravļova partijas programma atgādina komunistiskās partijas manifestu. Latvijai esot jābūt ārpus NATO, esot jāatjauno sociālisms. Partija iestājoties pret sociālo vardarbību un buržuāzijas ekstrēmismu.

Jautāts, kādēļ sociāldemokrātu sarakstam bija nepieciešama kapitāliste Vilkaste, radio PIK žurnālists Jānis Kuzins skaidroja, ka tas ir tādēļ, ka uz domi kandidē Juta Strīķe, kas daudz runājot par tiesiskumu. Tādēļ bija jāliek pretī kandidāte, kas pēdējos gadus esot veltījusi cīņai par taisnību.

Par savu veiksmīgo uzņēmējdarbību Vilkaste stāsta filmā “Neērtais Vaškevičs”. Daudz runā par valdošo partiju sazvērestību pret viņas un vīra biznesu. Vilkaste stāsta, cik bijusi veiksmīga uzņēmēja un kā kļuvusi par miljonāri. Ar milzumlielu peļņu pārdevusi zemesgabalu Mežaparkā, kur tagad ir VID. Uzcēlusi daudzdzīvokļu ēku.

Pērnā gada jūnijā stājās spēkā Augstākās tiesas spriedums, ar kuru Vilkaste ir notiesāta par kukuļdošanu. Tiesas par pierādītu uzskatīja to, ka Rīgas domes amatpersonas Vilnis Štrams un Pēteris Stancis Vilkastei izkārtojušas zonējuma maiņu zemei Mežaparkā, kā rezultātā šo zemi uzņēmējai izdevies pārdot par 45 miljoniem eiro. Kukuļa summa esot bijusi viens miljons eiro.

Cīnīties par taisnību Vilkastei palīdz Eiropas Parlamenta deputāts no Saskaņas Andrejs Mamikins. Viņš sarīkoja Vilkastes filmas prezentāciju Briselē. Pēdējā laikā Mamikins nav bijis manīts Saskaņas politiskajos pasākumos, nesaskaņojot ar partiju izteicies par Latvijas izstāšanos no NATO, vecbiedru Ķīnas draugu Jāni Urbanoviču sadusmojis, tiekoties ar Dalailamu. Pēc raidījuma “Nekā personīga” rīcībā esošajām ziņām Mamikns meklē partiju, no kuras varētu kandidēt uz nākamo Eiropas sasaukumu.

Andrejs Mamikins
Eiroparlamenta deputāts (Saskaņa)

(NP) Vai jūs plānojat nākamās Eiroparlamenta vēlēšanās kandidēt no Saskaņas saraksta? Neteikšu, nezinu. tas ir atkarīgs no maniem dzīves plāniem. Goda vārds nezinu. Jo ir pagājusi tikai puse no termiņa, faktiski mazlietiņ vairāk nekā puse. Vēlēšanas būs tikai 2019.gadā. Vai vispār es būšu politikā nezinu. Tas ir grūts darbs. Izšķiršanās priekšā – palikt vai nē? Jā. par to es domāšu. (NP) Vai Jūsu sadarbība ar Ināru Vilkasti, kas ir kandidāte Rīgas domes vēlēšanās no citas partijas, vai tā varētu būt arī politiska un vai Jūs varētu kandidēt no citas partijas uz Eiroparlamenta vēlēšanām? Nezinu, atkal nevaru pateikt, šo ziņu par Ināru Vilkasti es uzzināju, būdams Eiroparlamenta delegācijā Pakistānā un neesmu ticies ar viņu vēl.

Uz raidījums “Nekā personīga” jautājumu, vai Mamikins būs arī nākamajā partijas “Saskaņa” Eiropas sarakstā, partijas priekšsēdētājs Nils Ušakovs atbildēja, ka par to vēl neesot lemts.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl