1 komentārs

Latvijas kibertelpas sargu dienests CERT.lv islāmistu uzbrukumus Latvijai nav konstatējis, taču pie mums apdraudējums joprojām lielāks ir no Krievijas spiegiem, proti, Latvijā atklāts datorvīruss, ko radījuši Krievijas specdienesti.

CERT analītiķi pusgadu pētījuši dažādu Latvijas ziņu portālu komentāru sadaļas. Secinājums – tajās uzdarbojas ne tikai “Krievijas troļļi”, lai “skalotu” lasītāju smadzenes. Komentāri esot izmantoti arī, lai izplatītu Krievijā radītu vīrusu, kas inficē datorus, lai zagtu informāciju un spiegotu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Varis Teivāns, CERT.lv vadītājas vietnieks:

Tas, kas ir mūs ieinteresējis, tā kā mēs nenodarbojamies ar saturu, bet kaitīgo programmatūru, – šie “troļļu” komentāri tika izmantoti, lai provocētu lietotājus uzklikšķināt uz saiti, kura pēc tam mēģina inficēt apmeklētāja datoru.

Rezultātā esot izveidots spiegošanas rīks, kas ir Krievijas Federācijas it kā specdienestu ražota programmatūra, norāda V. Teivāns.

Šī kampaņa ir identificēta vairākās epizodēs Latvijā, un ir zināms, ka vairākas valsts iestādes ir bijuši mērķi, kur arī ir bijuši sekmīgi kompromitēti datori.

Video!

TOP komentāri

  • Inese
    0 0 0

    Inese

    Vai Krievijas, nezinu, bet galvenais trollis jau ir pats profesors Taivāns!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl