LFF prezidents stadiona būvniecībai grib 6 miljonus no valsts un pašvaldības

0 Komentāru
LFF prezidents stadiona būvniecībai grib 6 miljonus no valsts un pašvaldības
FOTO: F64

Aprīļa beigās paredzētas prezidenta vēlēšanas Latvijas Futbola federācijā, biedrībā, kas apvieno Latvijas futbola klubus un tos pārstāv starptautiski. Pēdējos 20 gadus federāciju vadījis uzņēmējs Guntis Indriksons.

Viņam nav bijis konkurentu. Līdz šim brīdim, kad uzradies vēl viens pretendents, Cēsu futbolkluba vadītājs Krišjānis Kļaviņš. Tomēr vēl nav zināms, vai Kļaviņu federācija maz pie kandidēšanas pielaidīs, jo no Starptautiskās Futbola federācijas saņemtas ziņas, ka Kļaviņu tur aizdomās nelikumīgā spēļu sarunāšanā.

Indriksons turpmākos četrus gadu grib koncentrēties uz milzīga stadiona būvniecību Rīgas centrā. Dažu mēnešu laikā Indriksona iecerētā stadiona būvēšanas izmaksas ir pieaugušas divkārt.

Otrs kandidāts Kļaviņš uzskata tieši pretēji, ka lielo stadionu būvēt nevajag, futbolisti iztikšot ar tām iespējām, kuras kādreiz, iespējams, sagādās valsts.

Pēdējos divos gados Latvijas Futbola federācija no Eiropas Futbola asociāciju apvienības ir saņēmusi tik lielu naudu, kā vēl nekad – vairāk nekā 8 miljonus eiro. No Starptautiskās futbola federācijas FIFA vēl miljonu.

Nauda ir domāta sporta infrastruktūras izbūvei – stadioniem, sporta hallēm. Tomēr liela moderna stadiona, kur spēlēt futbolu Latvijas klubiem un izlasei, nav.

Futbola federācija ilgi meklēja vietu. Beigās atrada Krišjāņa Barona ielā, kur līdz šim saimniekoja Latvijas Universitāte. Ar Rīgas domi vienojās, ka tā uz 10 gadiem Futbola federācijai šo teritoriju iznomās ar nomas maksu nulle ar tiesībām nomas līgumu pagarināt vēl uz 10 gadiem.

Šo bijušo Latvijas Universitātes stadionu Krišjāņa Barona ielā Latvijas Futbola federācijas prezidents Guntis Indriksons plāno nojaukt, lai uzbūvētu jaunu par 14 miljoniem.

Naudu palīdzēšot sagādāt Rīgas dome un Latvijas valsts. Futbola federācija aprēķināja, ka stadiona izmaksas būs 6,8 miljoni, tomēr jau pēc 7 mēnešiem būvniecības kompānija Ārčers esot piestādījusi par 100% lielākas aplēses.

Tagad tāme esot 14,6 miljoni. Arī tas esot lēti, apgalvo Futbola federācijas prezidents Guntis Indriksons, cilvēks, kurš jau 20 gadus federāciju ir vadījis un nu plānot amatā palikt vēl četrus gadus. Spriežot pēc Indriksona vīzijām, jaunais stadions drīzāk atgādinās lielveikalu.

Par jaunā stadiona projekta vadītāju Guntis Indriksons ir iecēlis savu brāļadēlu Gundaru. Tieši viņa vadībā arī radās sadārdzinājums no 6,8 līdz 14,6 miljoniem. Tomēr nav garantijas, ka ar to pietiks. Jo tikai projekta detalizācija ļaušot precizēt aplēses.

Stadiona celšanai Indriksonam ir puse naudas no FIFA un UEFA subsīdijām, kā arī no federācijas pašas ienākumiem. Seši, septiņi miljoni vēl jāatrod. Indriksons dzīvo ar pārliecību – tā kā stadions ir nacionāla nepieciešamība, gan jau valsts ar Rīgas domi iztrūkstošos 7 miljonus iedos.

Valsts nauda šogad stadionam nav paredzēta. Par nākamo gadu skaidrības neesot, jo jautājums vispirms jāskata premjerministra vadītajā Sporta padomē.

Foto:

Skaties video!

0 Komentāru