Iepriekš Nekā personīga rīcībā nonāca ziņas, ka Rīgas reģiona policijas pārvaldes priekšnieks Guntars Marķitāns vadījis dienesta automašīnu “Ford Mondeo”, ko par ātruma pārkāpumu apturējusi pretim braucošā Rīgas pārvaldes ceļu policijas 1. rotas ekipāža. Apturētais policijas priekšnieks notiekošo centies pavērst sev izdevīgā virzienā, sakot, ka veic policistu pārbaudi. Un notikumu vietu pametis nesodīts, lai arī neoficiāli zināms, ka viņa vadītā dienesta auto ātrums pārsniedzis 130 kilometrus stundā.

Atpakaļ uz rakstu

15 komentāri

 • joske

  joske

  Pašpārliecināti bija iedomājies, ka visu paveicis, lai video nebūtu saglabājies un sāka muldēt uz nebēdu, bet nepadomāja, ka ir vēl arī citi nadzīgi darbinieki dažādās struktūrās, kas to vien gaidīja.
 • yes

  yes

  tiesāt glumo marķitānu un vēl glumāko ķuzi,kas tā par visatļautību,viens dara,otr nejēgā piesedz,vai ilgi tas turpināsies,vai arī kozlovskis demisionēs,kāpēc manu auto aptur kāds izlecot no kaut kurienes,a te,bladāc,visu drīkst : PĀRBAUDĪJIS :D
  JĀSMEJAS, KAS PAR KLAUNU IESTĀDI IEKŠLIETAS ????
 • averss

  averss

  Diezgan kuriozi. Ments paprasa autovadītāja apliecību, tehnisko, šis parāda es esmu priekšnieks - viss kārtībā, ā OK, brauc tālāk. :D Stulbums. Tie divi menti tagad uztaisīja sev vēl veselu kaudzi ar problēmām. Būtu sodu uzlikuši un visu izdarījuši kā nākas, bet te nostrādā kaut kāds mīzelīgums no šitādiem priekšnieku krāniņiem.

  Ja es būtu ments, man būtu pajāt, likums attiecas uz visiem... pat uz Kozlovski....130 km/h? Esi pālī? Tev riepu protektors nodilis? Man pajāt! Maksā sodu! Realitātē, ā tu esi priekšinieks... viss bumbās. Kur vēl tā notiek? Kādu atbildību prasītu no tiem pašiem 2 mentiem, ja 3 km tālāk pēc apstādināšanas un atlaišanas ar šādu ātrumu būtu izraisīta avārija ar ar bojāgājušajiem?
  • Jā
  • STARP CITU !

   STARP CITU !

   Ja jau tāds varonis- ej un strādā policijā, redzēsi kurš kuru biežāk izdrāzīs ( priekšnieku vai tevi ) !
 • Zigii

  Zigii

  Alni - Nu visticamāk, ka tā arī ir! Par bandītu ģimenēm piekrītu! Znotiņa mammītes bizness ar tādu melno kasi ka prieks! Čekus izsniedz tikai pavisam nepazīstamiem cilvēkiem.. No savējiem ņem skaidrā un liek kastītē.. Nodokļus maksā minimālos, nevis kādus pienāktos.. Bet tas salīdzinoši sīkums, ar to, cik nozog mums pats Znotiņš!!
 • alnis

  alnis

  Zigii - - - es domāju ka patiesība sen jau visiem zināma! Tikai gan jau Markitāna kungs visu piesedz lai pasam nav jādomā par meitiņas nākotni, bet znotiņš visu nosedz.. Bandītu ģimenes apvienojušās.. kauns!!
 • Zigii

  Zigii

  Zentai..
  Nedaudz taisnība tev ir.. Bet policijai vajadzētu papētīt, kā Znotiņš ir ticis pie officiālā amata un ar ko nodarbojas vēl bez tā.. Izzog valsti par tādiem cipariem ka maz neliekas!! Cietums viņa īstā vieta! Apnikuši šie iedomīgie salašņas, kas godīgi nopelnīt nav iemācījušies, jo stulbāki par akmeņiem, bet uzvedas kā pasaules nabas, visu vareni, neaizskarami prinči!
  Tiešām ceru, ka kādu dienu taisnība nāks gaismā un Tu, Nauri, atradīsi savu īsto vietu - aiz restēm!!!
 • Ķuzis.i.

  Ķuzis.i.

  Nu dirsè. s pat pèc runas var pateikt.

  Disciplinàrlietu ierosinàt un izjàt.

  Plus sodu par atĺauto àtruma pàrsniegšanu.
 • SO.

  SO.

  Protams, ka krimināllietas nebūs.Ļaus mierīgi ar godu aiziet pensijā.
 • Latvijas Iekšlietu Darbinieku Arodbiedrība

  Latvijas Iekšlietu Darbinieku Arodbiedrība

  Valsts policijas ētikas kodekss. (http://www.vp.gov.lv/faili/sadalas/etikas_kodekss.pdf) - izvilkumi:

  2. Ētikas kodeksa mērķis ir Valsts policijas amatpersonas (darbinieka) likumīga un godprātīga amata pienākumu pildīšana un darbība, kas veicina Valsts policijas tēla stiprināšanu un sabiedrības uzticību, kā arī korekta un pieklājīga uzvedība ārpus dienesta (darba) pienākumu pildīšanas.

  5. Valsts policijas amatpersona (darbinieks) ievēro Ētikas kodeksā noteiktos ētikas pamatprincipus un vispārējās uzvedības normas gan pildot dienesta (darba) pienākumus, gan ārpus dienesta (darba) laika un vietas, nenodarot kaitējumu Valsts policijas interesēm un prestižam.

  6. Valsts policijas amatpersona (darbinieks) ievēro šādus profesionālās ētikas pamatprincipus:
  6.2. profesionalitāte:
  6.2.1. pildot dienesta (darba) pienākumus rīkojas profesionāli, izmantojot savas zināšanas un prasmes, nepieļaujot nolaidību;
  6.3. godprātība:
  6.3.1. neizmanto savu amatu personīga labuma gūšanai vai lai ietekmētu citas valsts un pašvaldības iestādes vai personas, risinot savus personīgos jautājumus;
  6.3.2. nepieļauj tādu izturēšanos un uzvedību, kas var radīt aizdomas par negodprātīgu rīcību vai ietekmējamu stāvokli.
  6.4.2. savas kompetences ietvaros paužot informāciju vai viedokli saistībā ar Valsts policijas darbu, ir korekts un lietišķs, apzinoties, ka veido sabiedrības viedokli par policijas tēlu sabiedrībā.
  6.5. atbildība:
  6.5.1. pildot dienesta (darba) pienākumus ir atbildīgs par pieņemtajiem lēmumiem un savu rīcību;
  6.5.3. sniedz patiesu informāciju;
  6.5.4. ir paškritisks, atzīst un labo pieļautās kļūdas un atvainojas par neētisku rīcību.

  7. Valsts policijas amatpersona (darbinieks) ar savu uzvedību gan dienestā (darbā), gan personiskajā dzīvē, nekaitē ne Valsts policijas, ne paša reputācijai.

  IV. Tiešā priekšnieka (vadītāja) ētika
  11. Valsts policijas amatpersonas (darbinieka) tiešais priekšnieks (vadītājs) un amatā augstāka amatpersona saskarsmē ar padoto, dodot uzdevumus un rīkojumus, ir korekts un pieklājīgs, nepieļauj dažādu attieksmi pret padotajiem, nepārkāpj viņu tiesības.

  12. Valsts policijas amatpersonas (darbinieka) tiešais priekšnieks (vadītājs) ar padotajiem veic audzinoša rakstura un preventīvus pasākumus, lai veicinātu ētisku vidi un korektas savstarpējas attiecības dienesta (darba) kolektīvā un ir paraugs ētikas pamatprincipu un uzvedības normu ievērošanā padotajiem.

  13. Valsts policijas amatpersonas (darbinieka) tiešais priekšnieks (vadītājs) un amatā augstāka amatpersona nekavējoties reaģē uz konstatēto pārkāpumu un veic pasākumus apstākļu noskaidrošanai un atbildības izvērtēšanai, radītā kaitējuma novēršanai.

  V. Darbības, kas vērstas uz interešu konflikta novēršanu
  15. Valsts policijas amatpersona (darbinieks) ziņo tiešajam priekšniekam (vadītājam) vai amatā augstākai amatpersonai par interešu konflikta rašanos.
 • Garamgājējs

  Garamgājējs

  Krimināllikuma 318.pants nosaka: (1) Dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana
  (1) Par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, ja šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, —
  soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.
  (2) Par šā panta pirmajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā, —
  soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.
  319.pants. Valsts amatpersonas bezdarbība
  (1) Par valsts amatpersonas pienākumu nepildīšanu, tas ir, ja valsts amatpersona tīši vai aiz nolaidības neizdara darbības, kuras tai pēc likuma vai uzlikta uzdevuma jāizdara, lai novērstu kaitējumu valsts varai vai pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, un ja ar to valsts varai, pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm radīts būtisks kaitējums, —
  soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

  Kā redzams, tad par šiem diviem pantiem G.Marķitāns būtu saucams pie kriminālatbildības. Turklāt viņš apšmauca policistus, uzrādot dienesta apliecību un paziņojot, ka tā esot pārbaude. Taču par to nekur neziņoja, paskaidrojumus uzreiz no policistiem nepieprasīja, un nepildīja citus ar likumu un amata aprakstā noteiktos pienākumus. Tādējādi gūstot sev morālu un materiālu labumu, jo nav jāmaksā naudas sods, nav jāpakļauj sevi disciplinārsodam.
  Cerams, ka IDB ierosinās pret Marķitānu kriminālprocesu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!