Leģendārā ģenerāļa Kureļa ziņnesis atceras, kā vācieši likvidējuši latviešu centienus izveidot pašiem savu armiju

Šajās dienās pirms 74 gadiem, īsi pirms Otrā pasaules kara noslēguma, Latvijā paslepus norisinājās kādi mūsu valsts vēsturē nozīmīgi notikumi. Rīgā Konstantīna Čakstes vadībā pagrīdē bija izveidota Latvijas centrālā padome. Tā mēģināja cīnīties par Latvijas neatkarības atjaunošanu. Radās ģenerāļa Jāņa Kureļa grupa, kas slēpās Kurzemes mežos un gaidīja brīdi, kad līdzīgi kā pirms Pirmā pasaules kara, izdosies piedzīvot Latvijas valsts atjaunošanu. 

Atpakaļ uz rakstu

2 komentāri

 • Lauris Lēmanis

  Lauris Lēmanis

  Interesants raksts.. 2 interesanti fakti,kāpēc ģenerālis atļāvās padoties kopā ar visiem pretošānās spēkiem un pēc tam pats palika pasaudzēts un aizvests drošībā uz Vāciju, lai gan nav sīkāku faktu,kur aizvests un kā tālāk pavadījis dzīves gaitas...
  Tikpat labi var teorētiksi pieļaut,ka ģenerālis izpildīja jau iepriekš izplānotu kādu Vācijas SS slepenu pavēli sakoncentrēt pretošanās vienības un dezertierus vienā vietā,lai tos likvidētu... bet tā ir tikai rupja pieņēmuma, variācija.. tomēr mācība aizdomāties, kam drīkst un cik drīkst uzticēties...un kas pēc tam notiek.
 • rommels

  rommels

  tagat mēs neko nepiedzīvosim!tikai tautu bojā eju!neesmu es šitās valsts cilmis!tikai žēl skatītties,kā valdība slepkavo tautu!likums rāda,ka es pēc desmit gadiem a sēdēšu pie miskastes!galvenais atņemt tuvākajam!izzagt valsti!un vainīgos salikt cietumā!tikai kā rāda likumdošana!amerikā 60procenti atsēž par slepkavu!latvijā varbūt mazāk!tikai slepkavas ir deputāti,kas slepkavo tautu!paprasiet patrikam,kapēc viņš ir tautas slepkava!vai godmanim,kas skatās acīs un izvelk tavu pēdējo kapeiku!vai kalvītis,kas runā un melo acis nemirkšķinot!jā!tādi pedarasti!pimdosi,kā āboltiņa,kas bija iesaistijusies bērnu tirzniecībā!likums deputātu sargā,tikai ne no nāves!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!