Kaspars Podiņš nekandidēs uz apvienotās Finanšu un muitas policijas vadītāja amatu

1 komentārs

Nākamnedēļ Saeimā notiks balsojums par Finanšu un muitas policijas apvienošanu. Divi reālākie pretendenti uz apvienotās policijas šefa amatu ir abu apvienojamo iestāžu vadītāji. Finanšu policijas priekšnieks Edijs Ceipe un Muitas policijas priekšnieks Kaspars Podiņš.

Šonedēļ saruka Edija Ceipes cerības ieņemt ietekmīgo amatu. Finanšu policijas amatpersonu turēšana aizdomās par valsts noslēpuma izpaušanu ir iedragājušas Ceipes izredzes, jo tieši viņš abus izvēlējās ietekmīgajiem amatiem. Arī Muitas priekšnieks Kaspars Podiņš raidījumam “Nekā personīga” sacīja, ka uz apvienotās struktūras vadītāja amatu nepretendēšot.

Valsts ieņēmumu dienestā (VID) nedēļa sākās ar Drošības policijas darbinieku veiktu kratīšanu kriminālprocesā par valsts noslēpuma izpaušanu. Drošībnieku interešu lokā nonākušas divas augstas finanšu policijas amatpersonas. Finanšu izlūkošanas pārvaldes priekšnieks Maksims Bogdanovs un viņa sieva, 1.pārvaldes priekšniece Kristīne Bogdanova.

Abas aizdomās turētās amatpersonas amatos nonāca pēc Finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas uzsāktās darbinieku rotācijas. Maksims Bogdanovs iepriekš strādāja par operatīvo darbinieku Muitas policijā, bet viņa sieva – par izmeklētāju Finanšu policijā.

Amatpersonas nav aizturētas, un abiem jau nākamajā dienā pēc tiesas sankcionētajām kratīšanām piemērots aizdomās turēto statuss. Tas liecina ka izmeklētāji ir droši par savāktajiem pierādījumiem. Drošības policija neatklāj, kādu informāciju aizdomās turamie izpauduši, kad tas noticis un vai tam jau ir sekas. VID, Finanšu policijā un juristu birojos versiju  par notikušo ir daudz.

Tās parādījās jau aizturēšanas dienā, kas rada aizdomas par mērķtiecīgu dezinformācijas izplatīšanu uzmanības novēršanai, lai radītu šaubas par izmeklēšanas objektivitāti. Abu aizturēto advokāte Alla Juraša izmanto skaļajās lietās plaši izplatīto taktiku, ka aizdomās turamie nesaprot, par ko uzsākta krimināllieta.

Alla Juraša
Zvērināta advokāte

Ja mēs paņemsim Maksimu Bogdanovu. Viņš strādāja muitas kriminālpārvaldē, es saprotu, ka viņš bija vadījis operatīvo nodaļu. Ja nodaļā strādā kaut vai desmit cilvēki, katram cilvēkam ir pa desmit operatīvām lietām un šajās lietās ir valsts noslēpumu saturošie dokumenti. Un es nezinu, cik ilgi viņš tur strādājis, ja mēs paņemsim, ka viņš nostrādājis kaut vai piecus gadus, tad uzminēt, par kurām lietām iet runa un kuriem dokumentiem, diezgan neiespējami. NP: Tad tās aizdomas ir par viņa iepriekšējo darbavietu? Runa ir par vairāku gadu veciem notikumiem.

Abiem ieņēmumu dienesta darbiniekiem aizliegts pildīt līdzšinējos pienākumus, taču viņi turpinās darbu citos amatos iestādē. Vainu valsts noslēpuma izpaušanā viņi neatzīst.

Alla Juraša
Zvērināta advokāte

Viņu pašu attieksme, viņi redz, ka tā ir, visdrīzāk, izrēķināšanās, jo Maksims Bogdanovs pirms gada ieņēma šo amatu, un viņš sāka ļoti aktīvi godīgi un mērķtiecīgi strādāt, lai sakārtotu vidi, lai sakārtotu darbiniekiem godprātīgi, pilnvērtīgi pildīt savus amata pienākumus un, cik man ir saprotams, tas nebija pieņemams atsevišķām personām. NP: Un tas pārmetums sanāk Drošības policijai? Es domāju, ka šobrīd Drošības policija ir instruments, ar kura rokām tas tiek īstenots.

 

Amatos abi nonāca, pateicoties Finanšu policijas priekšniekam Edijam Ceipem.  Bijušais muitas policijas šefs Ceipe Finanšu policijas amatā nokļuva pirms gada, kad viņam bija jāsamainās amatiem ar toreizējo Finanšu policijas priekšnieku Kasparu Podiņu. No savas bijušās iestādes viņš līdzi paņēma vairākus speciālistus, arī Maksimu Bogdanovu.

Edijs Ceipe

Edijs Ceipe
VID Finanšu policijas priekšnieks

Jā, kā bijušo muitas policijas darbinieku, kurš strādāja narkotiku jomā, kuru es zināju, kuru, kā saka – ar savu attieksmi pret darbu, disciplīnu, ar spēju iedvesmot cilvēkus, es viņu uzaicināju un, kā saka, ieteicu darbam par šīs nodaļas vadītāju.

Un Kristīne Bogdanova, kā pieredzējusi izmeklētāja, kurai nevienu kriminālprocesu, vismaz  es nezinu, neviens nevar man minēt, kur varētu būt kādi brāķi bijuši pielaisti, kur arī prasīga pret sevi un pret citiem.

Ceipes lēmums amatos iecelt Bogdanovu un viņa sievu radīja neapmierinātību pārējos kolēģos. Pats viņš to neuzskata par nepareizu. Tagad šis lēmums un Drošības policijas krimināllieta  pret darbinieku, kas daudzus gadus ir bijis viņa padotais, samazina izredzes ieņemt jaunveidojamās Finanšu un muitas policijas priekšnieka vietu.

Lai gan kolēģi un citas amatpersonas Ceipi  raksturo kā godprātīgu un labu darbinieku, izredzes ieņemt augsto amatu var kavēt arī tas, ka viņam nav pabeigta augstākā juridiskā izglītība. Viņš ir pabeidzis Latvijas Universitātes Pedagoģijas un psiholoģijas fakultāti. Šaubīgs par dalību gaidāmajā konkursā uz Finanšu un muitas policijas šefa vietu ir arī Muitas policijas priekšnieks Kaspars Podiņš.

Kaspars Podiņš

Kaspars Podiņš
Muitas policijas priekšnieks

NP: Vai jūs pats pieteiksieties, kandidēsiet uz šo amatu? Teikšu tā – tā īsti par šo jautājumu neesmu domājis, bet ņemot vērā visas tās intrigas un negācijas, kas ilgstošā laika posmā šeit ir notikušas, es vairāk domāju, ka nē. Nekandidēšu.

Gan Ceipe, gan Podiņš kā galveno jaunās iestādes vadītāja uzdevumu min kolektīva saliedēšanu. Jaunas iestādes izveidošanā glābiņu no iekšējām nesaskaņām redz arī VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule.

Ilze Cīrule

Ilze Cīrule
VID  ģenerāldirektore

Es domāju, ka šī apvienošanās pieliks arī punktu visām šim runām un atrisinās ļoti daudz jautājumus.

Lai gan likums, kas mainīs VID struktūru, vēl nav pieņemts un nepieciešami arī grozījumi citos likumos, ir izlemts, ka jaunās Finanšu un muitas policijas vadītāju izvēlēsies atklātā konkursā. Tajā nebūs liegts piedalīties arī esošajiem Finanšu vai muitas policijas darbiniekiem. Iekšējā drošības dienesta vadītāju gan izvēlēšoties pati Cīrule, saskaņojot to ar finanšu ministri.

TOP komentāri

  • eņģis
    +1 +1 0

    eņģis

    Nu, protams, latvieši ar augstākām izglītībām nederēs. Zinam, jau zinam, kas tur pretendēs, un tiks apstiprināts. Nevajadzēs vairs ilgi, kad te viss būs kā mazā Krievijā. Jau tagad ir. Lieciet droši krievus iekšā, - tie būs uzticami Kremlim, un neizpaudīs citiem nevienu valsts noslēpumu. Ņirgāšanās par latviešiem. Mafija ņirgājas, tā to var nosaukt.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl