2 komentāri

14. maijā paredzēta Latvijas boksera Maira Brieža cīņa ar Olanrevaju Duradolu, Nigērijas cīkstoni, pasaules čempionu vidēji smagajā svarā. Tā var kļūt par iespēju Briedim izcīnīt pasaules čempiona titulu. Tomēr pret šo notikumu iestājas Latvijas sporta funkcionāri, kuri nav šo cīņu organizējuši. Funkcionārus aizvaino, ka Briedis neiesaista viņus. Latvijas Boksa federācijas vadība pat nosūtījusi aicinājumu neatzīt šīs boksa cīņas rezultātus.

Groznija. 2015. gada 22. augusts. Čečenijas diktators Ramzans Kadirovs rūpīgi vēro sava tēva Akhmada vārdā nosauktā boksa kluba zvaigznes sīrieša Manuela Čarra cīņu ar uzaicināto pretinieku no Latvijas Mairi Briedi. Čarrs ir par 14 kilogramiem smagāks. Tomēr Briedis ir veiklāks un Ramzana Kadirova favorītu iekausta no visām pusēm. Piektajā raundā pēc divkārša āķa Čarrs neiztur un tiek nokautēts.

Ar šo neticamo uzvaru sākās Maira Brieža slavas gājiens. To veicināja Alberts Hačaturovs, Krievijas pilsonis, kas dzīvo Sauthemptonā, Anglijā. Cīņas laikā Groznijā viņš Briedim padeva ūdeni. Kopš tā laika Hačaturovs jeb Al Siesta ir Brieža menedžeris un organizē cīņas.

Alberts Hačaturovs, Maira Brieža menedžeris:

Kopš tā laika es menedžēju Mairi, es viņu reklamēju, rūpējos par viņa karjeru, es tiešām ticu, ka Mairis kļūs par pasaules čempionu. Par pirmo WBC čempionu Latvijā.

Viņam ir izdevies arī organizēt pasaules čempiona vidēji smagajā svarā Olenravaja Daradola ierašanos Rīgā. Gaidāma izšķirošā Brieža cīņa. Lai sarīkotu šāda līmeņa sacensības, nepieciešams Eiropas Boksa federācijas atbalsts. Lai to saņemtu, vajadzīgs akcepts no vietējās sporta organizācijas.

Boksa dzīvi Latvijā jau gadu desmitiem regulē Latvijas Boksa federācija, kas pērn no valsts dotācijā saņēma 107 000 eiro. Vēl pirms 10 gadiem viens no šīs federācijas vadītājiem oficiāli skaitījās Ivans Haritonovs. Tagad vadībā ir bijušais Ekonomikas policijas priekšnieka vietnieks Nils Žuravļovs.

Nils Žuravļovs, Latvijas Boksa federācijas valdes priekšsēdētājs:

Jo ir kārtība. Un, lai piedalītos sacensībās, vajag būt Boksa federācijā. Vienā no klubiem. Vajag maksāt biedra naudu. Un tad būs arī sportisti.

Alberts Hačaturovs bija vērsies pie Boksa federācijas pēc atbalsta Brieža sacensību rīkošanai, taču saņēmis atteikumu. Neesot pārliecinājis, ka ir nopietns sacensību rīkotājs. “Stādījās priekšā kā Al Siesta. Nu ziniet, Al Siesta nav uzvārds. Tas ir kaut kāds pseidonīms. Varbūt arī viņa uzvārds ir tāds. Man grūti pateikt. Bet, no otras puses, nu, informācija taču ir. Es uzzināju, ka Al Siesta ir Krievijas pilsonis, Hačaturovs Alberts, man liekas, kurš organizē dažādas sacensības – vai Krievijā, vai Latvijā, vai Lielbritānijā. Informācijas līdz galam nav,” stāsta Žuravļovs.

Hačaturovam ir kompānija Al Siesta Boxing. Viņš ir starptautiski licencēts menedžeris ar plašiem kontaktiem profesionālo bokseru aprindās. Pie Žuravļova viņš devās kopā ar Maira Brieža ģenerālsponsoru, apsardzes kompānijas TM Security īpašnieku Mārtiņu Tenbergu. Hačaturovs uzsver, ka nav prasījuši naudu, bet gan tikai atbalstu.

Alberts Hačaturovs, Maira Brieža menedžeris:

Mēs lūdzām atbalsta vēstuli, lai atbalstītu 14. maija pasākumu, kur Mairim būs iespēja kļūt par pasaules titula izaicinātāju. Viņi pateica nē. Manā izpratnē viņi ir valsts ienaidnieki. Šie ir cilvēki, kas nevēlas atbalstīt Maira karjeru Kas tas ir par Latvijas pilsoni, kas tā darītu? Es to nevaru saprast.

Nesaņēmuši Latvijas Boksa federācijas atbalstu, Maira Brieža atbalstītāji nolēmuši dibināt savu boksa jumtorganizāciju. Tā pirms divām nedēļām 4. aprīlī tika nodibināta Latvijas profesionālā boksa komisija. Par vadītāju tur iecelts uzņēmuma TM security darbinieks Guntars Varnelis. Viņš atzīst, ka jaunā organizācija tiekot veidota kā alternatīva Latvijas Boksa federācijai ar mērķi to apiet.

Guntars Varnelis, Latvijas profesionālā boksa komisijas valdes loceklis:

Nu jau ir nonācis līdz tādam līmenim, ka uz Maira panākumiem jau pretendē vairākas juridiskas personas, kas sauc sevi par federācijām, dažāda veida. Un nelojālas, teiksim tā. Un, nācās to visu sakārtot, visu zem vienas juridiskas personas, ir profesionāla boksa komisija, kas sadarbojas gan ar Eiropas boksa savienību, gan ar Pasaules WBC organizācijām.

Tomēr starptautiskās boksa organizācijas nesteidzas ļaut rīkot sacensības jaunajai biedrībai, ņemot vērā, ka tā ir divas nedēļas veca. Turklāt Žuravļovs uzrakstījis vēstuli Izglītības ministrijai, Olimpiskajai komitejai un Saeimas deputātiem, ka sacensības, kādas rīkos, apejot viņa federāciju, skaitīsies nelicencētas.

Foto

Nils Žuravļovs, Latvijas Boksa federācijas valdes priekšsēdētājs:

Mēs par sacensībām. Bet mēs pret, lai sacensības būtu organizētas tādā veidā, kad nebūs nodrošināta droša vide. Jo tas ir bokss. Nedod, Dievs, ka kaut kas nokritīs vai traumu dabūs.

Ar saviem spēkiem vien bija par maz. Tādēļ Mārtiņš Tenbergs pieslēdza politiskos draugus no Nacionālās apvienības. Rezultātā tapa Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces un Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa atbalsta vēstule.

Vēstules nosūtītas Eiropas Boksa apvienībai. Tās vajadzīgas, lai licencētu biedrību sacensību rīkošanai. To savukārt vajag, lai čempiona josta, kādu uzvaras gadījumā iegūtu Briedis, būtu starptautiski derīga. Atbalsta vēstuli Eiropas boksa apvienībai nosūtījuši Nacionālās apvienības ministri Dzintars Rasnačs, Dace Melbārde, Kaspars Gerhards un Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Raivis Dzintars, Nacionālās apvienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs:

Pie manis vērsās Maira Brieža menedžeri, sponsori, izklāstot problēmu, ka šobrīd zem jautājuma zīmes lielā mērā ir tas, vai Maira Brieža cīņa nesīs vēlamo rezultātu, vai saņems cīņas rezultātā jostu, kas viņam ļautu cīnīties prestižā kategorijā par pasaules čempiona titulu. Visi atbalsta vēstuli rakstīja un ceram, ka Briedis būs pasaules čempions.

Līdzīgu rekomendāciju Raivim Dzintaram un Mārtiņam Tenbergam izdevās sarunāt pie Valsts prezidenta. Prezidents vēstuli adresējis Pasaules Boksa padomes prezidentam Mauricio Sulaimanam. “Dārgais draugs! Latvijas Republikas vārdā es gribētu teikt, ka esmu priecīgs par to, ka mūsu tauta var rīkot neapšaubāmi vēsturisku sporta notikumu, kur mūsu talantīgais sportists Mairis Briedis sacentīsies par tiesībām kļūt par pirmo latviešu WBC pasaules čempionu. Esmu pateicīgs Latvijas Profesionālā boksa komisijai, kas šo notikumu padarīja par iespējamu, atveda šos sporta svētkus uz Latviju un mūsu galvaspilsētu Rīgu. Ceru, ka tas ir sākums kaut kam ļoti īpašam ne tikai Mairim Briedim, bet arī visam Latvijas sportam,” raksta Vējonis.

“Es vienmēr esmu atbalstījis sportu kā tādu, nav starpības, vai tas ir bokss vai basketbols, kas man ir personīgi tuvāks, tādas tehnisko sporta veidu sacensības. Jo ir jāatbalsta visi Latvijas sportisti, visas federācijas, kas gatavas rīkot augsta līmeņa sacensības, jo tas ir iespēja Latvijai pievērst vēlreiz uzmanību sporta pasaulē un, protams, otrām kārtām, tā ir iespēja palīdzēt mūsu sportistiem, jo, kā šajā gadījumā Mairis Briedis ir viens no mūsu profesionālākajiem bokseriem. Manuprāt, priekš Latvijas tas būtu liels sasniegums, jo kārtējo reizi mēs varētu kartē iezīmēt daudziem citiem, it īpaši no Nigērijas vai ASV, ka ir Latvija, kur viņa atrodas,” norāda Vējonis. Uz jautājumu, vai Dzintars ir pie viņa vērsies ar šo lietu, viņš saka: “Nē, to mēs runājām… Ar Raivi Dzintaru mēs esam runājuši, jo viņš jau arī ir sporta atbalstītājs vienmēr bijis, jā.”

Boksa veterāns Aivars Ritenieks atceras, ka ar Latvijas Boksa federāciju arī viņam ir bijušas problēmas. Kad viņš ar savu Ragaciema klubu Brāļi iestājies Boksa federācijā, vienīgā iespēja labākajiem sportistiem startēt sacensībās esot bijusi, tikai pārejot kriminālās autoritātes Borisa Raigorodska vadītajā boksa klubā. Tādēļ viņš labi saprot centienus sacensību rīkošanā iztikt bez Žuravļova starpniecības.

Aivars Ritenieks, bokseris:

Elvim Mihalenko bija tieši tādas pašas problēmas, viņi viņam arī lika tādas pašas problēmas. Neļāva startēt, viss. un kad viņš Latvijas čempī... Mihaļenko nav ne reizi bijis Latvijas čempions, bet kļuva par pasaules čempionu, pārvācās uz Angliju. Viņam deva priekšā tādu Krivanosovu, tam deva uzvaras un ka viņš zaudē pēc punktiem, bet vienmēr zaudēja. Nu tur vājprāts. Bokss nevar izaugt uz pļemstakiem. Tev ir vajadzīgs kārtīgs pretinieks. jo pa muti var dabūt jebkur. Nu, teiksim godīgi arī Mairim Briedim līdz šim tādi pusmiroņi ir bijuši. Labi, Čečenijā tas bija skaisti. Kadirovs vēl skatījās. Tas man kā latvietim bija gods, ka ir tāds Mairis Briedis un gribas vēlēt, lai viņam ir tikai veiksme un cilvēki palīdz visi kopā. Un arī es kā varēšu, tā palīdzēšu.

Video

TOP komentāri

 • ar sūdainu mietu !
  +2 +2 0

  ar sūdainu mietu !

  LATVIJAS BOKSA FEDERĀCIJA IR JĀPADZEN AR SŪDAINU MIETU !
  NAFIG MUMS ŠEIT VAJAG KRIEVIJAS TROJAS ZIRGU !
 • Hūgo Vācietis
  +2 +2 0

  Hūgo Vācietis

  UZSKATU KA LATVIJAI ABSOLŪTI NAV VAJADZĪGA BOKSA FEDERĀCIJA KURA STRĀDĀ NEVIS LATVIJAS BET KRIEVIJAS LABĀ !!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl