Notikumi, kas ietekmēja Latviju 2015. gadā! Ekskluzīvs Nekā personīga gada apskats

0 Komentāru
Notikumi, kas ietekmēja Latviju 2015. gadā! Ekskluzīvs Nekā personīga gada apskats
FOTO: LETA

2015. gadu var saukt par mobilizēšanās gadu. Baltijas valstu vēsturē pirmo reizi pēc neatkarības atgūšanas tik lielā skaitā uz palikšanu ieradās ārvalstu karavīri un kara tehnika.  Triecientempā Latvija, Lietuva un Igaunija sāka iepirkt bruņojumus, rīkoja militārās mācības un iesauca rezervistus. 

Valsts mobilizējās arī prezidentūrai Eiropas Savienībā (ES). Tik ļoti, ka būtiski iekavēja citus iekšpolitikā veicamus svarīgus darbus.

Melnais, 13. novembris Parīzē, kad teroristu sarīkotos uzbrukumos tika nogalināti 130 cilvēki, mobilizēja visu pasauli. Terors un bēgļi sašķobīja sen pierastas brīvības un vienu no Eiropas pamatvērtībām – atvērtās robežas.

Tikmēr Krievija šī gada izskaņā mobilizēja plašus resursus, lai piespiestu pasauli vairs nedomāt par notikušo Ukrainā.

Šogad arī Latvijas ekonomikā bija jūtama Krievijas klātbūtne. Gazprom pretojās gāzes tirgus atvēršanai. Daudz netrūka, lai nacionālās aviokompānijas Airbaltic floti papildinātu Krievijas militārajā rūpnīcā ražotie Sukhoi lidaparāti.

Lielā kaimiņa centieni aizvien vēl paturēt mūs savā ietekmes zonā ir bīstami, jo Latvijas politiskās partijas šobrīd ir aizņemtas sastarpējās cīņās par varu. Vienīgais proeiropeiski orientētais spēks Vienotība gada laikā pieļāvis tik daudz kļūdu, ka līdz nākamajām vēlēšanām var arī nozust no politiskās skatuves.

Tādiem svarīgiem un vienkārši interesantiem notikumiem Nekā personīga komanda pievērsās aizejošajā, 2015 .gadā. Stāstīt par to, ko citi nepamana, raidījums Nekā personīga turpinās jau 2016. gada 10. janvārī!

Piedāvājam atskatīties uz svarīgākajiem notikumiem Latvijā un ārvalstīs gada griezumā!


0 Komentāru