1 komentārs

Pirms vēlēšanām partijas No sirds Latvijai vadītāja Ingūna Sudraba solīja atbalstīt Inčukalna gāzes glabātuves nonākšanu Latvijas valsts kontrolē jau 2017. gadā. Tagad, kad Saeima skata grozījumus Enerģētikas likumā, situācija ir mainījusies. Partijas No sirds Latvijai frakcijas deputāts likumā iesniedzis labojumus, kas rosina uz pāris gadiem gāzes tirgus atvēršanu vēl atlikt, tātad arī saglabāt gāzes uzņēmuma kontroli pār glabātuvi.

Saeimā ir nonācis Latvijas gāzes sadalīšanas likumprojekts. No priekšlikumiem, kas iesniegti uz otro lasījumu, redzams, ka Latvijas gāzei ir ievērojami sabiedrotie – gan Tirdzniecības un rūpniecības kamera, gan Rīgas birža rosinājušas uz pāris gadiem atlikt Latvijas gāzes aktīvu iztirgošanu. Tāda arī līdz šim bijusi gāzes uzņēmuma pozīcija.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzņēmums Latvijas gāze ir ietekmīgs biedrs Tirdzniecības un rūpniecības kamerā. Kameras vadītājs uzskata, ka gada laikā sadalīt gāzi nevar, jo Lietuvā un Igaunijā tas aizņēmis trīs gadus.


Jānis Endziņš, Tirdzniecības un rūpniecības kameras vadītājs:

Aktīvs, kas jānodala, ir liels. Tā ir ļoti nopietna reorganizācija. Līdz ar to tajos termiņos, kādi ir apstiprināti pirmajā lasījumā, mūsuprāt, tas nav normāli izdarāms.

Pie līdzīgām domām nonācis arī Saeimas No sirds Latvijai frakcijas deputāts Aivars Meija. Viņš ir iesniedzis Saeimas Tautsaimniecības komisijā priekšlikumu pagarināt Latvijas gāzes sadalīšanu un daļu pārdošanu līdz 2019. gadam. Viņš saka, ka esot ieklausījies Latvijas gāzes vadītājā Aigarā Kalvītī, kurš pirms nedēļas No sirds Latvijai frakcijā izklāstījis Latvijas gāzes pozīciju.

Sudrabas frakcijas deputāts Meija ir rosinājis ne tikai pagarināt Latvijas gāzes sadalīšanas laiku, bet arī faktiski atcelt reformu. Jo, viņaprāt, labāk būtu atstāt iespēju, ka gāzes pārvades un uzglabāšanas uzņēmums joprojām pieder Latvijas gāzei. Vairāki Meijas priekšlikumi vārds vārdā sakrīt ar to, ko Saeimas Tautsaimniecības komisijai raksta a/s Latvijas gāze.

Likumu Saeima tuvākajās nedēļās skatīs otrajā lasījumā un tad deputātiem vēl būs laiks jauniem priekšlikumiem. Tad ar savām idejām varētu klajā nākt Saskaņas deputāts Ivars Zariņš. Arī arī ar viņu Aigars Kalvītis aprunājās Saeimā.

Skaties video!

TOP komentāri

  • Gunis
    0 0 0

    Gunis

    Interesanti,par ko vispār vēlēšanās var balsot,jo 99,9% solījumu pēc vēlēšanām tiek aizmirsti vai sagrozīti.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl