1 komentārs
Latvijai “Moneyval” ziņojumā draud negatīvs atzinums divās sadaļās
Foto: LETA

Izšķiršanās, ko darīt ar “ABLV Bank” nav vienīgais smagais lēmums, kas tuvāko dienu laikā jāpieņem finanšu sfēras pārraugiem Latvijā.

No 2 līdz 6. jūlijam Strasbūrā, Eiropas parlamentā, notiks “Moneyval” ziņojuma uzklausīšana par Latviju. Nākamnedēļ Latvijai ir beidzamais termiņš, kad sniegt savus skaidrojumus par šī pagaidām slepenā ziņojuma melnrakstu. Tajā rakstītā detaļas līdz sanāksmei jūlijā ir noslepenotas, bet vairāki “Nekā personīga” avoti apstiprina, ka dokuments nav Latvijai glaimojošs.

Negatīvs Eiropas padomes institūcijas “Moneyval” atzinums var ļoti būtiski ietekmēt Latvijas ekonomiku. No aptuveni 10 punktiem, kas šī ziņojuma sakarā Latvijā tika vērtēts, negatīvu atzinumu mēs varam atļauties tikai vienā no tiem. “Nekā personīga” zināms, ka pagaidām Latvijai negatīvs vērtējums var draudēt divos.

Viens no tiem ir saistīts ar drošības iestāžu un banku uzraudzības dienestu slikto savstarpējo komunikāciju, kas tiek uzskatīts kā viens no iemesliem, kāpēc Latvijā ir grūtības izmeklēt plaša mēroga sarežģītus finanšu noziegumus.

Ja sliktā vērtējuma dēļ Latvija nokļūs tā saucamajā ”pelēkajā sarakstā”, cietīs valsts reputācija. Aizņemšanās starptautiskos tirgos būs dārgāka. Tieši tā pat dārgāka kļūs arī mūsu valsts parāda apkalpošana.

TOP komentāri

  • Egons Ligeris
    +1 +1 0

    Egons Ligeris

    Nezinu un pat negribu zināt par ko iet runa. Bet man patika uzraksts "cietīs valsts reputācija", tiešām smieklīgi. Slikta reklāma arī reklāma. Re Krievijas reputācija ir tādā pakaļā ka sliktāk nevar. Bet uz pasaules čempionātu biļetes izpirktas. Bet uz čempionu līgas finālu Kijevā bija stadions uz 3/4 tik pilns. Tā kā neņem galvā uz pasaules čempionātu hokejā visu aizmirsīs un bus viss ok. Galvenais nospēlēt tā kā šogad vai labāk. Nevis tā kā krievi nospēlēs savā pasaules čempionātā futbolā. Izgāzīsies kā veca sēta.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl