Negodprātīgo kadru tīrīšana VID tomēr nenotiek! Kāpēc tā?

5 komentāri

Īsi pirms Lieldienām Valsts ieņēmuma dienesta (VID) ģenerāldirektore Ināra Pētersone prezentēja finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai VID amatpersonu rotācijas plānu.

Pētersones iespējas nebija īpaši plašas. Viņai bija likts nomainīt Finanšu policijas un Muitas policijas vadītājus. Taču nebija ko likt vietā. Tādēļ Pētersone pieņēma Zālamana lēmumu piedāvāt ministri vienkārši samainīt abus vietām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ināra Pētersone, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore

Protams, ka tas, kas ir atbilstošs rezolūcijai, ir nepieciešams, un, ko ir uzdevusi ministre, to es arī pildu, ņemot vērā, ka tā ir ministre un ir augstāk stāvoša. Notiek arī dažnedažādas sarunas, diskusijas.

VID ģenerāldirektore Pētersone savai ministrei Reizniecei-Ozolai bija iesniegusi reformu plānu, kas paredz samainīt vietām Finanšu policijas vadību ar Muitas policijas vadību. Reiznieci-Ozolu šāds plāns neapmierināja, un viņa gāja sūdzēties pie premjera Māra Kučinska.

Atrast VID darbiniekiem vietas policijā, Ieslodzījumu vietu pārvaldē un Probācijas dienestā Kučinskis pieprasīja iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim un tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam, kurus otrdien bija atsaucis uz sanāksmi šo visu pārrunāt.

Līdz otrdienai finanšu ministre un VID ģenerāldirektore rotāciju minēja kā instrumentu cīņai ar negodīgiem darbiniekiem. Taču tad publiskajā telpā sacēlās skandāls.

Žurnālisti bija neizpratnē, kādēļ valdība iecerējusi negodīgus VID darbiniekus pārcelt darbā policijā. Finanšu ministrei radās jauna versija. Rotēs nevis negodīgos, bet tos, kam ir korupcijas risks, negodīgos atlaidīšot.

Nekā Personīga kļuvis zināms, ka otrdienas sanāksmē Drošības policijai, KNAB un VID Kontroles daļai dots uzdevums strādāt ar negodprātīgo amatpersonu sarakstu, lai ātros tempos pierādītu, ka cilvēki, par kuriem ir aizdomas, ka viņa nav uzticami.

Premjers Kučinskis sagaida, ka iekšlietu un tieslietu ministrs pavērs durvis Finanšu un Muitas policistiem. Tomēr ne tikai tādēļ, ka Kozlovskim ar Rasnaču būtu iebildumi pret negodīgu VID darbinieku rekrutēšanu. Izkalkulēts, ka politiski reforma VID būšot izdevīga tikai ZZS, nevis pārējām valdības partijām, Nekā Personīga apliecināja kāds politiķis. Ministrs Kozlovskis par premjera iecerēm pauda skepsi, Rasnačs vispār tās nevēlējās komentēt.

Taču Danai Reizniecei-Ozolai ir plāns B. Ja neizdosies aizdomīgus darbiniekus atbrīvot esošo likumu ietvaros, viņa ir gatava uzrakstīt jaunus, kas ļauj atbrīvot nelojālus darbiniekus.

Tā ir Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājas iniciatīva, kuru mēs no savas puses esam izvērtējuši un atbalstām un virzīsim tuvākajā laikā arī skatīšanai Saeimā.

Foto

Skaties video!

TOP komentāri

 • Paldies!!!
  +4 +4 0

  Paldies!!!

  Valdības meli,tukšie solījumi, neapturēs tautu no sacelšanās,pret korumpēto varu!!! Pamuļķi, jūsu vispār apzināties ko darāt,vēlme apspiest tautu,galu galā novedīs pie pilsoņu kara,tāda paša kara kā Ukrainā,Sīrijā!!! Un tās,par 49 miljoniem no angļiem iegādātās grabažas,neveicinās mieru šai valstī,tautas izpratni ,par korumpēto politiķu neizprotamajām spazmatiskajām darbībām,lai tikai noturētos pie varas....!!! Neaicinu pievienot Latviju, nedz ASV,nedz Krievijai,nedz citām savienībām!!! Bet ja politiķi,ierēdņi, nebeigs zagt un krāpties,šeit un tagad,tad Latviju kā valsti sagaida drūma nākotne,pēdējais laiks apdomāties!!! Lai tie politiķi kas ir eiropas pakaļlaižas, tos bēgļus pieņem savās ģimenēs,un ļauj tiem varot,slepkavot, savas meitas,sievas,dēlus!!!
 • Paldies!!!
  +4 +4 0

  Paldies!!!

  Zaglīgie,korumpētie, ierēdnīši baidās no sacelšanās latgalē, kas pārņemtu visu šo sūdvalstiņu!!! Visa nozagtā manta,tiks nacionalizēta, un atgriezta tautai!!! Jo tauta ,nebaidās ne no krieva,ne no dieva,jo zaudēt vienkārši nav ko,apnikuši melīgie korumpētie sūdvalsts (vadoņi) ,kas māk tikai ar pirkstu uz citiem rādīt,bet paši turpina zagt!!! Pie vienas vietas Krievija,ASV,Eiropa, beidzat zagt šeit, šajā sūdvalstī,suņu banda!!! Un lai tie pakaļlaižas politiķi, tos bēgļus pieņem savās ģimenēs,un ļauj tiem varot,slepkavot, savas meitas,un sievas!!! Ha ha ha !!!
 • Seniors
  +3 +3 0

  Seniors

  Ne kauna , ne doda !Zaglu visatlautiba ! Kam mums vajadzigi ministri , premjerii un beigas vel , SAEIMA ? Kaut gan , ja varas parstavji zog , kamdel ieredni nevar zagt ? Kamdel , visi ministri , ar RASNACU , KOZLOVSKI , Reiznieci - Ozolu , sez savos kreslos , izrunajas un spriez , bet konkretu un atru ricibu neredzam . Uzprasit TAUTAI , kas jadara , ar siem zagliem , korumpantiem , un risinajums -BUS ! Visadus grozijumus likumos pienem , lai atvieglotu zagsanu , lai nevaretu zaglus atlaist , jo atlaisanas gadijuma , tiks sis lemums parsudzets Brisele ? Ne , tikai atlaist , bet sedinat cietuma , uz gadiem 15-20 , tad zinatu , ka zagt !!! Parasto , Valsts iedzivotaju , par zagsanu , nodoklu nenomaksasanu , soda bargi ! Vai ta , ir taisniga attieksme , pret TAUTU ? Ja , SAEIMA un MINISTRIJAS , nevar vai negrib , pienemt likumus , kur zagli stingri jasoda , tad nolieciet savas pilnvaras !!! Gribiet , pienemt likumu , kur TAUTAI aizliegs uzstaties , pret Valsts varu ? Si , jau vairs Valsts vara un Tautas aizstavji , bet gan , JUS esiet pret TAUTU un Latviju ! Piedodiet , bet godigi sakot , JUS visi , augsa sedosie , esiet vienkarsi , negodpratigi ierednisi , zagli un korumpanti !!! Atlaist , so SAEIMU , un sakt JAUNU , SKAISTU , LATVIJAS uzplauksanu !!!Nomaonit visus ministrus , iztirit ministrijas , no liekeziem un zagliem . SI , butu prioritate - VALDIBAI !!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl