“Nekā personīga” intervija ar jauniecelto Rīgas vicemēru Druvi Kleinu

7 komentāri

Janvāra beigās Rīgas mēra Oļega Burova (GKR) vadītā pašvaldība nostrādās savas pēdējās dienas un līdz ārkārtas vēlēšanām domi vadīs  pagaidu administrācija. Taču pie nosacījuma, ja Jura Pūces (“Attīstībai/Par!”) vadītās ministrijas ierosinājums gūs atbalstu Saeimā un likumprojektu izsludinās Valsts prezidents.

”Saskaņas” solītā atlaišanas apstrīdēšana Satversmes tiesā šo procedūru neaptur. Ārkārtas vēlēšanu sacīkstēm partijas būs gatavākas nekā iepriekš, jo gada sākumā saņems pašu pielemto finansējuma palielinājumu, kas no budžeta prasīs papildus piecus miljonus. Arī paši ārkārtas vēlēšanu izdevumi nav mazi jārēķinās ar pusotru miljonu.

Lai arī Rīgas domes atlaišanas formālais iemesls ir atkritumu apsaimiekošanas nelikumīgais līgums ar monopolistu un ārkārtas situācijas pagarināšana galvaspilsētā, “Saskaņas” un Gods kalpot Rīgai vadītās koalīcijas kontā ir nesamērīgi daudz aizdomīgu darījumu.

Tieši pirms gada KNAB sāka izmeklēt jauno transportu iepirkumu “Rīgas satiksmē”, kratīšanas notika tobrīd arī pie mēra Nila Ušakova un vicemēra Andra Amerika. Auditi Rīgas satiksmē parādīja, ka  “Saskaņas” un “Gods kalpot Rīgai” deputāti un viņu radinieki šajā uzņēmumā bija iekārtoti kā konsultanti un gadiem saņēma daudz vairāk nekā algu domē.

KNAB izmeklē arī 300 000 lielus aizdomīgus tēriņus nodibinājumā “Rīga.lv”, ar ko iespējams apmaksāta “Saskaņas” priekšvēlēšanu kampaņa. Atbrīvota arī dārgās “Rīgas kartes” valde, saistībā ar iespējamiem koruptīviem darījumiem. Atklājies arī, ka uzņēmums “Rīgas namu pārvaldnieks” visdrīzāk pazaudēs sešus miljonus darbību pārtraukušajā kādreizējā “Norvik” bankā.

Lai gan tieši bezmaksas braucieni sabiedriskajā transportā ir nodrošinājuši Rīgas koalīcijai gandrīz nepārtrauktu prognozējamu uzvaru vēlēšanās, un “Rīgas satiksme” vēl nesen bija tuvu bankrotam, ne Ušakova pēctecis Oļegs Burovs, ne citi akcionāru pārstāvji nav gribējuši vērsties pret kādreizējo valdi tiesā par zaudējumu atlīdzinājumu.

Arī jaunieceltais akcionāru pārstāvis, kuru domē ievēlēja no “Jaunās konservatīvās partijas”, pagaidām tikai panācis, ka vadošus amatus uzņēmumā ieņem atlaistā Leona Bemhema cilvēki.

“Es nevienu neesmu nodevis! Es pārstāvu savus politiskos uzskatus un man ir tiesības izvēlēties savus politiskos mērķus,” saka Rīgas domes vicemērs Druvis Kleins.

Ja Saeima Rīgas domes atlaišanu atbalsta un to izsludina Valsts prezidents Burova vadītajai domei darbs beidzas janvāra beigās. Taču ir skaidrs, ka visas partijas ārkārtas vēlēšanās kampaņās var startēt ar pilnām kasēm, jo pašas nobalsoja par naudas palielinājumu,un jau 15.janvārī tās saņems pusi no gada finansējuma. Piemēram, “Saskaņai” tie būs 400 000 eiro, bet domes atlaišanas iniciatorei ”Attīstībai/Par!” pienāksies aptuveni 300 000 eiro.
7 komentāri