5 komentāri

Sarunāts konkurss, līgums par ķīmiju, kas nemaz nav nepieciešama, un piegādāts ūdens. Izblēdīti simtiem tūkstoši eiro. Ja darījumā iesaistītajai firmai MJ partneri nebūtu radušās problēmas ar PVN atgūšanu, neviens par šo shēmu neuzzinātu. Vai par shēmu zināja vēl kāds Rīgas Satiksmē, varētu noskaidrot izmeklēšanā. Taču izmeklēšanas nav.

Pērnā gada oktobrī MJ partneri Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā iesniedza visas ziņas par šaubīgajām naudas plūsmām, e pastu sarakstes un izteica gatavību sniegt arī citus pierādījumus. KNAB izmeklēšanu nesāka. Nekā nosodāma nesaskatīja arī Valsts policija, kas materiālus saņēma no KNAB.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Uzņēmums Rīgas Satiksme faktiski ir Saskaņas kontrolē. Tā kapitāla daļu turētājs ir Rīgas Dome ar mēru Nilu Ušakovu priekšgalā. Uzņēmuma valdē dominē šīs partijas cilvēki. Arī galvenais transporta mazgātājs Vjačeslavs Stunžāns ir Saskaņas biedrs. Saeimas vēlēšanās viņš kandidēja no Saskaņas saraksta Kurzemē, bet parlamentā netika.

Rīgas satiksmē viņš strādā kopš 2011.gada septembra, bija autoatslēdznieks. 2013.gada janvārī, kad sāka iet uz priekšu lietas ar ķīmijas iepirkumu, viņš paaugstināts par uzņēmuma Tehniskās kontroles daļas vadītāja vietnieku. Šis amats ļauj viņam kontrolēt tīrīšanas līdzekļu noliktavas.

Paralēli viņš darbojies arī kā ķīmijas piegādātāja, Austrijas uzņēmuma Bilgeri Chemie produkcijas izplatītājs. Tieši šī uzņēmuma produkcija arī piegādāta Rīgas Satiksmei.

Stunžāna piedalīšanos Beskorovainija biznesā apliecina kāda elektroniskā sarakste – tajā Beskorovainijs prasa ķīmijas pasūtījumu MJ partneriem, uz ko sarakstes biedrs atbild, ka to jau ir nosūtījis. Pārbaudot šo adresi, izrādās, ka tā pieder Stunžānam.

Arī Borisa Carjova un Rīgas pašvaldības uzņēmumu ceļi līdz šim jau ir krustojušies. Antonijas ielā 23, uz kurieni Beskorovainija cilvēki esot piegādājuši naudu, ir reģistrēti viņam piederoši uzņēmumi, piemēram, Well media Rīga. Tai pastarpināti pieder trešā daļa firmā Pilsētas Līnijas, kas jau no 2004.gadā bez konkursa ir ieguvusi reklāmas izvietošanas tiesības Rīgas sabiedriskajā transportā. Carjovs firmas kapitāldaļas iegādājās 2010.gadā. Saskaņa aktīvi izmantoja šo reklamēšanās iespēju 12.Saeimas vēlēšanās. Tāpat šī Carjovam daļēji piederošā firma bez konkursa ieguvusi tiesības ierīkot bezvadu internetu Rīgas sabiedriskajā transportā.

Carjova redzamākā saikne ar pilsētas un līdz ar to arī Rīgas Satiksmes vadību ir biznesa partneris Ēriks Teilāns, Ušakova padomnieks. Carjovs ir Teilānam piederošu uzņēmumu vadībā, tāpat viņam kopā ar Teilāna sievu pieder apdrošināšanas brokeru firma Attollo Brokers. Žurnālisti izpētījuši, ka šī firma ne reizi vien bez konkursa ir tikusi pie pasūtījumiem pašvaldības uzņēmumos. Piemēram, Rīgas Centrāltirgū un Rīgas namu pārvaldniekā.

Rīgas mērs nenoliedz, ka ir dzirdējis par Carjovu. Notikušo Rīgas Satiksmē viņš sola pārbaudīt.

Nekā personīga: Tad man jautājums par Borisu Carjovu. Vai Boriss Carjovs nav kaut kā lūdzis pats vai ar Teilāna starpniecību iekārtot darbā Rīgas satiksmē Vjačeslavu Stunžānu?
Rīgas mērs Nils Ušakovs (Saskaņa): Pirmo reizi par tādu kombināciju dzirdu.
Nekā personīga: Bet par Borisu Carjovu ne pirmo reizes dzirdat, vai ne?
Nils Ušakovs: Man liekas, es varbūt esmu dzirdējis par šo cilvēku, bet es tagad uz sitiena arī nevaru atcerēties.
Nekā personīga: Bet tā kā pie paša nav nācis runāt par lietām Rīgas satiksmē Boriss Carjovs?
Nils Ušakovs: Noteikti nē.
Nekā personīga: Ēriks Teilāns?
Nils Ušakovs: Ar Ēriku Teilānu par Rīgas satiksmes jautājumiem neesmu pārliecināts, ka mēs daudz runātu par jautājumiem, kas saistīti ar sabiedrisko transportu.

MJ Partneri par dalību šai shēmā ir samaksājuši valstij 100 000 latu PVN uzrēķinu. Par notikušo viņi izlēmuši neklusēt. Ar pašu savāktajiem pierādījumiem un VID audita rezultātiem pērn oktobrī uzņēmēji devās uz KNAB. Taču izmeklēšana nav sākta, jo nodarījums neesot saistīts ar tādu korupciju, ko birojs izmeklē.

Nekā personīga: Kāpēc KNAB iesniegumu neizskatīja, bet aizsūtīja Valsts policijai?
KNAB Sabiedrisko attiecību speciāliste Laura Dūša: Ne visi amatpersonu pārkāpumi, kas saistīti ar korupciju valsts institūciju dienestā, ir noziedzīgi nodarījumi, kas atbilst KNAB kompetencei.
Nekā personīga: Bet vai KNAB izmeklētājs pārliecinājās, ka tik tiešām nav nekādu pierādījumu, vai runāja ar cilvēkiem, ka amatpersonas un politika ir iesaistīta?
Laura Dūša: Šāda informācija nav manā rīcībā. Es domāju, ka biroja izmeklētāji ir gana kompetenti, ka viņi zin, kuras lietas ir biroja kompetencē un kuras ir nosūtāms citām iestādēm.

Lietu atlikt malā izlēma Izmeklēšanas nodaļa, kuras vadītāja ir Lienīte Šikore. Viņas vīrs Andrejs Šikors kandidēja partijas Saskaņa sarakstā 2014.gada 4.oktobrī notikušajās 12.Saeimas vēlēšanās. Šikors pērn partijai ziedojis arī 1500 eiro.

Nekā personīga: Tā ēna, kas sanāk, ka Korupcijas novēšanas un apkarošanas birojs tā kā mazliet piesedz Saskaņas centru, tas nešķiet mazliet… dīvaini?
Laura Dūša: Es šādu jautājumu nevaru komentēt.

No KNAB iesniegums nonāca Valsts policijā. Policija trīs mēnešus veica resorisko pārbaudi un nonāca pie secinājuma, ka notikušajā nav noziedzīga nodarījuma sastāva.

”Resoriskajā pārbaudē nekonstatē krāpšanas sastāvu,” tā Valsts policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Arī Finanšu policijā nav kriminālprocesa, lai gan Valsts ieņēmumu dienests konstatēja nelikumības ar nodokļiem, viltotus dokumentus un citus pārkāpumus.

SIA MJ partneri advokāts Jānis Davidovičs: Šī informācija apliecināja to, ka daļējas piegādes Rīgas Satiksmei ir bijušas, savukārt pārējā daļā ir bijusi tīrākā krāpšana.
Nekā personīga: Kāpēc policija uzskata, ka krāpšana nav bijusi?
Jānis Davidovičs: Šajā procesā nav nopratināts neviens cilvēks. Faktiski ļoti formāls lēmums. Arī no KNAB puses netika nopratināts neviens cilvēks. Tā kā tie ir virspusēji lēmumi, lai tiktu vaļā no šīs lietas.

Neviena amatpersona, kura pieņēmusi lēmumus vai sniegusi atbildes uz iesniegumiem par šo lietu, savu rīcību nebija gatava izskaidrot personīgi.

Uz tiešraidi Nekā Personīga žurnālisti bija aicinājuši KNAB priekšnieku Jaroslavu Streļčenoku. Tomēr viņš nepiekrita intervijai. Tiesa gan KNAB priekšnieks sacīja, ka pēc raidījuma intereses, MJ partneru iesniegums tiks atkārtoti vērtēts. Neskatoties uz to, Izmeklēšanas nodaļas vadītāja Lienīte Šikore turpinot baudīt viņa uzticību.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl