1 komentārs

Nav apstiprinājušās aizdomas, ka bijusī VID ģenerāldirektore Nelija Jezdakova būtu ņēmusi kukuli. Pirms diviem gadiem KNAB uzsāka izmeklēšanu. Tās dēļ VID ģenerāldirektore Nelija Jezdakova zaudēja augsto amatu. Tagad KNAB noskaidrojis, ka kukuļošana nav notikusi un kriminālprocesu pret Nelliju Jezdakovu izbeidzis. 

Izmeklēšana turpinās par kukuļa piesavināšanos. To esot izdarījis kāds Jezdakovu ģimenes draugs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

KNAB pirms vairāk nekā mēneša izbeidzis kriminālprocesu pret bijušo VID ģenerāldirektori Neliju Jezdakovu, viņai vairs nav aizdomās turamās personas statuss.

Nekā personīga: Tātad pirms vairāk nekā gada jūs paši izplatījāt ziņojumu, ka aizturēta augsta VID amatpersona, nu un viņa kļuvusi par aizdomās turamo personu, un Nellijas Jezdakovas advokāts apstiprināja, ka tā ir Nellija Jezdakova. Vai joprojām viņai ir aizdomās turamās personas statuss?
KNAB pārstāve Laura Dūša: Jūsu minētajā kriminālprocesā lēmums par VID amatpersonu tika pieņemts un netika lūgts VID amatpersonu saukt pie kriminālatbildības.

Pirms gandrīz diviem gadiem KNAB aizturēja VID ģenerāldirektori Neliju Jezdakovu aizdomās par 160 000 eiro liela kukuļa saņemšanu Liepājas uzņēmēja Andreja Podrjadčikova interesēs. Aizdomās turamās personas statusu noteica Jezdakovai, viņas vīram un ģimenes draugam Jurijam Kaļijevam. Kaļijevu KNAB uzskatīja par kukuļdošanas starpnieku.

Lietu pret Jezdakovu KNAB sāka pēc Liepājas PVN izkrāpšanas shēmu autora, uzņēmēja Andreja Podrjadčikova iesnieguma. Lai mīkstinātu sodu par saviem nodarījumiem, Podrjadčikovs KNAB stāstījis, ka ilgstoši savam biznesa partnerim Jurijam Kaļijevam devis naudu, lai viņš tālāk to nodotu Jezdakovu ģimenei.

Podrjadčikovam ar kompanjoniem bija izdevies no valsts izkrāpt vairāk nekā 2 miljonus eiro. Uzņēmējs bija sadibinājis gandrīz 30 SIA. Uz papīra Podrjadčikovs bija zivju pārstrādātājs, autotirgotājs un nekustamā īpašuma izīrētājs. Reāli ar viņu saistītās firmas veica savstarpējus norēķinus un sniedza pakalpojumus fiktīvi izveidotiem uzņēmumiem. To nominālie īpašnieki drīz pēc izveidošanas it kā firmas pārdeva Tadžikistānas un citu tālāku valstu iedzīvotājiem, kurus policija nevarēja atrast.

Pērnā gada novembrī aizdomās turamā statusu atcēla Jezdakovas vīram Jurijam, tagad arī pašai Jezdakovai. No lietā iesaistītajiem palicis vienīgi Kaļijevs, kura lietu KNAB pirms mēneša nodevis prokuratūrai. KNAB uzskata, ka Kaļijevs mudinājis Podjradčikovu dot kukuļus it kā Jezdakovai apmaiņā pret labvēlīgiem lēmumiem Podrjadčikova Liepājas firmām. Tomēr Kaļijevs 164 000 eiro Jezdakovai tālāk neesot devis, bet to piesavinājies. Pirms pāris nedēļām prokuratūra piekritusi KNAB lēmumam nevirzīt tālāk lietu pret Jezdakovu, bet izvirzīt apsūdzību Kaļivevam.

Nekā personīga: KNAB jau pirms laiciņa ir nodevis jums lietu par Jurija Kaļijeva kriminālajiem pārkāpumiem. Kāda ir bijusi jūsu tālākā rīcība?
Ģenerālprokuratūras pārstāve Aiga Eiduka: Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ģenerālprokuratūrai nodeva kriminālprocesa materiālus kriminālprocesa uzsākšanai pret kādu privātpersonu par kukuļa piesavināšanos. Un šā gada 13.maijā prokurors ir uzrādījis šai personai apsūdzību pēc Krimināllikuma 321.panta 1.daļas, proti, par kukuļa piesavināšanos.

Jezdakovas advokāts Rinalds Bušs Nekā personīga teica, ka bijusī VID ģenerāldirektore vēl apsver tieši, kā vērsties pret valsti, kas pusotru gadu viņai bija piemērojusi aizdomās turētās personas statusu smagā nodarījumā.

TOP komentāri

  • ES
    0 0 0

    ES

    Kad jāvērtē KNAB darbs, tad Streļčenokaprāt,valstij vai valdibai nav tiesibu viņus vērtēt, kad iznāk čp, tad iespējamie tiesas darbi jākompensē valstij(nodokļu maksātājiem).Interesanti iznāk.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl