1 komentārs

Māris Kučinskis darbu pie savas valdības veidošanas slepeni bija sācis jau no decembra vidus, kad prezidents Vējonis Āboltiņai bija pateicis “nē”, bet Kučinskim ieteicis “pamēģināt”.

Kā liecina raidījuma Nekā Personīga rīcībā esošā informācija, dažas dienas pirms Ziemassvētkiem Kučinskim bija sirsnīga saruna ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu, kurš esot samierinājies, ka paliks savā amatā. ZZS Kučinska oficiālo izvirzīšanu atlika uz brīdi, kad to vismazāk gaidīs Vienotība.

Tikmēr Kučinskis un ZZS vadītāji sāka meklēt atbalstu savai valdībai. Pirmais punkts bija vienoties ar Nacionālo apvienību. Vispirms abas partijas nolēma, ka Āboltiņa kā premjerministre nekam neder. Nākamais – bēgļus brīvprātīgi uzņemt vairs nevajag. Un visbeidzot – Nacionālās apvienības pārziņā jāatstāj Tieslietu ministrija ar visiem maksātnespējas administratorus skarošajiem jautājumiem.

Paralēli ZZS uzmanīgi sāka meklēt atbalstu Vienotībā. Šeit Kučinskim lieti noderēja izpilddirektora amats lielo pilsētu asociācijā. Jēkabpils, Daugavpils un Valmieras mēri ir ietekmīgi politiķi, kuros ieklausās tā dēvētie “reģionālie Vienotības deputāti” – Inesis Boķis, Viktors Valainis, Anrijs Matīss, Aldis Adamovičs, Juris Šulcs, Jānis Upenieks un Dzintars Zaķis.

Foto

Nekā Personīga rīcībā esošā informācija liecina, ka viena no slepenajām sarunām notika Saeimas ēdnīcā. Deputāti Augusts Brigmanis, Armands Krauze tikās ar Vienotības deputātiem Boķi un Valaini. Sēdēja, sprieda par to, kāda būs nākamā valdība, un par situāciju, kad prezidents varētu izvirzīt premjera kandidātu Kučinski.

Cita slepena sanāksme bija notikusi ZZS frakcijā, kur Vienotības frakcijas deputātes Ilze Viņķele un Lolita Čigāne bija atnākušas pie Brigmaņa un Kučinska, lai it kā apliecinātu atbalstu kandidātam Šadurskim. Tomēr saruna esot nonākusi arī pie tā, kā viņas rīkosies, ja prezidents nosauks Kučinski. Uz sarunu pie ZZS Viņķele bija pieteikusies pati. Līdzi paņēmusi Lolitu Čigāni, tomēr abām esot bijusi pilnvara runāt arī Andreja Judina, Veiko Spolīša, Inta Dāldera un Alekseja Loskutova vārdā. Sarunai nebija jānonāk atklātībā, tomēr deputātu vizīti pie Augusta Brigmaņa un Kučinska pamanījis kāds Āboltiņas sabiedrotais un nosūdzējis.

Divas dienas pirms premjerministra nominācijas Loskutovs nāca klajā ar paziņojumu, ka Vienotības kandidātam Šadurskim atbalsts nav viennozīmīgs. Pēc loģikas tas būtu pēdējais, kas būtu jādara, ja cer panākt, ka prezidents nosauks Šadurski.

Trešdien Vienotībai bija paredzēta valdes un frakcijas kopsēde, lai it kā izvirzītu Šadurski. Taču bija par vēlu. Vējonis bija izdarījis izvēli, un frakcijai atlika tikai lemt – iet Kučinska valdībā vai nē. Āboltiņa ar partijas ģenerālsekretāru Kamparu esot bijuši noskaņoti izrādīt aizvainojumu un mudināt palikt opozīcijā. Šādas noskaņas izjauca reģionālie deputāti un lielo pilsētu mēri.

Opozīcijā pirms pašvaldību vēlēšanām vietējiem varasvīriem šķita pārāk biedējoša izvēle. Nekā Personīga rīcībā esošā informācija liecina, ka reģionālo deputātu programma maksimums esot Vides un pašvaldību ministrija, kuras pārziņā tiktu sarunāta nauda ceļiem. Satiksmes ministriju mēri jau piekrituši atdot ZZS.

Skaties video!

TOP komentāri

  • roberts ross
    0 0 0

    roberts ross

    Brīnišķīgi, nu kā ir tā ir, bet nu Māris šķiet sakarīgs.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl