Kalvītis grib izrakstīt rēķinu gāzes patērētājiem, jo monopolisti vēlas saglabāt ekskluzīvas tiesības LG, paziņo Reizniece-Ozola

2 komentāri
Kalvītis grib izrakstīt rēķinu gāzes patērētājiem, jo monopolisti vēlas saglabāt ekskluzīvas tiesības LG, paziņo Reizniece-Ozola
LETA

Ekonomikas ministrija saņēmusi ziņu no Eiropas Komisijas, ka līdz ar Klaipēdas sašķidrinātās gāzes termināļa darbības uzsākšanu Latvijai ir beidzies pārejas periods, kas ļāva neieviest Eiropas gāzes tirgus atvēršanas direktīvu.

“No šā brīža arī jāuzskata, ka Latvijai ir beidzies izolētā tirgus periods un pilnībā jāievieš Direktīvas 2009/73/EC nosacījumi. Līdz privatizācijas līguma ar Latvijas gāzi beigām 2017. gada 3. aprīlī jums būtu nepieciešams nospraust ceļa karti, kā lai direktīvu izpildītu līdz šim laikam,” sacīja Dominiks Ristori, Eiropas Komisijas Enerģijas ģenerāldirektorāta ģenerāldirektors.

Tikmēr Latvijas gāzes vadītājs Aigars Kalvītis Saeimas Tautsaimniecības komisijā mēģināja pierādīt, ka 2017. gadā ir nevis jāpabeidz Latvijas gāzes sadalīšana, bet tikai jāsāk. Citādi notikšot vardarbība, labi strādājoša uzņēmuma sasteigta salaušana, kas radīšot zaudējumus.

Tomēr ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola atzīst, – “ja jebkādas darbības sāks darīt tikai pēc 31. aprīļa, nu tad ir skaidrs, ka mēs varam rēķināties ar pārkāpuma procedūrām”.

Viņa ir neizpratnē, kurš apmaksās tās soda sankcijas, kuras Eiropas Savienība var uzlikt no savas puses mūsu valstij, norādot, – “tie būs patērētāji”.

“Kalvīša kungs grib, lai mēs izrakstām rēķinu patērētājiem par to vien, ka esošie monopolisti grib sev kādas ekskluzīvas iespējas maksimāli ilgi,” saka ekonomikas ministre.

Tikmēr Kalvīša pusē viens pēc otra sāka nostāties Tautsaimniecības komisijas locekļi. Piemēram, opozicionāri Ivars Zariņš, Jānis Urbanovičs, Aivars Meija. Tāpat arī Reiznieces-Ozolas partijas biedri Ingmārs Līdaka un Jānis Klaužs. Līdaka ierosināja, ka sadalīšanas laiks jāpagarina par trim mēnešiem. Klaužs tikmēr mudināja kolēģus klausīt Kalvītim, lai Latvija nepiedzīvotu iekulšanos tiesas procesos ar Gazprom.

Tiesa gan, par neizprotamām Kalvīša un Saeimas deputātu bailes no Krievijas tiesvedībām dēvē arī juriste, kura palīdzējusi Ekonomikas ministrijai izstrādāt gan likuma grozījumus, gan sniegusi atzinumus par priekšlikumiem tajos. Pēc advokātes Vinetas Čukstes domām, drīzāk Latvijai būtu jābaidās no Eiropas Savienības sankcijām, ja laikus nesāksim atvērt tirgu.

Foto:

Skaties video: