Nekā personīga iefiltrējas rasistiskā kongresā

2 komentāri

Kamēr Krievija sistemātiski apsūdz Latviju un Igauniju fašisma atbalstīšanā, tikmēr pats Vladimira Putina režīms dara tieši pretējo. Nekā personīga ir pārliecinājies, ka ietekmīgs Kremļa ideologs caur galēji labējiem aktīvistiem Austrumeiropā sludina naidu pret Rietumvalstīm.

Lai meklētu alternatīvas multikulturālismam, liberālismam un globalizācijai, oktobra sākumā Ungārijā notika tā dēvētais identitāriešu kongress. Par identitāriešiem sevi dēvē antiliberāli noskaņoti cilvēki, kas uzskata, ka valsts labklājība ir atkarīga no vienas etniskās identitātes. Kustība arvien lielāku popularitāti gūst bijušajās padomju valstīs.

Identitāriešu kongresa dalībnieki atklāti atbalstīja rasismu un cīņu pret imigrantiem Eiropā. Starp runātājiem bija uzaicināts arī Krievijas Eirāzijas impērijas idejas autors Aleksandrs Dugins. Viņš ir arī iedvesmas avots Vladimiram Putinam atjaunot Krievijas impēriju Novorossijas jeb Jaunkrievijas veidolā.

Ungārija iestājās Eiropas Savienībā vienlaikus ar Latviju. Pēdējos gadus pie varas ir bijusi nacionāli konservatīvā Fides partija ar premjeru Viktoru Orbanu priekšgalā. Viņš Eiropā ir izpelnījies pretrunīga politiķa slavu. Orbans vēlas, lai Ungārija kļūtu par antiliberālu valsti. Viņš ar simpātijām raugās uz Krieviju un Ķīnu. Iespējams, ka tādēļ Ungārija bija izraudzīta par piemērotu vietu rasistiska pasākuma rīkošanai.

Trešais līdz piektais oktobris Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā bija ilgi gaidītas dienas tā dēvētajiem baltajiem nacionālistiem no Eiropas un Amerikas Savienotajām Valstīm. Pie viesnīcas Novotel bija plānots Identitātes kongress. Tajā bija jāuzstājas vairākiem runātājiem, tostarp Jaunkrievijas jeb Novorosijas idejas kūrētājam, Kremļa ideologam Aleksandram Duginam. Uz kongresu bija gaidīti vairāki simti dalībnieku.

Aleksandrs Dugins neapšaubāmi ir zināmākais no runātājiem, kas ir uzaicināti uz kongresu. Dugins sevi dēvē par krievu filozofu, politologu, sociologu un publicistu. Viņam ir ciešas saites ar Kremli un Krievijas militāro nozari. Tieši Dugins ir attīstījis ideju par Eirāzijas savienību un Krievijas impērijas atjaunošanu. Lai to izdarītu, viņaprāt, jāapvieno krieviski runājošās teritorijas – pārsvarā bijušās Padomju Savienības valstis. Putins savā padomniekā ieklausās. Putina teiktais, ka Padomju Savienības sabrukums bija lielākā ģeopolitiskā katastrofa divdesmitajā gadsimtā, patiesībā ir Dugina ideja.

Identitāres kongresa organizators Ričards Spensers (Richard Spencer):
Mans vārds ir Ričards Spensers. Esmu Nacionālās politikas institūta prezidents. Mēs esam viens no sponsoriem Eiropas kongresam. Tas ir forums Eiropas tradicionālisma piekritējiem un identitāriešu atbalstītājiem Eiropā un citviet pasaulē.

Ričards Spensers ir galvenais identitāriešu kongresa organizētājs. Viņa vadītais Nacionālās politikas institūts ir NVO, kas rūpējas par eiropiešu identitāti un nākotni Amerikas Savienotajās Valstīs. Institūts atrodas Montanas štatā. Tas ir reģistrēts kādā rindu mājā kalnainā apvidū. Spensers ir viens no astoņiem kongresa runātājiem. Pārējie ir Džons Morgans. Galvenais redaktors labēji noskaņotā ASV izdevniecībā Arktos. Uzņēmums ir izdevis Aleksandra Dugina ideoloģiskos darbus angļu valodā. Manuels Ohzenraiters – vācu ikmēneša ziņu žurnāla Cuerst redaktors. Filips Vardons – identitāriešu kustības līderis Dienvidfrancijā. Markus Vilingers – divdesmit vienu gadu vecs students no Austrijas. Tomislavs Suničs – horvātu izcelsmes amerikāņu rakstnieks un bijušais politikas zinātnes profesors. Džareds Teilors – amerikāņu žurnālists un rasisma atbalstītājs.

Identitāres kongresa organizators Ričards Spensers:
Ungārijas konservatīvais premjerministrs Viktors Orbāns paziņoja, ka viņš izmantos, citēju, visus likumīgos līdzekļus, citāta beigas, lai aizliegtu mūsu konferenci. Mums laikam būtu jāpriecājas, ka nekādus nelikumīgus līdzekļus neizmantos.

Nekā personīga kongresam piesakās kā dalībnieki. Organizatoru mājaslapā nav nekādas konkrētas informācijas par kongresa norises vietu. Dažas dienas pirms kongresa mājaslapa pēkšņi tiek slēgta. No organizatoriem pienāk viens e-pasts pēc otra. Spensers e-pastos sola, ka par spīti centieniem aizliegt kongresu tas notiks. Pirmā vakara neoficiālajai sanāksmei pie kokteiļu glāzes jānotiek Budapeštas Novotel viesnīcā.

Nekā personīga: Labdien! Esmu ieradies saistībā ar identitāriešu kongresu. Esmu piereģistrējies sarīkojumam. Ričards Spensers…
Viesnīcas pārstāvis: Es jūs nesapratu!
Nekā personīga: Esmu identitāriešu kongresa dalībnieks. Esmu pieteicies caur Ričardu Spenseru. Šovakar šeit notiek kokteiļu vakars.
Viesnīcas pārstāvis: Nē, es par to neko nezinu. Mirkli uzgaidiet, lūdzu!
Nekā personīga: Šeit nekas nenotiek? Nu, tas ir dīvaini!

Kongresa organizatori pirmā vakara neoficiālo satikšanos nolemj organizēt kafejnīcā Clock cafe. Tikšanās vietu un laiku caur e-pastu izziņo tikai vēlā piektdienas pievakarē. Kad ierodas Nekā personīga, kafejnīcā atrodas tikai kongresa galvenais organizators Ričards Spensers un daži citi apmeklētāji.

Kafejnīca Clock cafe atrodas padsmit minūšu gājiena attālumā no sākotnēji plānotās norises vietas. Pamazām sanāk galēji labējie aktīvisti no ASV, Zviedrijas, Dānijas, Vācijas, Anglijas un Beļģijas. Kopumā ap trīsdesmit cilvēkiem. Visi vīrieši. Nekā personīga uzdodas par apņēmīgu un radikāli noskaņotu aktīvistu no Latvijas. Pie alus kausa ātri vien iegūstu jaunus draugus.

Identitāres kongresa organizators Ričards Spensers:
Mums nākamreiz kongress jārīko citādāk. Man ir dažas idejas, un viena no tām ir, ka kongresam jābūt totāli slepenam. Tātad mums nebūtu publiska kongresa mājaslapa, bet mēs to reklamētu cilvēkiem caur e-pastu.
Es patiesībā uzskatu, ka Dugins bija galvenais iemesls, kādēļ aizliedza kongresu. Es domāju, ka tas pa īstam piesaistīja cilvēku uzmanību. Bez Dugina ir vēl amerikāņu rasists Džareds Teilors, un tas varas iestādēm būs bijis pēdējais piliens.

Apmēram pusvienpadsmitos vakarā kafejnīcu pēkšņi ielenc daudzi policisti. Visiem sanākušajiem pārbauda dokumentus. Neviens nedrīkst pamest iestādi. Policija arestē galveno kongresa organizatoru Spenseru.

Ričards Spensers: Man tas liekas diezgan nomācoši.
Nekā personīga: Nomācoši?
Ričards Spensers: Jā! Mēs nedarījām neko nelikumīgu. Mums bija privāta tikšanās. Šī nav konference, šis nav publisks pasākums. Es īsti nezinu, par ko tieši policija mūs apsūdz!

Kongresa dienā dalībnieki kļūst īpaši piesardzīgi. Uzzināt kādu informāciju par pasākumu cenšas ne tikai Nekā personīga. Protestu netālu no viesnīcas Novotel sarīkoja vietējie antifašistu aktīvisti.

Nevalstiskās organizācijas Antifašistu tīkls pārstāve Zina Mihailova (tulkojums Ciklon Atlatszo.hu):
Mums bija informācija, ka kongress notiks šeit Larus centrā. Mums to izdevās uzzināt. Tomēr izskatās, ka galvenais organizators nav atnācis, jo zina, ka mēs šeit rīkojam protestu. Vienlaikus Larus centra pārstāvji paši ir pārdomājušu un lauzuši līgumu ar konferences rīkotājiem. Viņi ir nolēmuši pasākumu rīkot citā, slepenā vietā.

Sestdienas pēcpusdienā tomēr saņemam ziņu, ka konference notiek. Tikšanās vietu un laiku neviens nezina, bet visiem jātiekas Deli Palyaudvar metro stacijā pussešos vakarā. Tur arī ierodamies, un jāmeklē cilvēks ar ungāru karodziņu rokās. Viņu arī atrodam. Pēc nelielas pulcēšanās visi dodamies uz nelielu restorānu apmēram desmit minūšu gājiena attālumā.

Restorānā ir sanākuši apmēram simts cilvēku. Visi sēžas pie vakariņu galda. Nofilmēt notiekošo ir praktiski neiespējami. Dalībnieki, visi baltās ādas krāsas cilvēki, ļoti sargās no publicitātes. Tikai retais atklāj savu īsto vārdu. Neformālajās sarunās vakara garumā dominē viena doma. Eiropā jāvalda baltajai rasei. Dalībniekus uzrunā divi runātāji plānoto astoņu vietā.

Kongresa lektors no ASV Džareds Teilors:
Jā, dāņu sievietei ir kopējs bērns ar nigēriešu vīrieti, tad jebkurš kaimiņu bērns Dānijā šai sievietei ir ģenētiski tuvāks nekā pašas bērns, jo dāņi un nigērieši ir tik ļoti ģenētiski atšķirīgi viens no otra. Citiem vārdiem sakot, jebkurš kaimiņu bērns Dānijai šādai mātei ir ģenētiski tuvāks nekā pašas bērns.

 

Kongresa lektors no Horvātijas Tomislavs Suničs:
Tas, ko mēs šobrīd redzam Itālijas Lampedūzas salā ar bēgļu tūkstošiem, tas, ko mēs redzam arī kaimiņos Horvātijā un Ungārijā, ir tikai sākums. Valstis drīzumā pārpludinās arvien vairāk bēgļu. Ņemot vērā Eiropas Savienības kapacitāti un tās izkastrēto ārpolitiku, kas paļaujas uz Vašingtonas lēmumiem, nedomāju, ka esam labā formā.

Vakara nagla – Putina ideologs Aleksandrs Dugins – tā arī neparādās. Organizatori svinīgi apgalvo, ka viņam ierasties liegusi Krievijas policija pēc Ungārijas spiediena. Neilgi pēc slepenās konferences internetā parādās Dugina uzruna.

Krievu filozofs un Eirāzijas impērijas idejas autors Aleksandrs Dugins:
Es sevi varu pasludināt par liberālas, atvērtas sabiedrības ienaidnieku. Es to uzsveru! Es noliedzu liberāļu un ar liberāļiem saistīto tiesības valdīt pār pasauli. Es piesaku ideoloģisku un metafizisku karu liberālismam.

Dugins sludina, ka globālais kapitālisms un liberālisms ir absolūtais ļaunums. Bet NATO ir līdzeklis liberālistu mērķu sasniegšanai. Dugins uzskata, ka nacionālām valstīm un atvērtām sabiedrībām vairs nav vietas. Jāatgriežas pie lielām impērijām, kas balstās uz atšķirīgām civilizācijām.

Krievu filozofs un Eirāzijas impērijas idejas autors Aleksandrs Dugins:
Eirāzijas savienības veidošana un cīņa par Ukrainu ir tieši saistīta. Mums jāpārzīmē valstu un civilizāciju robežas. Mums jārada Latīņamerikāņu savienība; jāveido īstā Eiropa pēc tās ģeopolitikas un eiropieši jāatbrīvo no Amerikāņu Ziemeļatlantijas dominances un kontroles.

Nekā personīga kongresa laikā iemanto dalībnieku uzticību un draudzību. Pēc pasākuma noslēguma organizatori piedāvā līdzīgu kongresu ar saviem cilvēkiem sarīkot arī Latvijā.

Ungārijas antifašitu organizācijas pārstāve Zina Mihailova Nekā personīga izteicās, ka, pateicoties tieši viņas NVO darbam, Ungārijas valdība nolēmusi rīkoties un ierobežot identitāriešu kongresa norisi. Viņa kritizē premjeru Viktoru Orbanu un skaidro, ka ierobežojumi kongresa dalībniekiem ir bijusi tikai publiska izrāde.

Viņasprāt, ja Ungārijas valdība tik tiešām būtu noraizējusies par kongresa norisi, varas iestādes būtu varējušas liegt kongresa dalībniekiem ieceļošanu valstī. Zina Mihailova tikmēr sola turpināt sekot līdzi notikumu attīstībai.

TOP komentāri

 • Atgadījums ar vārda brīvību pie zilās Donavas
  +1 +1 0

  Atgadījums ar vārda brīvību pie zilās Donavas

  Vai šis draņķa žurnālists, kurš devies izpriecu braucienā dzīvoties pa Budapeštas naktsklubiem (pats redzēju viņu) un uztaisījis tizlu sižetu, visas nostādnes ņemot no kreiso liberāļu vietnēm un Budapeštas kreiso smerdeļu t.s. antifašistu avotiem, ir izlasījis kaut vienu Richard Spencer, Philippe Vardon, Markus Willinger, Jared Taylor vai Tomislav Sunic grāmatu?
 • Skumja
  0 0 0

  Skumja

  Jenotu TV mēģina gatavot augsni tam, ka LV būs jāuzņem Āfrikas u.c. nelegālos migrantus, kurus vecajai Eiropai nav kur likt?
  Gatavo mūs, ka mums VAJADG būt tolerantiem t.i. ņemt pretī visus morus?
  Kuram par to ir samaksāts?
  Tas ir norma, ka no Latvijas cilvēki dodās trimdā uz veco ES par "baltajiem nēģeriem" vegot, un te būs tukšā vieta kur pat iepīkstēties nevarēs, kad šurpu sūtīs visu krāsu nelegālos imigrantus?
  Un, ja kāds būs pet, tad tas būs RASISTS?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl