Komentāri

Šis gads aizsardzības nozarē sākās ar pozitīvu ziņu par strauju naudas pieplūdumu. Līdz tam Latviju pat Igaunija bija nodēvējusi par vājāko posmu Baltijā. Tomēr gada noslēgums Latvijas ekonomikai nav spīdošs – attīstība krīt, tāpat samazinās ienākumu prognozes arī nākamajiem gadiem. Tāpēc valdība veikusi pārrēķinus un Aizsardzības ministrijai atņēmusi 24 miljonus eiro, vēsta raidījums “Nekā personīga”. Tajā pašā laikā Krievija un Baltkrievija nākamgad ieplānojusi plašas militāras mācības Latvijas pierobežā.

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola skaidro, ka 24 miljonu eiro “apgriešana” Aizsardzības ministrijai bijis valdībā kopīgi izsvērts lēmums, un aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis pret šo lēmumu neesot iebildis.

Tajā pašā laikā Krievija un Baltkrievija nākamajā gadā Latvijas pierobežā plāno grandioza apjoma militāros manevrus ZAPAD 2017. Kā liecina Krievijas aizsardzības ministrijas veiktais iepirkums, tā militārās tehnikas pārvietošanai uz Baltkrieviju plāno izmantot vairāk nekā 4000 vilcienu vagonus. Precīzāk 4126 vilcienu vagoni paredzēti, lai nogādātu militārās kravas uz Baltkrieviju.

Salīdzinājumam – pagājušogad no Krievijas uz Baltkrieviju armijas tehnika vesta ar 125 vagoniem. Šogad – tikai ar 50. Ja vidēji viens vagons ir 25 metrus garš, tad pēc ļoti aptuveniem aprēķiniem nākamgad no Krievijas uz Baltkrieviju pārvesto militāro kravu vilcienu sastāvu kopējais garums pārsniegs 100 kilometrus.

Kopumā Krievijai un Baltkrievijai nākamgad plānotas 130 kopīgas militārās operācijas. Baltkrievijas aizsardzības ministrs Andrejs Ravkovs šonedēļ pārāk plaši neizziņotā vizītē uz divām dienām ieradās Latvijā un tikās arī ar Latvijas kolēģi Raimondu Bergmani. Vairākkārtēji raidījuma “Nekā personīga” lūgumi intervijai ar baltkrievu ministru palika bez atbildes. Līdz šim viņš publiski aktīvi kritizējis NATO un rietumus.

Pēc Andreja Ravkova aizlidošanas uz Minsku nerunīga bija arī Baltkrievijas vēstniece Latvijā. Tā esot loģiska reakcija pret NATO agresīvo bruņošanos Baltijā – šādi plānotās mācības ZAPAD skaidro Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs.

Līdzās grandiozajām mācībām pierobežā Krievijas aizsardzības ministrija visu šo gadu zondējusi iespēju uzsākt politiska līmeņa dialogu ar trim Baltijas valstīm. Mūsu Aizsardzības ministrija, tāpat kā Lietuva un Igaunija, šādam aicinājumam no Maskavas nav piekritusi. Tomēr šonedēļ starptautiskās sadarbības departamenta direktors no Krievijas aizsardzības ministrijas klusu atbraucis uz Rīgu. Mūsu ministrija viņam piedāvājusi, ka abu valstu eksperti varētu doties izpētīt viena otras armijas spēku vienības pierobežā. Līdzīgu lūgumu Latvija Krievijai izteikusi jau iepriekš un saņēmusi pārliecinošu ”nē”. Krievijas ministrijas ierēdņi nav arī plašāk paskaidrojuši, kāpēc nākamgad notiks tik apjomīga militārās tehnikas pārvietošana uz Baltkrieviju.

Video

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl