NP: Latvijas Pasts izmeklē konfidencialitātes pārkāpumu, dokumenti no nepiegādāta sūtījuma nonākuši privātpersonu rokās

Pievienot komentāru
NP: Latvijas Pasts izmeklē konfidencialitātes pārkāpumu, dokumenti no nepiegādāta sūtījuma nonākuši privātpersonu rokās
LETA

Precizitāte, ātrums un konfidencialitāte ir svarīgākais, ko mēs sagaidām no pastnieka. Uzticēšanās pastam ir kļuvusi aktuāla kādā biznesa strīdā, kas plašu publicitāti ieguva 2014. gada vasarā. Pastāv aizdomas, ka svarīgi un konfidenciāli dokumenti nonāk nepiederošu personu rokās, vēsta raidījums Nekā personīga.

Toreiz ar advokātu Mārci Miķelsonu saistīta ārvalsts kompānija tiesā panāca saldumu ražotāju Laima un Staburadze kontu arestus, paralizējot uzņēmumu darbu. Konflikts joprojām nav beidzies, nav beigušies arī savādie notikumi ap to. 15. augustā viena no strīdā iesaistītajām kompānijām nosūtīja ierakstītu vēstuli ar dokumentiem. Pēc mēneša pasts vēstules atdeva, jo pēc tām neviens neatnāca. Tomēr vēstulē esošo dokumentu kopijas jau augusta beigās bija iesniegtas tiesā kāda civillietā. Sūtītājs ir pārliecināts, ka bez pasta līdzdalības tas notikt nevarēja.

Pasta sarakste ir konfidenciāla. Par svešu vēstuļu atvēršanu un lasīšanu likums paredz līdz pat piecu gadu cietumsodu. Bijušais Laimas un Staburadzes īpašnieks ir pārliecināts, ka viņa biznesa partneris aizliegumu ir pārkāpis, iesaistot pasta darbiniekus.

Ierakstīta vēstule, uzņēmumam par pārsteigumu, nenonāk pie adresāta

Firmai NP Business Centre Rīgā, Šampētera rajonā, pieder plašs industriālais parks. Tā teritorijā ir desmitiem nomnieku, kas izmanto ražošanas un noliktavu telpas. Divas trešdaļas šā uzņēmuma pieder SIA NPBC, viena trešdaļa – ASV reģistrētai kompānijai Menard Port LLC. Abu īpašnieku starpā ir gadiem ieildzis konflikts.

Vasarā Industriālā parka īpašnieks, NP Biznesa Centrs izlēma 30. augustā sasaukt dalībnieku sapulci, tāpēc 15. augustā abiem dalībniekiem uz viņu norādītajām adresēm nosūtīja ierakstītas vēstules.

Uzņēmumam Menard Port LLC nosūtītas divas vēstules. Viena uz ASV reģistrēto adresi, otra – vienīgajai uzņēmuma valdes loceklei Janai Miķelsonei, kura dzīvo tepat, Rīgā. Pagāja mēnesis. 19. septembrī pasts abas vēstules sūtītājam, NP Busines centre atdeva atpakaļ, jo nav varējis sasniegt adresātus.

Tas pārsteidzis vēstules nosūtītāju, jo uz uzsludināto pilnsapulci Menard Port pārstāvji ieradās. Un 26. augustā Rīgas rajona tiesā bija celta prasība, kurai iesniegtas kopijas no dokumentiem, kas bija nosūtītajās, taču adresātu nesasniegušajās vēstulēs.

Žanete Raize, Zvērināta advokāte, NP pārstāve:
Tas, kas rada jautājumus, –  kāda veidā, ar kādām metodēm mazākuma dalībnieka pārstāvis iepazinies ar šiem dokumentiem. Kā zināms, dalībnieka pārstāvis ir bijis sapucē, ir piedalījies lēmuma pieņemšanā, dokumentu kopijas ir iesniegtas tiesā, pievienotas prasības pieteikumam, bet no atpakaļ saņemtām vēstulēm secinām, ka šie dokumenti nekādā veidā nevarēja būt pieejami dalībniekam, dalībnieka pārstāvim.

Kad uzņēmuma pārstāvji saprata, ka tiesā nonākuši dokumenti no nepiegādātām vēstulēm, vēlreiz pārbaudītas mēnesi pastā gulējušās aploksnes. Rūpīgi ieskatoties var pamanīt, ka vienai no tām līmējuma vieta ir bojāta.

Atvēršanas pazīmes bija vēstulei, kas sūtīta Janai Miķelsonei uz Lāčplēša ielu 2, Rīgā. Šajā adresē viņa nedzīvo, taču te ir reģistrēta viņas vīra Mārča Miķelsona advokāta prakse. Jana Miķelsone uzņēmuma Menard Port LLC īpašniece un vienīgā amatpersona bija līdz brīdim, kad abu laulāto starpā izcēlās konflikts. Pavasarī bez Janas Miķelsones ziņas par uzņēmuma īpašnieku kļuva Mārča Miķelsona tēvs Agnis Miķelsons.

Skaties VIDEO un uzzini vairāk!