Latvijas Banka aicina atgriezties pie triju nodokļu reformas

Nevis reforma, bet sarežģītu pasākumu komplekss, kuru valsts nevar atļauties. Tā premjerministra Māra Kučinska Nodokļu pamatnostādnes novērtējusi Latvijas Banka. Tās ieskatā Kučinska valdība izmaiņas trīs nodokļos pirms vēlēšanām esot apaudzējusi ar populistiskiem pasākumiem, kas varot novest pie finanšu sistēmas stabilitātes iedragāšanas. Ideja par nodokļu reformu ir radusies Latvijas Bankā. Redzot, ka Igaunijas nodokļu sistēma ir kļuvusi konkurētspējīgāka, bankas ekonomisti izstrādāja līdzīgu piedāvājumu un nodeva to valdībai.

Atpakaļ uz rakstu

4 komentāri

 • Jānis Puķīte
 • Agris Krumbergs

  Agris Krumbergs

  ēee.. varbū sāciet ar PVN likvidāciju, jo šis nodoklis ir klaja laupīšana un tam nav nekāda sakara ar ekonomiku.
 • Agris

  Agris

  vēl mazliet- PVN.. kas tas ir?? kādu nafig pievienoto vērtību jūs te apliekat un par ko ir jāmaksā šis sods?? jā sods, jo nodoklis ir tikai un vienīgi sods par to , ka kāds ir atļāvies kaut ko darīt lai neneomiru badā.
  tātad pie PVN! izpētot šā nodokļa rašanās vēsturi , secinājums ir vioens- jūs , maitas gabali , valdoši deguni vienkārši un rupji sadārdziniet preci. un viss tā ir tā pievieotā vērtība, jūs pievienojat vērtību precei, lai tā kļūtu dārgāka! un tam nav vekāda sakara ar preces kvalitāti ideju , novatorismu utt. taču sadārdzināt to preci itkā cēlu mērķu vārdā- lai aizsargātu vietējo ražotāju no ievestās preces lētuma. tikai ir liela problēma- tas princips bija aktuāls 1949. gadā, un kāpēc no PVN nav atbrīvota vietējā ražojuma prece. atbilde ir gauži vienkārša- jums valdoņiem visu laiku ir par maz. jūsu alkatība nav remdināma. atliek cerēt, ka jūs vienreiz nosprāgsiet!
 • Agris

  Agris

  teikšu kā ir- to nodokļu ir par daudz... ne tikai kopējās summas izteiksmē bet arī katra elementa/ vienības skaita ziņā. velns kājas salauzīs ne izpratīs kas kur kad jāmaksā. Un- ja nodokļos aiziet 70% no algas, ta ejiet jūs visi irst!! nekāda ekonomija nebūs un nekāda ekonomika jums te neplauks!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!