5 komentāri

Organizēta grupa kādam vīrietim izkrāpusi mantotu īpašumu! Zemesgrāmatas tiesneši tikai noplāta rokas un saka, ka viņiem nav pienākuma atšķirt viltotus dokumentus no īstiem.

Nams Rīgā triecientempā nomainījis jau vairākus īpašniekus, un darījumu rokraksts nepārprotami ir viens. Policija sākusi izmeklēšanu.

Nodzīvojusi cienījamu mūžu, 94 gadus vecā juriste un skolotāja Benita Henfrontina Vilma Salmiņa savam vienīgajam dēlam mantojumā atstāja vairākas mājas, arī pagājušā gadsimta vidū celto namu Juglā. Armands Salmiņš pats šeit nedzīvo, bet māju regulāri aprauga. Viņš bija izplānojis, ka šeit  ievāksies meita, kad atgriezīsies no studijām ārzemēs. Naudu taupot, Salmiņš māju uz sava vārda Zemesgrāmatā nepārreģistrēja. Viņš bija par to drošs, jo Salmiņam bija izsniegta notāra apstiprināta mantojuma apliecība.

Taču māja, viņam nezinot, tagad ir atņemta. Turklāt mājas īpašnieks Salmiņš par to uzzināja nejauši.

Cietušais Armands Salmiņš:

Man zvanīja kaimiņš 9. decembra rītā. Viņš teica, ka manā mājā ielauzušies pieci cilvēki. Tie atbraukuši ar diviem lieliem džipiem. Atlauzti vārti un durvis.
Viņš to ir ieraudzījis un gājis skaidroties, kas tur notiek. Un viens no atbraukušajiem ir teicis, ka viņš ir mājas īpašnieks un darot to, ko gribot.

Salmiņam nepazīstamie cilvēki uzrādīja Zemesgrāmatas izrakstu, ka māja pagājušā gada oktobrī pārgājusi citās rokās. Pamats – pirkuma un dāvinājuma līgumi, kurus it kā četrus mēnešus pirms nāves, 2010. gadā, parakstījusi viņa māte. Pēc tam īpašnieki mājai ar dažu dienu starpību nomainījušies vēl divas reizes. Vīrietis nespēja jaunumiem noticēt. Māte bija novēlējusi māju vienīgi viņam.

Mammas mantojumu Salmiņš kārtoja pie dzimtā pazīstama notāra Eduarda Virko. Taču viņam notikušais ir tikpat neskaidrs, kā Salmiņam.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas Zemesgrāmatas nodaļā Salmiņš kopš savādajiem notikumiem jau vērsies pēc palīdzības vairākkārt. Taču tikai pēc raidījuma Nekā Personīga iesaistīšanās viņam beidzot atļauj ieskatīties īpašuma lietā. Vairs nav šaubu, ka darījums, kur māte īsi pirms nāves it kā pārdod māju kādam Jānim Mazjānim, ir fiktīvs. Mātes paraksts ir viltojums.

Foto

Jaunu īpašnieku mājai Zemesgrāmatā nevar reģistrēt bez zvērināta notāra nostiprinājuma lūguma. Krāpšana notikusi ar notāra ziņu vai arī notāra paraksts un zīmogs ir viltojums.

Ļaundari ir darbojušies piesardzīgi, un krāpniekus acīmredzami konsultējis kāds jurists. Viņi ir nodrošinājušies, lai māju tik viegli vairs atgūt atpakaļ nevarētu. Tā pārdota vēl kādai personai Aldim Citam. Viņš, savukārt, namu iemainījis pret 1999. gada automašīnu BMW. Pašreizējais īpašnieks ir 21 gadu vecs Sergejs Gaidukovs. Visos trijos Malienas nama pārdošanas darījumos rokraksts ir identisks.

Notāre Agra Šeibe, kas apstiprinājusi darījumus, atceras vīriešu grupu, kuri vienā dienā – 27. oktobrī – pie viņas gribējuši gan māju Malienas ielā pārdot, gan tālāk iemainīt pret automašīnu. Viņi ieradušies ar jau gataviem līgumiem. Notārei nekas nav licies aizdomīgs.

Salmiņš vērsās policijā jau 9. decembrī, līdzko uzzināja, ka mantotā māja viņam izkrāpta. Tajā pašā dienā Teikas iecirkņa policija ierosināja kriminālprocesu par izkrāpšanu lielā apmērā. Taču krāpnieki 16. decembrī, tātad nedēļu vēlāk, jau paspējuši ieķīlāt māju Grand Credit un paņemt 45 tūkstošus eiro lielu aizdevumu. Vēl līdz pat šai dienai īpašumam nav uzlikts arests, kas ļauj māju Malienas ielā pārdot vēl tālāk.

Skaties video!

TOP komentāri

 • Lolita Luce( Liepa)
  +5 +5 0

  Lolita Luce( Liepa)

  ..mja,izklausās ka atkal sākas 90. …kad darija ko grib un neviens neparko neatbildēja,dokumentus nepārbauda jo par visu ir samaksāts….bedīgi,kamēr plikā tauta cīnās pret bēgļiem tikmēr zagļi vēl zog ko var!!!!
 • zinātājs
  +4 +4 0

  zinātājs

  bez notāres Agras Šeibes ziņas tas nevarēja notikt!
  tur būt notāra grāmatas ieraksti jāpārbauda
 • Indra
  +2 +2 0

  Indra

  Risinājums-pirms pārreģistrācijas zg tiesnesim jāpārbauda notāra ieraksts (šobrīd elektroniski),vecos reģ.žurnālus var arī manuāli iereģistrēt.
  Un iespējams,mantojuma apliecība ir jāsasaista ar konkrēto īpašumu(jāuzliek aizliegums).

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl