Meroni apķīlājis viņam uzticētos Lemberga īpašumus

Šveices advokāts Rūdolfs Meroni, kam prokuratūra pirms 11 gadiem uzdeva pārraudzīt Ventspils tranzītuzņēmumu daļas, jau vairākus gadus viens pats kontrolē šo biznesu un izrāda oligarha ambīcijas.

Atpakaļ uz rakstu

13 komentāri

 • Bruno Jurševics

  Bruno Jurševics

  Mans viedoklis:
  1)man patiešām nav saprotams un neesmu dzirdējis arī nopietnus argumentus, kādēļ Lemberga tiesvedības sakarā arestētā "manta", kas ir vairāki bijušie lielu peļņu nesošie Ventspils uzņēmumi, t.sk. "Ventbunkers" ir nodoti Šveices advokāta Meroni rīcībā. Uzskatu, ka šāda mēroga tiesvedībā arestētā manta bija un arī šobrīd vēl to var izdarīt - jāuztic auditorfirmai, uzņēmumi jāpārvalda neitrālam auditorfirmas pārstāvim!
  2) no publiski pieejamās informācijas, no bijušo darbinieku stāstītā, no tā, ko praktiski redzu Ventspilī, uzskatu, ka Meroni "saimniekošana", maigi izsakoties, ir izšķērdīga. Pēc masu mēdijos (sabiedriskajos un arī sociālajos) izskanējušās informācijas, uzskatu, ka īpašumi, kas nodoti Meroni pārraudzībā nav labi pārvaldīti.
  3)par to, ka uzņēmumā "Ventbunkers" ar saimniekošanu un labu pārvaldību viss īsti nav kārtībā, manuprāt liecina arī auditorfirmas vēstule, ka viņi nespēj dot savu slēdzienu par uzņēmuma saimniecisko darbību.

  ...un visbeidzot... sazvērestības teorijas mēdz būt dažādas...

  Lembergs savu bijušo sabiedroto, biznesa kolēģi Meroni dēvē literārā varoņa Ostapa Bendera vārdā, kurš literatūrā un arī visiem zināmās mākslas filmās attēlots kā ļoti LIELS BLĒDIS, mahinators. Pats Lembergs manuprāt nu nemaz no Meroni "veiklības" neatpaliek. Iepriekš, kad abas personas saimniekoja pie "viena galda", par viņiem varēja sacīt, ka viņi sader kā "cimds ar roku". Kas tad pēkšņi notika, kādēļ nepieciešama vienam otra gremdēšana, kuram tā ir izdevīga? Lembergam? Meroni? Daži Lemberga "skolnieki", kuri dažos gados ar skolotāja svētību izskolojās par miljonāriem, vēlējās saimniekot paši - bez "pieskatīšanas". Arī Meroni nostājās "skolnieku" pusē. ...kad jau iesākās tiesas process pret Lembergu, saprotot, ka var nākties zaudēt simtiem miljonus, arestētās "mantas" veidā, bija jādara viss, lai to glābtu. Lielas naudas vidē - nav draugu un ienaidnieku - ir tikai INTERESES. Piemēri nav tālu jāmeklē. Kādreiz lielie ienaidnieki Lembergs, Šlesers un Šķēle, jūtot, ka savstarpēji cīnoties, viens otru var arī iznīcināt un zaudēt lielas naudas summas, spēja vienoties. Kādēļ šāds scenārijs nevarētu atkārtoties?

  Publiski abi kungi it kā atrodas pretējās kaujas frontēs, Lembergs vairāk, Meroni mazāk - publiski apsaukā viens otru, bet vai neviens nav aizdomājies par to, ka varbūt viss šis ir farss, teātris? Ilgi vairs nevilksies Lemberga tiesas process. To jūt arī paši tiesas procesā iesaistītie. Atļaujos izsacīt savu viedokli, ka Lembergu arī notiesās - vismaz uz pieciem gadiem, prasīto astoņu vietā, mantu konfiscēs. Ko iegūs valsts, kā komentārā jautā Iveta Rīvāne. Valsts šajā gadījumā simtos miljonos peļņu guvušo uzņēmumu vietā iegūs, piedodiet "graustus".

  ....un pēc kādiem gadiem septiņiem-astoņiem divi draugi, kuri iepriekš publiski viens otru saukājuši dažādu literāro varoņu vārdos - kas nemaz "veiklo biznesmeņu" aprindās nemaz nav tik aizskaroši, dzers konjaku kādā Šveices villā, vizināsies ar jahtu, kas viss iegādāts par t.sk. "Ventbunkers" naudu, ko valsts uzticējusi sargāt un pārvaldīt Meroni un sacīs: "...kā mēs viņus.... :) :) "

  ...un literatūrā parādīsies jauni varoņi - Lemberoni, kuru priekšā Ostaps Benders izskatīsies, kā mazs puika, kurš veikalā nočiepis bon-bongu...
 • Biruta Reinolde

  Biruta Reinolde

  Par šo ķēmu Lembergs brīdināja sen,bet neviens viņā neklausījās!
 • Anda Zahovska

  Anda Zahovska

  Domaaju,ka Meroni riikojaas peec Lemberga ieteikumiem un tie ieguutie iipasumi un jahtas tiks draudziigi sadaliiti.
 • H

  H

  Viss lielākā kļūda bija,ka pieļāva privatizāciju.Un tad jau sākās,un tad brīnamies!Bet viss aiziet tālumā,un sākas viss no jauna.
 • Gintar Raw

  Gintar Raw

  130 milj un tā ir tikai daļa ko Mr Vents ir iešņaucis.. +lietuvieši berzē rokas ka pateicoties Lemberga saimniekošanas metodēm viņiem apgrozījumi kāpj, šeit gada laikā no 60 uz 14 milj krīt.. Kāds domā par to cik zobārstam būs jāmaksā, kāds cits vai helijopteru pirkt..
 • Normunds Vīksna

  Normunds Vīksna

  Stāstiet man vēl, ka prokuratūra nav vienotā ķēdītē ar noziedzniekiem un valsts izlaupītājiem. Tur strādā idioti? Nesmīdiniet un pameklējiet atbilstību algām un dzīvesveidam.
 • Rīta

  Rīta

  Kā tik nopietnus darījumus var veikt vienpersonīgi bez pārbaudes un kaut kā apstiprinājuma vai darījumiem ap miljonu nevajadzētu kaut kādas organizācijas un sabiedrības apstiprinājumu kaut presē nopublicēt ja jāceļ rūpnīcā tauta tiek informēta un satracināja bet pašvaldības. un to darboņi pa kluso čakarē ko grib .
 • Jānis Jānis

  Jānis Jānis

  ..........kur lebergs, tur zagšana un laupīšana ....
 • Bamboni

  Bamboni

  Tas Meroni neliekas labāks par Lembergu un pārējiem lielzagļiem. Nu, Bordān, ko darīsi?
 • Ģirts Kārkliņš

  Ģirts Kārkliņš

  Izlieto ūdeni jau vairs nesasmelt.
  Kur revidenti bija ātrāk?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!