Nacionālais veselības dienests iztērē 40 000 eiro par nekam nederīgiem svariem

Komentāri

Nacionālais veselības dienests par 40 000 eiro ģimenes ārstiem ir iegādājies svarus, ko mediķi nemaz nedrīkst izmantot.

2011. gadā dienests rīkoja konkursu par medicīnas instrumentu iegādi ģimenes ārstu praksēm, ko līdzfinansēja Eiropa. Svaru iepirkumā ar zemāko cenu uzvarēja firma Arbor medical korporācija. Pāris gadus visi bija apmierināti, līdz Patērētāju tiesību aizsardzības centrs konstatēja, ka mediķi šos svarus nedrīkst izmantot. Naudu no Eiropas par pirkumu prasīt nevarēja, tāpēc par iekārtām bija jāmaksā no valsts budžeta. Savu atbildību neatzīst ne svaru piegādātājs, ne ierēdņi, kas piegādātāju izvēlējās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

2011. gadā Nacionālais veselības dienests organizēja iepirkumu, lai ģimenes ārstu prakses nodrošinātu ar kardiogrāfiem, redzes pārbaudes tabulām, inhalatoriem un citām ierīcēm. Iegādājās arī svarus. Izdevumus bija paredzēts segt no Eiropas Reģionālās attīstības fonda naudas.

Svaru iepirkumā uzvarēja firma Arbor medical korporācija. Viņi ģimenes ārstu praksēm piegādāja 209 japāņu firmas TANITA ražojumus. Iekārtas pirka ārsti, kas pēc tam līdz pat 85 procentiem no samaksātā atguva no valsts. Svari bija precīzi, pacienti svērās un sūdzību nebija. Līdz kādu dienu atklājās, ka svari neatbilst noteikumiem.

Nacionālais veselības dienests uzskata, ka vainīga ir Arbor medical korporācija. Viņi ir maldinājuši konkursa komisiju, ka svari atbilst noteikumiem. Vispirms dienests lietu lūdza izmeklēt policijai. Policija krāpšanu nesaskatīja un sūtīja dienestu tiesāties. Ventspils tiesa lēma par labu Arbor medical korporācijai. Nacionālais veselības dienests spriedumu ir pārsūdzējis.

Veselības ministrija ir nostājusies Nacionālā veselības dienesta pusē. Ministrija nav veikusi dienesta pārbaudes par to, kāpēc nopirkti neatbilstoši svari un kāpēc komisija neatklāja to pirms līguma noslēgšanas.

Pēc šā neveiksmīgā iepirkuma veselības dienests ir vēl pāris reizes izsludinājis iepirkumus par svariem. Šo konkursu nolikumos prasības pretendentiem ir noteiktas nepārprotami precīzi. Tagad Kurzemes apgabaltiesai būs jālemj, kas par šo uzlabojumu maksās. Vai firma, kas nolikumu pārprata, vai valsts, kuras ierēdņi kārtīgi nepārbaudīja iesniegtos dokumentus.

Foto!

Skaties video:

Lasi vēl