1 komentārs
Nekā personīga: Uzņēmuma Baltijas Kausa fonds pārmetumi nav pamatoti
FOTO: LETA

Uzņēmuma Baltijas Kausa fonds (BKF) pārmetumi raidījumam Nekā personīga, ka tas sižetā par krāpšanos ar licences maksām čempionāta rīkošanai ignorējis organizācijas pārstāvju viedokli, kā arī e-pastus ieguvis nelikumīgā ceļā, neatbilst patiesībai un nav pamatoti, norādīja raidījuma producente Arta Ģiga.

Tāpat viņa uzsver, ka, pārmetot Nekā personīga nelegāli iegūtu BKF saraksti, iesaistītās puses vēlas pārlikt fokusu no e-pastos rakstītā uz to, kā tie nonākuši žurnālistu rīcībā.

Ģiga skaidroja, ka apgalvojumi, ka sižeta tapšanas gaitā žurnālisti izvairījās un nevēlējās uzklausīt pretējās puses viedokli, neatbilst patiesībai. “Vēstules ar jautājumiem un aicinājums skaidrot, vai šajos e-pastos minētie fakti atbilst patiesībai, pirms sižeta veidošanas tikai nosūtīti BKF vadītājam Salvim Freimanim un arī Youthstream prezidentam Džuzepem Longo. Atbildes nesaņēmām.”

Ņemot vērā faktu, ka pēc privātpersonas iesnieguma Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) un Izglītības un zinātnes ministrijai, kas tālāk nodots Ģenerālprokuratūrai, sākta izmeklēšana, ministrijas amatpersonas žurnālistus aicināja neizgaismot iesniedzēja vārdu, atsaucoties uz trauksmes cēlāju aizsardzību, skaidro Ģiga.

Savukārt saistībā ar apvainojumiem nelegāli iegūtos e-pastos raidījuma producente norāda, ka e-pastus žurnālisti ieguva no sava informācijas avota.

Ģiga uzsver, ka iesaistītās puses vēlas pārlikt fokusu no e-pastā rakstītā uz to, kā tie nonākuši žurnālistu rīcībā. “BKF pārstāvji uzskata, ka notikusi kiberielaušanās. Ja tādas aizdomas pastāv, aicinām Salvi Freimani vērsties policijā.”

Tajā pat laikā jau ir sākta pārbaude par iespējamo licences maksas sadārdzināšanu, izmantojot nodokļu maksātāju naudu. Tās laikā tiks noskaidrots, kas tieši ir darīts.

“Nekā personīga sižeta fokuss nav tas, kam pieder Ķeguma trase vai kas to vēlas iegūt. Mūsu publicētā sarakste atklāj nodomu privātiem mērķiem izmantot nodokļu maksātāju naudu,” uzsver producente. “Vēloties novērst uzmanību no nodoma sadārdzināt licences maksu, BKF pārstāvji vaino žurnālistus iedomātu pasūtījumu pildīšanā.”

Jau rakstīts, svētdien TV3 raidījums vēstīja, ka trases Zelta zirgs īpašnieks Freimanis nonācis nopietnās finanšu grūtībās, tāpēc viņš valsts maksājumu par licenci iecerējis izmantot kā veidu, lai segtu savas 202 000 eiro parādsaistības pret kompāniju Youthstream, kurai pieder čempionāta rīkošanas tiesības. Freimanis firmas direktoram piedāvājis, ka viņš varētu katru gadu Latvijai par 20 000 eiro palielināt licences maksu. Šādi, izmānot valsts budžetu, Freimaņa parāds desmit gadu laikā būtu dzēsts.

Pēc tam Freimanis un Dina Apele Freimane publicēja paziņojumu, kurā norādīja, ka Nekā personīga ar BKF pārstāvjiem sižeta tapšanas laikā ne tikai nav ticies, bet pat izvairījies kontaktēties.

Tāpat ziņojumā tika teikts, ka “raidījuma veidošanai par pamatu tika ņemta nelegāli iegūta BKF sarakste un, spriežot pēc izskanējušā sižeta, raidījuma veidotājus pat neinteresēja, vai šie materiāli, neatkarīgi no satura, ir iegūti legālā ceļā. Pieeja BKF e-pastam ir tikai trim cilvēkiem, no kuriem viens ir Freimanis. Pārējie divi cilvēki kategoriski noliedz savu saistību ar šo e-pasta izdruku nodošanu trešajai personai”.

TOP komentāri

  • guga
    0 0 0

    guga

    3 dienas pec Naciju krosa Freimana kings brauca ar jaunu Volvo dzipu....kur diez tads uzradas?Ome uzdavinaja?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl