Komentāri

Deviņdesmitie ir atgriezušies. Pie šāda secinājuma nonākuši uzņēmēji, kuri saimnieko vērtīgā īpašumā Rīgas centrā Skolas ielā. Pirms dažiem gadiem notika mēģinājums viņiem šo ēku atņemt. Lietu sāka izmeklēt prokuratūra. Bet pret mājas īpašniekiem pēdējos mēnešos vērsti vairāki uzbrukumi – viens piekauts savas mājas kāpņu telpā, viņa juristam uzbrukuši vairāki cilvēki ar beisbola nūjām. Dedzināts arī viņa ģimenes īpašums. Cietušie uzskata, ka šādi sveicienus nodevuši tie, kuri gribēja izkrāpt viņiem piederošo ēku, bet krāpniecība neizdevās.

Vairākus miljonus eiro vērtais īpašums Rīgas centrā Skolas ielā 21 pirms sešiem gadiem kļuva par iemeslu kādam ieilgušam konfliktam. Māju pārraudzīja firma Latvijas projektēšanas sabiedrība. Tās īpašnieki bija vairāki arhitektu biroji, kuri atradās ēkā. 2010. gadā, izmantojot dažādas juridiskas viltības, grupa uzņēmēju un juristu vispirms pārņēma firmu, kas bija viena no ēkas īpašniecēm un tad panāca, ka tiek mainīta valde arī galvenajā uzņēmumā Latvijas projektēšanas sabiedrība. Konflikts kulmināciju sasniedza, kad abas puses uz ēku izsauca katra savu apsardzes firmu.

Vecajiem īpašniekiem izdevās atgūt kontroli pār īpašumu. Pamazām atklājās krustu šķērsu noslēgti līgumi un saistības, par kuru atcelšanu joprojām notiek tiesvedības. Lietas izmeklēšanā iesaistījās Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētā prokuratūra. Šobrīd noskaidrots, ka mēģinājumu pārņemt īpašumu Skolas ielā izplānojis advokāts, kura vārds iejaukts vēl vairākos aizdomīgos darījumos.

Alvis Zlaugtonis, SIA Latvijas projektēšanas sabiedrība Valdes priekšsēdētājs:

Nu, un tagad mēs esam nonākuši tik tālu, ka visu šo pasākumu ir organizējis advokāts Mārcis Miķelsons. Ir šā gada jūnijā viņam celta apsūdzība par šiem notikumiem kriminālprocesā.

Skandalozā krimināllieta pēc izmeklēšanas prokuratūrā šonedēļ nonākusi Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesā. Pēdējie mēneši pirms lietas nonākšanas tiesā, Skola ielas ēkas īpašniekiem un juristiem bija saspringti. Viņi piedzīvojuši draudus, uzbrukumus un šobrīd esot uztraukušies par savu un savu tuvinieku drošību un dzīvību. Vispirms šī gada 15.februārī mājas kāpņu telpā notika uzbrukums ”Latvijas projektēšanas sabiedrības” valdes priekšsēdētājam arhitektam Alvim Zlaugotnim.

Alvis Zlaugtonis, SIA Latvijas projektēšanas sabiedrība Valdes priekšsēdētājs:

Gāju mājās ēst pusdienas. Pie ēkas durvīm stāv cilvēks, kas neizskatās ne pēc bandīta, ne pēc “bomža”, ne pēc narkomāna. Vienkārši ienāk ar mani reizē kāpņu telpā, uzkāpjam līdz trešajam stāvam un trešajā stāvā pēkšņi no aizmugures sāk sist pa galvu. Bez jautājumiem vai komentāriem. Jo tur jau cilvēks bija attiecīgi trenēts atsūtīts. Es pēdējo reizi kāvos pamatskolā. Tā kā iemaņu nekādu nav. Novēlāmies vienu laidu pa kāpnēm uz leju un šķīrāmies. Tas tikai noteica: ”Gan jau, ka pietiks”. Acīmredzot bija dots uzdevums tā ne pārāk smagi, bet brīdinoši…

Divus uzbrukumus pavisam nesen piedzīvojis arī arhitekta Zlaugotņa advokāts Renārs Kazāks. Augusta vidū viņš ar ģimeni atpūties Saulkrastos sievasmātes vasarnīcā. Ap pusnakti nograndīs sprādziens un vasaras mājas pirmais stāvs bijis liesmās. Kad atbraukuši ugunsdzēsēji un policija, secināts, ka kādi ļaundari aplējuši ar degmaisījumu zemi, durvis un to visu aizdedzinājuši. Jurists uzskata, ka tikai laimīgas sakritības dēļ neviens neesot cietis.

Renārs Kazāks, SIA Latvijas projektēšanas sabiedrība jurists:

Vēl spilgtāks bija otrs gadījums. Pēc darba es noliku mašīnu un gāju mājās.

Pretī nākuši divi vīrieši. Viens pienācis klāt un krievu valodā jautājis: ”Atvainojiet, kur šeit ir Duntes iela,” un uzreiz centies iesist pa galvu. Kazāks no sitiena izvairījies un aizmucis. Tomēr uzbrucēji viņu panāca, nogāza zemē, sāka spārdīt ar kājām un sist pa galvu ar beisbola nūju.

Renārs Kazāks, SIA Latvijas projektēšanas sabiedrība jurists:

Noņēma datoru un ātri pazuda no notikumu vietas. Protams, izsaucu policiju, “ātro palīdzību”, mani aizveda šūt, bet skaidrs ir viens. Bija divi mērķi – mani iebiedēt un saņemt šo informāciju.

Par šiem uzbrukumiem un dedzināšanu ierosināti trīs dažādi kriminālprocesi. Cietušie uzskata, ka tas saistāms ar strīdu par īpašumu Skolas ielā.

Alvis Zlaugtonis, SIA Latvijas projektēšanas sabiedrība Valdes priekšsēdētājs:

Tur jau tā lieta, ka apgalvot, ka tas ir viņu pasākums – nevar. Bet citu iemeslu tā kā nebūtu. Vismaz man nav zināmi citi iemesli, lai būtu kāds īpašs naids pret manu personu.

Renārs Kazāks, SIA Latvijas projektēšanas sabiedrība jurists:

Man nav šaubu, kāpēc tas tiek darīts. (NP: Kāpēc?) Es ceru, ka kaut kādā brīdī, kad būs tiesas spriedums un tas vairs nebūs tikai mans minējums, tad arī būs atbilde uz šo jautājumu.

Par savu drošību satraucies vēl kāds advokāts, kurš ar Mārci Miķelsonu sadūries citā lietā – strīdā par mēģinājumu pārņemt salduma ražotājus Laima un Staburadze.

Mārtiņš Mežinskis, Zvērināts advokāts:

2016. gada 16. oktobrī, pēdējā rudens zāle… Ir jānopļauj privātmājā mauriņš. Sāku pļaut privātmājā mauriņu un pie sētas, kas ir meža pusē, kas ir brīvi pieejama no meža, skatos – mētājas pudele. Pacēlu un sapratu, ka tā nav vienkārši pudele, bet tā saucamais Molotova kokteilis. Pudele bija pildīta ar dzeltenu šķidrumu. Pudelē iekšā ievietots deglis un korķis pa virsu. Šos faktus es uztveru kā reālus draudus savai un ģimenes veselībai un drošībai.

Par šo lietu Saulkrastu policijā 16. oktobrī uzsākts kriminālprocess un šobrīd turpinoties pirmstiesas izmeklēšana.

Pats advokāts Mārcis Miķelsons nevēlējās kontaktēties ar Nekā personīga. Uz mēģinājumiem satikties vai sazvanīties neatsaucās. Sarunai ar televīziju Miķelsons deleģēja savu advokātu Oskaru Rodi. Viņš klienta vārdā izteica prieku, ka Skolas ielas lieta beidzot nonākusi tiesā. Tas ļaušot Miķelsonam pierādīt, ka viņš ne pie kā neesot vainīgs. Savukārt iespēju, ka piekaušanas un dedzināšanas bijis kāds viņa klienta sūtīts sveiciens, Rode kategoriski noliedz.

Oskars Rode, Mārča Miķelsona advokāts:

Nu, man ir ļoti žēl, ka ar šiem cilvēkiem ir notikuši kaut kādi šādi gadījumi. Bet, ja viņi ir vērsušies policijā, un es ceru, ka viņi to ir darījuši, un ja policija kaut mazākajā mērā to būtu saistījusi ar manu klientu, tad ticiet man – mans klients noteikti būtu aizdomās turētā statusā saistībā ar šiem notikumiem. Visticamākais, būtu arī apcietināts. Mans klients nav ne reizi saistībā ar šādiem faktiem, kurus jūs minējāt, nav aicināts uz policijas iestādēm sniegt kaut kādus savus skaidrojumus.

Video

Lasi vēl