10 komentāri

Par Jāni Maizīti iestājas Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un deputāts Ritvars Jansons. Frakcijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars ir teicis, ka jāskata arī citas kandidatūras, jo nevar izslēgt, ka par Maizīti ir kāds labāks. Viņam piekrīt arī lielākā daļa frakcijas. Tas, ka Maizītim nevajadzētu palikt amatā, uzskata Romāns Naudiņš un deputāts Kārlis Krēsliņš.

“Mums nav pašlaik būtisku argumentu, kādēļ mums balsot, kādēļ mums neatbalstīt Maizīša kungu, bet nu visu jau nosaka salīdzinājums. Redzēsim, ko teiks Nacionālā drošības padome, vai būs vēl kādi citi kandidāti. kas tiks nosaukti. Tādā gadījumā, mēs, protams, aicināsim gan Maizīša kungu, gan šo jauno kandidātu iztirzāt, uzdot mums būtiskus jautājumus un no šīs tiešās komunikācijas saprast, kuram mēs būtu gatavi vairāk uzticēt šo ļoti nozīmīgo amatu,” saka Nacionālās apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Neraugoties uz Mūrnieces atbalstu Maizītim, Ervīns Šņore, Kārlis Krēsliņš, Romāns Naudiņš, Rihards Kols, Jānis Dombrava, Ingūna Rībena un Imants Parādnieks runā ko citu. Uz SAB direktora amatu, iespējams, varētu atrast labāku kandidātu. Parādnieks, Krēsliņš un Šņore nevēlas, lai Maizītis turpinātu darbu.

Imants Parādnieks

Imants Parādnieks
Nacionālās apvienības Saeimas deputāts

Es neuzskatu, ka viņš būtu labākais kandidāts šim amatam. Manuprāt, tur vajadzētu būt vīram ar lielāku krampi. Bet mēs frakcijā noteikti vēl to spriedīsim. Un, ja tiks piedāvātas kādas cienīgas kandidatūras, noteikti ne tās, kuras ir te izskanējušas.

Kārlis Krēsliņš

Kārlis Krēsliņš
Nacionālās apvienības Saeimas deputāts

Par Maizīti man bija saruna arī ar viņu un pagaidām man viedoklis ir negatīvs.

Aleksandrs Kiršteins

Aleksandrs Kiršteins
Nacionālās apvienības Saeimas deputāts

Man pret viņu nav, godīgi sakot, nekādu iebildumu. Es ar viņu gribētu aprunāties, kāpēc viņš tos čekas maisus drusciņ bremzē.

Mūrniece partijā ienāca no laikraksta redaktores amata. Viņai nav bijusi saistība ar maksātnespējas administratoriem, tomēr pa brīdim presei bija jātaisnojas, kādēļ partija atbalsta administratoru ierosinājumus. Bijušais tēvzemietis Ilmārs Latkovskis atceras kādu frakcijas sēdi Saeimā. Uz to ieradies Sprūds. Deputātam bijis šoks, cik viņš uzvedies bravūrīgi.

Ilmārs Latkovskis

Ilmārs Latkovskis
Saeimas deputāts

Pašā sākumā vienā frakcijas sēdē bija viens jauns cilvēks, kurš tā ļoti uzstājīgi uzvedās, es nezināju, kas tas ir, pēc tam es uzzināju, ka tas ir Sprūds. (NP: Uz frakcijas sēdi bija atnācis?) Jā, jā, tas bija, pie tam ar deleģējumu no vadības. Bet tas bija jau pirms septiņiem gadiem. Un to varēja norakstīt kā uz tādu jaunības kļūdu. Ļoti dīvaini likās, ka tas tā notiek. Bet pēc tam es neko tiešām nejutu un ticēju šiem skaidrojumiem, ka nav nekādas ietekmes, tur viss ir sarauts, viss ir… nekādu sakaru vairs nav. Nu, pašās beigās varbūt bija viens tāds “babāc” – ļoti kontrastējošs tomēr atsitiens, ka nu ir. Ir kaut kādi sakari. (NP: Kas bija tas “babāc”?) Nu, šis prezidenta tas atmestais likums atpakaļ. Nu, un visi tie notikumi, kad Sprūds tika apcietināts, visi maksātnespējas administratori.

Latkovskis Nacionālo apvienību pameta pērnā gada pavasarī. Pēc Saeimas pieņemtajiem grozījumiem kredītiestāžu likumā, kas bija izdevīgi Trasta bankas administratoram Ilmāram Krūmam un viņa kompanjonam Sprūdam izdevās izlobēt deputātam Imantam Parādniekam, kurš atzinies, ka bieži spēlējis kārtis ar Sprūdu. Pēdējā laikā tas gan nenotiekot.

Imants Parādnieks

Imants Parādnieks
Nacionālās apvienības Saeimas deputāts

(NP: Kopš tās pēdējās kāršu spēles pie Sprūda kunga neesat gājis un uz apcietinājumu arī?) Nu, ģeniāls jautājums. (NP: Nu, un kāda būs atbilde?) Atbildi jūs zināt. (NP: Nezinu.) Kad spēlējām zoli, tad spēlējām zoli, tagad ir cita situācija. Dažādos turnīros esmu spēlējis, tā kā tur arī Māris Sprūds piedalījies.

Mūrniece stāsta, ka maksātnespējas shēmu dēļ pie viņas nākuši ārvalstu vēstnieki sūdzēties par uzņēmējdarbības vidi. Tādēļ šobrīd politiķe lepojas ar tieslietu ministra Dzintara Rasnača īstenotajiem uzlabojumiem maksātnespējas jomā kā ar pašas padarītu darbu.

Ināra Mūrniece

Ināra Mūrniece
Saeimas priekšsēdētāja (NA)

Pirms pusotra gada, pirms diviem gadiem tas, kas notiek ar maksātnespējas situāciju Latvijā, tā bija tēma, par ko runāja arī ārvalstu vēstnieki, par to runāja arī uzņēmēji. Tieslietu ministrs ir izdarījis ļoti daudz, ir izstrādāta un pieņemta maksātnespējas administrācijas jomas reforma.

Ar maksātnespējas reformu lepojas arī partijas priekšsēdētājs Raivis Dzintars. Sistēma esot reformēta tik sekmīgi, ka to atzinīgi novērtējusi Ārvalstu investoru padome.

Padomes izpilddirektore Marta Jaksone tam nepiekrīt. Viņa novērtē, ka ieviesta prasība pēc reputācijas, administratoriem jābūt amatpersonām un tos akreditēs. Tomēr vērš uzmanību, ka netiek izmantotas Maksātnespējas administrācijas iespējas negatīvo pieredzi izanalizēt un samazināt iespējas krāpšanas gadījumus atkārtot.

Jaksone vērš uzmanību, ka nevis valsts pati centusies samazināt zaudējumus ekonomikai, kurus radījuši blēdīgie maksātnespējas procesi, bet ārvalstu investoriem bijis jāizdara spiediens, lai Tieslietu ministrija kaut ko sāktu darīt.

Marta Jaksone
Ārvalstu investoru padomes izpilddirektore

Jo būtībā vēl joprojām nav atbildēts jautājums, kā tā varēja būt, ka neviens šādus te zaudējumus nepamanīja vai negribēja pamanīt un bija jānāk Ārvalstu investoru padomei, kas ir nevalstiska organizācija, jāvāc informācija, jāapkopo dati, lai parādītu, ka nedrīkst neko nedarīt.

Uz vēlēšanām Nacionālās apvienības skaļākais pieteikums ir “čekas maisu” atvēršana. Valdībā “nacionāļi” iestājas pret ārvalstu darbaspēka ievešanu. Bēgļu krīzes laikā panāca, ka ieceļotājiem samazina pabalstu. Pēdējā partijas prasība bija liegt tiesības piedalīties valsts iepirkumos ofšorkompānijām. Turklāt ierobežojumu noteikšana būtu pretrunā ar Eiropas regulām. Un Valsts prezidents šo likumu nav parakstījis. Partija arī ierosinājusi skolu pāreju uz mācībām latviešu valodā, ko īsteno izglītības ministrs Kārlis Šadurskis no “Vienotības”.

Nacionālā apvienība vēl formulē vēlēšanu programmu. Katram mūsu aptaujātajam Nacionālās apvienības deputāta kandidātam bija citas tēmas, ar ko vērsties pie vēlētāja.

Raivis Dzintars

Raivis Dzintars
Nacionālās apvienības priekšsēdētājs

Manuprāt, mēs Nacionālajā apvienībā atšķiramies ar to, ka mums nav jauni vēstījumi jādomā.

Imants Parādnieks

Imants Parādnieks
Nacionālās apvienības Saeimas deputāts

Nu, pilnīgi noteikti tas ir atbalsts ģimenēm ar bērniem, vispārēja šī vērtību godināšana un pacelšana un noteikti arī latviska Latvija.

Rihards Kols

Rihards Kols
Nacionālās apvienības Saeimas deputāts

Tieši Eiropas Savienības reformas pietuvināt Latvijas iedzīvotājus tiem procesiem, kas Eiropas Savienībā ir. Otrs skar Latvijas nacionālās intereses. Tajā skaitā jaunais Eiropas Savienības finansējuma plānošanas periods. Pārstāvot Latvijas intereses un noteikti tie ir dažādi jautājumi. Personīgi tas, ko virza, ir tieši diasporas likums, tieši valsts attiecības ar diasporu.

Romāns Naudiņš

Romāns Naudiņš
Nacionālās apvienības Saeimas deputāts

Mazais un vidējais bizness, izglītības jautājumi, kas ir pavisam jauna tēma, ko es gribu pētīt, jo  izglītības pamatā, kādu mēs izglītību gribam jau bērnudārzā, svarīgāks ir bērnudārzs, kas ir pētījumi, Japānas pētījums.

Ināra Mūrniece

Ināra Mūrniece
Saeimas priekšsēdētāja (Nacionālā apvienība)

(NP: Ar kādiem vēstījumiem Nacionālā apvienība un jūs ies pie vēlētājiem un kādi būs jūsu trīs pamatsolījumi?) Tas būtu vēl pāragri to teikt visas partijas vārdā, bet tas ir pilnīgi dabiski, tas, par ko mēs runājam, tā ir demogrāfija, Un Nacionālā apvienība izdarījusi ļoti daudz demogrāfijas situācijas veicināšanai, arī nacionālie jautājumi, valodas aizsardzība un … arī ekonomika.

 

Neraugoties uz to, ka Nacionālā apvienība prasa “čekas maisu” atvēršanu, ir kāds deputāts, kurš pirms vēlēšanām izdevis jau otro pašslavinošo grāmatu. Un par izdošanu saka paldies bijušajam VDK virsniekam Jurim Savickim.

Kārlis Krēsliņš

Kārlis Krēsliņš
Nacionālās apvienības Saeimas deputāts

(NP: Bet nu šī nav pirmā grāmata, kurā jūs sakāt paldies Savickim.) Iepriekšējā “Gods kalpot Latvijai”, tur es vispār nepiedalījos. Nogaidīju trīs gadus, sameklēju naudu, man bija, kas izdod, man bija jau uzrakstīta 2009. gadā. Nejauši, kad bija akadēmijas gadadiena, Savicki satiku un kaut kā sēdējām blakus, es tur grāmatu sagatavoju, bet nevaru izdot. 2009. gadā, kad tur bija 90 gadi bruņotajiem spēkiem. “Nu labi, parādi man.” Es viņam parādīju. Viņš saka – “OK. Es izdošu viņu”, jo viņš izdos žurnālu Enerģētikas pasaule pie Zinātņu akadēmijas. Es saku – “labi”. Es tikai būšu par. (NP: Jūsuprāt, ir bijušie čekisti?) Nu, vot atkal, ir bijušie … karavīri vai nav bijušie karavīri. Nu, es teiktu tā – karavīrs ir karavīrs un karavīrs vienmēr paliks. Čekistiem varbūt arī tas ir tā, bet es to, piemēram, labi.

TOP komentāri

 • M.
  +6 +5 -1

  M.

  Sprūds partijas sapulcē, protams, ir nonsenss. bet savādi, ka neviens nekur nav izteicis nevienu "babāc!" par to, ka Lembergs regulāri piedalās koalīcijas sēdēs un veido valdības citu pēc citas, nebūdams ne Saeimā, ne valdībā, vien nomaļas pilsētas mērs un nu jau arī smagos noziegumos apsūdzētais, kā arī deklarē, ko uzņemt vai neuzņemt ZZS partijā, nebūdams šīs partijas biedrs. Neviena "babāc!" pa visiem šiem gadiem. Tas visiem šķiet pieņemami.
 • Nero
  +7 +5 -2

  Nero

  Parādniekam ir 100% Lemberga viedoklis it visos jautājumos!!!!! Un vēl veselam bariņam, diemžēl.
 • Diena
  +2 +2 0

  Diena

  Pēc septiņiem gadiem sāk prasīt rezultātu. Piemēram, Latkovskim.
  7 gadus integrēja, lasi, veģetēja. Pašam labi, sabiedrībai - kas? Čiks. Tikai iztērēti miljoni. Tad nu ļaudis sāka uzdot jautājumus. Finālā, integrācijas virsvadītājs izlēma notīties. Un nogrūst visu uz Sprūdu, kuru vienreiz pirms septiņiem gadiem redzējis sapulcē, un Parādnieku, kuru jau visi tāpat spārda, līdz ar to tas ir pateicīgs mērķis. Tāda, lūk, dzīves filosofija. Gribu būt balts un materiāli izticis, nogrūd visus mēslus uz citiem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl