Miljons eiro kukuļa lietā kā savedējs darbojies Valsts policijas darbinieks

4 komentāri

Gada nogalē prokuratūra uzrādīja apsūdzību Krievijas pilsonim par ekonomikas policista korumpēšanu. Viņš centās panākt, lai izmeklētājs atceļ arestu 33 miljoniem, par kuriem bija aizdomas kā par noziedzīgi iegūtu naudu. Plānotais noziegums neizdevās, jo policija noziņoja KNAB. Taču korupcijas lietā kā starpnieks iesaistīts cits policijas darbinieks. Viņam ir liecinieka statuss un viņš, iespējams, samaksājis ar savu karjeru.

Iesākums miljons eiro kukuļa lietai meklējams, kad uzņēmuma “Delfin investment” bankas kontā ieripoja 33 002 633 eiro. Nauda ienāca “Luminor” bankā it kā saistībā ar kādas naftas kompānijas pārdošanu Krievijā. Vēlāk to pārskaitīja uz Reģionālo Investīciju banku. Bija pazīmes, ka nauda nav tīra, un par to ieinteresējās Kontroles dienests un Ekonomikas policija. Jūlijā ENAP sāka izmeklēšanu par iespējamu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju, izmantojot Latvijas kredītiestādes kontu. 33 miljoniem uzlika arestu. Bet oktobrī kāda persona centās policiju uzpirkt, lai tā arestu atceļ.

“Sakarā ar minētā aresta jautājumu Valsts policijas amatpersonām tika piedāvāts kukulis viena miljona eiro apmērā. Par minēto faktu tika nekavējoties ziņots par korupcijas apkarošanu atbildīgajam dienestam KNAB. Valsts policija sniedza visu iespējamo atbalstu KNAB izmeklēšanai,” tā norādīja Valsts policijā.

Pirmās kukuļa daļas – 85 000 eiro – nodošanas brīdī devēju arestēja.

Mihails Silins
zvērināts advokāts, aizturētā aizstāvis

“Nekā personīga”: Viņš atzīst vainu viņam inkriminētajā noziegumā?

Es nevaru izpaust, ka es nevaru komentēt. Varbūt jūs pārjautātu prokuroram.

“Nekā personīga”: Bet viņš ir jūsu klients?

Viņš ir mans klients, bet starp klientu un advokātu ir konfidencialitātes attiecības, es nevaru izpaust ziņas, nepakonsultējoties ar klientu.

Kukuļa devējs iepriekš strādājis Krievijas Glābšanas dienestā. Pēc aizturēšanas viņš pēc palīdzības Krievijas pusē nav vērsies.

“Ja persona pati nevēlas, viņa var neprasīt konsula palīdzību, un savukārt, ja vēlas, tad saskaņā ar šo līgumu pašai iestādei, kas veic izmeklēšanu, aizturēšanu, būtu attiecīgi jāinformē Krievijas Federācijas vēstniecības konsulārā daļa. Tas, par ko es esmu pārliecinājies, ka Ārlietu ministrijā ar sūdzībām vai kaut kāda veida pretenzijām par šo gadījumu neviens nav vērsies. Tad man ir jāpieņem, ka nekādu problēmu nav bijis,” atzina ārlietu ministrs (“Jaunā Vienotība”) Edgars Rinkēvičs.

Mūsu tiesa nolēmusi Krievijas pilsoni atbrīvot apmaiņā pret drošības naudu.

Mihails Silins
zvērināts advokāts, aizturētā aizstāvis

“Nekā personīga”: Un viņš ir izlaists?

Ne, vēl nav.

“Nekā personīga”: Cik liela ir drošības nauda?

Nemāku komentēt.

“Nekā personīga”: Tad tagad nauda tiek meklēta?

Protams, jā, tā ir pietiekami nopietna nauda, ko neviens nekrāj tā pa kastītēm.

Neoficiāla informācija liecina, ka kukuļa lietā darbojies savedējs. Tas bijis Valsts policijas darbinieks Edvards Andrijevskis. Viņš iekšlietu sistēmā strādā 13 gadus. Pēc darba Iekšējā drošības birojā, Andrijevskis atkal atgriezies policijā pagājušā gada pavasarī un ENAP strādājis kā izmeklētājs. Krimināllieta ar arestētajiem 33 miljoniem nav bijusi viņa lietvedībā. Andrijevskim miljons eiro kukuļošanas lietā ir liecinieka statuss. Patlaban no visām Ekonomikas policijas lietām viņš noņemts. Policija sava darbinieka iesaisti šajā lietā nekomentē.

“Delfin Investment” reģistrēta vienā adresē ar “Vega Stividors”. Tā nodarbojas arī ar kravu pārkraušanu un atrodas Rīgas brīvostas teritorijā Mīlgrāvī. Kompānija “Delfin Investment”, kas nodarbojas ar finanšu nomu, līdz pagājušajam gadam piederēja Krievijas pilsonim Mihailam Krugļikovam, tagad tā īpašnieks un valdes loceklis ir Tomas Petrovskis. Viņš arī ir patiesais labuma guvējs “Vega Stividors”, kas darbojas Rīgas brīvajā ekonomiskajā zonā.

Petrovskis “Nekā personīga” nekomentēja, vai tieši viņa pārstāvētā firma bija lūgusi atrisināt jautājumu par konta aresta atcelšanu.

SIA “Delfin Investment” valde:

Diemžēl, bet, lai netraucētu un neietekmētu pašlaik notiekošo izmeklēšanu, atbildes uz Jūsu jautājumiem neesam tiesīgi sniegt. Šobrīd atturamies sniegt jebkāda veida komentārus par uzsākto izmeklēšanu līdz pilnīgai visu apstākļu noskaidrošanai. Ja būs nepieciešams, paši ar Jums sazināsimies.

4 komentāri