Kāpēc Jūs lejat kanniņā? Pēc NP sižeta 2008. gadā likvidē Elektronisko iepirkumu valsts aģentūru

2 komentāri
Kāpēc Jūs lejat kanniņā? Pēc NP sižeta 2008. gadā likvidē Elektronisko iepirkumu valsts aģentūru

Īsi pēc jaunā mācību gada sākuma, 4. septembrī, populārais pētnieciskās žurnālistikas raidījums Nekā personīga uzsāka jauno – desmito – sezonu kanālā TV3! Turklāt šogad arī aprit raidījuma deviņu gadu jubileja. Par godu tai Nekā personīga komanda dāvā skatītājiem iespēju atskatīties uz iepriekšējo sezonu spilgtākajiem sižetiem.

Šoreiz stāsts no 2008. gada, kad Elektronisko iepirkumu valsts aģentūras direktors tika pieķerts valsts degvielas zagšanā!

Elektronisko iepirkumu valsts aģentūra, kas dibināta 2006. gadā atrodas Īpašu uzdevumu elektroniskās pārvaldes lietās ministra paspārnē. Tā piedāvā valsts un pašvaldību iestādēm veikt iepirkumus automātiskā veidā. Iestādi ar 20 darbiniekiem vada Gvido Janevičs. Viņa alga – 2000 latu mēnesī.

Pēc izglītības inženieris mehāniķis. Viņa vadītā iestāde īrē vairākas automašīnas. Ar tām darbinieki braukājot pa laukiem, popularizēdami elektronisko iepirkšanu. Vienu no mašīnām – Ford Mondeo izmanto pats iestādes vadītājs.

Foto

Janeviča rīcībā ir Statoil degvielas uzpildes karte, kas viņam ļauj tērēt valsts naudu degvielas uzpildei. Dokumenti liecina, ka ar to viņš mēnesī iztērē vidēji 200 latus, nopērkot 250 litrus degvielas. Lai noskaidrotu, kā tas iespējams, Nekā personīga devās ierēdnim pa pēdām.

Pēc šā sižeta Gvido Janevičs tika atbrīvots un viņa vadītā iestāde – likvidēta!

Video