Bēdīgi slavenais Martinsons pamet ”Moduls Rīga” valdi

Pievienot komentāru
Bēdīgi slavenais Martinsons pamet ”Moduls Rīga” valdi
FOTO: LETA

Daudzu valsts un pašvaldību konkursu uzvarētājas būvfirmas ”Moduls Rīga” ilggadīgs vadītājs, uzņēmējs  Māris Martinsons pamet uzņēmuma vadību. Firma noliegusi jebkādu dalību krāpnieciskās nodokļu shēmās. Tomēr savu iesaisti finanšu noziegumos politiskajai elitei pietuvinātais uzņēmējs noliedz.

Pats Martinsons raidījumam ”Nekā personīga” atklāja, ka pamet ”Moduls Rīga” valdi, lai nemestu ēnu uz uzņēmumu.

Māra Martinsona vadītā būvfirma ”Moduls Rīga” pēdējos gados regulāri saņēmusi valsts un pašvaldības pasūtījumus. Nacionālās operas piebūve, Rīgas dzelzceļa stacija,  Nacionālā bibliotēka – gandrīz pie katra  valstiskas nozīmes objekta, kādus projektēšanas vai celtniecības darbus veicis ”Moduls Rīga”.

Īpaši veiksmīga būvfirmai izvērtusies sadarbība ar Rīgas pašvaldību. Pēdējos piecos gados ”Moduls Rīga” ieguvis tiesības remontēt skolas un bērnudārzus par vairāk nekā 20 miljoniem eiro.

Tomēr  šovasar ”Moduls Rīga” vārds izskanēja negatīvā gaismā. To minēja starp uzņēmumiem, kas iespējams izmantojuši  mākslīgi izveidotu firmu pakalpojumus, lai valstij izkrāptu pievienotās vērtības nodokli. Kopā ar pretterorisma vienību ”Omega”, policisti veica kratīšanu ap 100 objektos, tostarp arī ”Moduls Rīga” birojā Pārdaugavā.

Noziedzīgais grupējums divu gadu laikā valstij radījis kaitējumu vairāk nekā 11 miljonu eiro apmērā.

Noziedzīgā grupējuma organizatori savā starpā tieši nav sazinājušies, bet gan izmantojuši  starpniekus. ”Moduls Rīga” valdes priekšsēdētājs Māris Martinsons apstiprina, ka viņu policija tur aizdomās kā nodokļu izkrāpšanas un naudas atmazgāšanas organizatoru. Viņam piemērots drošības līdzeklis – liegums izbraukt no valsts un tikšanās aizliegums ar virkni personu.

Martinsona vadītās  būvfirmas veiksmi Rīgas pašvaldības iepirkumos daudzi saista ar vicemēru Andri Ameriku. Tieši Amerika pārziņā esošais Īpašumu departaments regulāri savos konkursos izvēlas ”Moduls Rīga” būvfirmu.

Pirms 8 gadiem Martinsons ziedoja 10 tūkstošus latu ”Vienotības” priekštecim – ”Jaunajam laikam”. Tā ir vienīgā reize, kad Martinsons oficiāli finansējis kādu politisku spēku.

Kratīšanas, kurās izskan Māra Martinsona vārds, nav pirmā reize. Pirms gada Ekonomikas policija sāka izmeklēšanu par Martinsona dibināto uzņēmumu ”Evopipes”. Toreiz par mēģinājumu izkrāpt Eiropas fondu naudas.

Martinsona dibinātais Jelgavas uzņēmums ”Evopipes” līgumu ar Latvijas Investīciju attīstības aģentūru par iekārtām cauruļu ražošanai slēdza 2009.gadā. Par kopējo summu 5 miljoni eiro.

”Evopipe” uzrādīja, ka iekārtas piegādās Vācijas un Polijas uzņēmumi. Tomēr aģentūra pamanīja, ka Polijas firma iekārtas piedāvā par krietni lielāku cenu. Kad aģentūras darbinieki noskaidroja, ka Polijas firma jau ilgāku laiku nekādu saimniecisku darbību neveic, LIIA atteicās Martinsona uzņēmumam maksāt līdzfinansējumu. ”Evopipes” naudas pieprasījumu LIIA atsauca , taču bija jau par vēlu, ekonomikas policija bija sākusi  izmeklēšanu par krāpšanas mēģinājumu.

”Nekā personīga” rīcībā ir informācija, ka arī Ekonomikas policijas procesā Māris Martinsons ir aizdomās turētā statusā. Izmeklēšanas laikā Martinsons gan ir paguvis atstāt valdes locekļa amatu ”Evopipes” un pārdevis arī sev piederošās daļas uzņēmumā.