Nacionālboļševiki no Ludzas karo pret Ukrainas armiju

Pievienot komentāru
Nacionālboļševiki no Ludzas karo pret Ukrainas armiju
FOTO: LETA

Augusta beigās interneta vidē parādījās video, kuros divi Ludzas iedzīvotāji apgalvoja, ka karo Luganskas un Doņeckas republikās. Iepriekš viņi redzēti vairākos nacionālboļševika Vladimira Lindermana rīkotos pasākumos, ziņo raidījums ”Nekā Personīga”. 

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis solīja, ka ziņu patiesumu par Latvijas pilsoņu karošanu separātistu rindās dosies skaidrot Drošības policija. Situāciju sarežģī fakts, ka bruņotie grupējumi nav atzīti par teroristiem. Tomēr par karošanu pretlikumīgos grupējumos var sodīt līdz astoņiem gadiem cietumā.

”Vasjoks” – īstajā vārdā Valentīns Miļucins. Vjačeslavs Visockis ar iesauku ”Sedoi”. Nacbolu kaujas vienības ”Interbrigada” izveidotā interneta lapā abi agrākie ludzēnieši lepojas ar savu drošsirdību. Tas ļauj domāt, ka viņi patiešām, ja arī nepiedalās kaujās pret Ukrainas aizstāvjiem, tad tur pat tuvumā vien atrodas. Starp viņiem – vēl viens agrākais Ludzas iedzīvotājs ar iesauku ”Mednieks”. Viņš ironiski Donbasu nosauc par vienu no labākajiem kūrortiem.

Nacbolu lapā ”Interbrigada.org” citēts arī Vladimirs Lindermans. Viņš kaunina Ludzas skolas skolotājus, kuri izteica sašutumu par savu agrāko audzēkņu došanos karot pret Ukrainas aizstāvjiem Donbasā. Lindermans saka, ka ar audzēkņiem esot jālepojas. Viņš apgalvo, ka brīvprātīgo skaits no Latvijas turpinot palielināties.

Aktīvie Krievijas aizstāvji jau iepriekš manīti vairākos pasākumos, ko Latvijā rīkoja Vladimirs Lindermans. ”Vasjoks” un ”Sedoj”redzami Lindremana ”13.janvāra kustības” dibināšanas sanāksmē, kā arī pasākumos, kur pulcējās biedrības ”Par dzimto valodu” aktīvisti.

 http://www.tvplay.lv/parraides/dombura-studija/437475?autostart=true