Komentāri

No amata atstādināto Rīgas Centrāltirgus vadītāju Anatoliju Abramovu apsūdz  korupcijā. Pēc tiesībsargājošo iestāžu savāktās informācijas Abramovs no firmas Dezinfa personiskām vajadzībām pieņēmis degvielas karti, ļaujot uzņēmumam uzvarēt Rīgas Centrāltirgus iepirkumā par kaitēkļu iznīdēšanu.

Izgaismoto gadījumu var vērtēt kā visai nenozīmīgu, taču Rīgas Centrāltirgus apgroza prāvus naudas līdzekļus – septiņus miljonus gadā un ir nozīmīgs instruments pie varas esošajiem Rīgas domē. Centrāltirgus tērē iespaidīgas summas reklāmai un mārketingam, un pie viena tas nodrošina reklāmu arī galvaspilsētas varas partijām. Korupcijā apsūdzētais Abramovs kā padomnieks turpina piedalīties uzņēmuma darbībā un ir zināms kā sens Saskaņas līdera Jāņa Urbanoviča biznesa partneris.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pagājušā gada pavasarī Rīgas Centrāltirgus izsludināja iepirkumu par žurku un citu kaitēkļu iznīdēšanu. Šādus pakalpojumus sniedz vairākas firmas, un konkurence ir gana liela, bet iepirkuma cena turpat 23 tūkstoši eiro.

Pie pasūtījuma tika firma Dezinfa, un KNAB uzskata, ka tas noticis ar Rīgas Centrāltirgus valdes priekšsēdētāja Anatolija Abramova gādību. Viņš, pēc tiesībsargu domām, palīdzējis sagatavot dokumentus iepirkumam. Par to Dezinfa darbinieks Abramovam esot pateicies ar firmas degvielas karti, ko Abramovs arī izmantojis. Šogad 18. maijā prokuratūra tirgus vadītājam uzrādīja apsūdzību par kukuļņemšanu.

KNAB aizliedza Abramovam turpmāk būt valdes priekšsēdētājam. Abramova vietā jaunu cilvēku pašvaldības uzņēmuma vadībā nemeklēja. Bet Abramovam radīja speciālu amatu – valdes padomnieks.

Kā nesen novēroja Nekā personīga, Abramovs piedalās Centrāltirgus valdes sēdēs kā pilntiesīgs tās dalībnieks.

Rīgas mēram Nilam Ušakovam neesot iebildumi par Abramova darbu, un viņš vēloties, lai viņš pabeidz darbu pie iesāktā – bruģēšanas darbiem tirgus laukumos un  kanālmalas sakārtošanu.

Rīgas Centrāltirgus ir ar plusa zīmi strādājošs pašvaldības uzņēmums, tā apgrozījums pēdējos gadus ir septiņi miljoni, peļņa vairāki simti tūkstoši. Lielas summas pašvaldības uzņēmums tērē reklāmai medijos – šogad 178 tūkstošus eiro. Laikrakstos, kur ievietota tirgus reklāma, pamanāmas ir slavinošās publikācijas par Rīgā valdošajām  partijām Saskaņu un Gods kalpot Rīgai.

Savukārt pats Abramovs ir bezpartejisks, bet zināms, ka, Saskaņai nākot pie varas Rīgā, šai amatā viņu rekomendēja Saskaņas līderis, Saeimas deputāts Jānis Urbanovičs.

Foto

Video

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā “X Faktora” talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Elegants glamūrs un stilīgs roks! Kā "X Faktora" talanti Edgars Kreilis un Aivo Oskis veidoja savu skatuves tēlu?

Pasaules slavenajā mūzikas šovā “X Faktors” sevi spilgti pieteikuši vairums Latvijas dziedošo talantu. Kāpt uz skatuves, visnotaļ, palīdz ne vien draugu un ģimenes atbalsts, bet arī drosme un pārliecība – šajā jautājumā dziedātājiem atbalstu sniedz iepirkšanās centrs “Domina Shopping”, kā arī stiliste un modes dizainere Indra Salceviča.

Lasi vēl