1 komentārs

Kokalim nepatikšanas ar Finanšu policiju. Viņa viesnīca gadiem nav maksājusi nodokļus. Finanšu policija prokuratūrai lūdz pret viņu sāk kriminālvajāšanu. Finanšu policija pabeigusi izmeklēšanu par izvairīšanos no nodokļiem Kuldīgas viesnīcā Metropole. Prokuratūrai lūgts uzsākt kriminālvajāšanu pret uzņēmuma vadītāju. Finanšu policija šo lietu uzskata par labi nostrādātu – gada laikā lieta ir izmeklēta, ir noskaidrota atbildīgā persona, nodota prokuratūrai, valstij ir izredzes atgūt nesamaksātos 250 000 eiro.

Viesnīca pieder firmai Kuldīgas metropole. Tās īpašnieks ir uzņēmējs Valentīns Kokalis. Kokali pie atbildības neviens nesauc, tomēr viņam var nākties ciest miljonu zaudējumus, ja tiesa izlems konfiscēt viesnīcu. Kokalis ar Nekā Personīga runāt nevēlējās. Tā vietā viņš žurnālistiem uzkūdīja policiju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Metropole ir lepnākā viesnīca Kuldīgā. Tā pieder uzņēmējam Valentīnam Kokalim, taču īpašumu viņš var zaudēt. Viesnīcu apķīlājusi Finanšu policija lietā par izvairīšanos no nodokļiem.

Metropole atrodas Kuldīgas vecpilsētas centrā. Viesnīcā ir 14 numuriņi un restorāns. Metropoles būvniecībā ieguldīti 1,5 miljoni latu. Darbu tā sāka 2006. gadā, tomēr ar biznesu viesu ieguldītājiem neiet – jau no pašiem pirmsākumiem viesnīca strādā ar zaudējumiem. 2014. gads pabeigts ar 200 tūkstošiem mīnusā.

Viesnīca pieder uzņēmumam Kuldīgas metropole. Firmas īpašnieki ir Kokalis un viņa zemnieku saimniecība Ezernieki. 2015. gada februārī Finanšu policija uzsāka kriminālprocesu par izvairīšanos no nodokļiem. Valsts ieņēmumu dienests nav saņēmis 250 tūkstošus eiro. Nodokļu parāds krājies jau no 2009. gada – parādu summa katru gadu pieaugusi par vairākiem desmitiem tūkstošu eiro. Vasarā Finanšu policija arestējusi uzņēmuma un aizdomās turētās uzņēmuma valdes priekšsēdētājas mantu.

“Tāda stratēģija tika acīmredzot izveidota uzņēmumā, nauda, ko maksāt nodokļus ,bija, bet viņus vienkārši nemaksāja,” skaidro Finanšu policijas priekšnieks Kaspars Podiņš.

Finanšu policijas pārvalde izmeklēšanas gaitā pieņēma lēmumu par aresta uzlikšanu konkrētās fiziskās personas mantai, kā arī uzsāka procesu par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu juridiskai personai un tika apķīlāti arī juridiskās personas rīcībā esoši gan kustami gan nekustami īpašumi par kopējo vērtību aresti tika uzlikti īpašumiem aptuveni 2 miljoni eiro apmērā.

Uzņēmums palicis valstij parādā PVN, Sociālo nodokli un ienākumu nodokli. Kuldīgas metropolei 2015.gada 9.jūnijā pasludināta maksātnespēja. Lielākais kreditors ir SEB banka. Tās 530 tūkstošu kredīts ir nodrošināts ar viesnīcas ēku. Otrs lielākais kreditors ir Valsts ieņēmumu dienests.

Foto:

Maksātnespējas administratore Irēna Medvecka uzskata, ka, pārdodot viesnīcu izsolē, naudas pietiktu gan bankai, gan arī nodokļu samaksai. Viesnīcas tirgus vērtība esot 790 tūkstoši eiro, piespiedu pārdošanas vērtība – 490 tūkstoši. Šāda varētu būt izsoles sākumcena. Taču policijas uzliktais arests īpašumam liedz pabeigt maksātnespēju un nerēķināties ar kreditoriem.

“Pie tā, ka mums novērtēti īpašumi tiešu uz tādām summām, kuras būtu pilnīgi pietiekošas kā nodrošinātām kreditoram, tā prioritārajam kreditoram VID, es uzskatu, ka nebūtu lietderīgi tagad šo procesu vilkt garumā. Pie tādiem apstākļiem pats objekts, viesnīca Kuldīgā zaudē savu vērtību,” norāda SIA Kuldīgas metropole maksātnespējas administratore Irēna Medvecka.

Tagad kreditoriem var nākties gaidīt vairākus gadus, līdz krimināllietu par izvairīšanos no nodokļiem izskatīs tiesa. Tiesai būs jāizlemj, ko darīt ar arestētajiem īpašumiem. Patlaban viesnīca darbu turpina. Īsi pirms maksātnespējas firma Kuldīgas metropole viesnīcu izīrēja citai ar Kokali saistītai firmai Courland Village. Tajā priekšnieks ir Kokaļa dēls Jānis Kokalis. Viesnīcu no 2008. gada vadīja Aija Piļka. Viņa ir amatpersona, pret kuru vērsusies Finanšu policija.

Piļka noliedz, ka uzņēmums būtu apzināti izvairījies no nodokļu maksāšanas. Viņa skaidro, ka uzņēmumam grūti iet jau piecus sešus gadus. Ienesīgi mēneši esot tikai vasarā, kad daudz tūristu, bet ar to nepietiek, lai izdzīvotu visu gadu. Ar 14 istabām neesot iespējams rentabli strādāt. Uzņēmuma īpašniekam bijusi stratēģija paplašināt viesnīcu, palielinot numuriņu skaitu, taču tā nav realizēta. Arī papildu naudu, kas palīdzētu viesnīcai norēķināties ar visiem kreditoriem, Kokalis neesot ieguldījis.

“Tik mazam uzņēmumam, tā kā tā sākotnējā koncepcija bija, nu tam bija nereāli izdzīvot. Es šo lēmumu nevaru pieņemt, tā ir … īpašnieku lēmums. Kāpēc negāju prom? Tāpēc ka principā es biju uz konsultāciju ieņēmumu dienestā. Nekad neesmu izvairījusies – tā atbilde bija tāda, ja es arī aizeju, jebkurā variantā līdz tam periodam, kamēr es strādāju, to atbildību neviens no manis nenoņems,” teic Bijusī SIA Kuldīgas Metropole valdes priekšsēdētāja Aija Pilka.

Uz jautājumu, vai Kokalis ir kaut kādā veidā solījis kompensēt jūsu nepatikšanas un ko darīt, ka tagad viņa vainas dēļ  tagad draud kriminālatbildība, viņa atbilde ir nekonkrēta: “Es nezinu, kā tas viss beigsies. Es tik tiešām nezinu kā tas viss beigsies. Jo, nu, teiksim visu, es varu saskatīt savā darbībā. Daudz ko es nevaru noliegt, ka mums ir nodokļu parādi, bet es nevaru saskatīt ļaunprātību, ka man bija pietiekoši līdzekļi, lai ar to norēķinātos.”

Tranzītbiznesā kapitālu uzkrājušais Valentīns Kokalis ilgus gadus gozējās dažādos miljonāru sarakstos. Tagad viņa redzamākā darbība ir zemkopība – viņam pieder plaši zemes gabali Kurzemes pusē. Pēc Lursoft datiem, zemnieku saimniecības Ezernieki, kas reģistrēta Kokaļa lepnajā mājā Ēdoles pagastā, aktīvu vērtība ir 3,7 miljoni eiro. Apgrozījums 2014. gadā 139 tūkstoši eiro, bet peļņa 13 tūkstoši. Par viesnīcas nedienām ar Nekā Personīga Kokalis nebija gatavs runāt.

Kokalis uz telefona zvaniem neatbildēja. Atsūtīja īsziņu, ka viņš nerunāšot apmelojošā sižetā. Finanšu policija kriminālprocesu februāra sākumā nodeva prokuratūrai. Prokuratūra informē, ka 10. februārī Aijai Piļkai celta apsūdzība. Arī mantas aresti ir saglabāti.

Skaties video!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl