Kaimiņš un vēl vairāki “KPV LV” biedri prasa no partijas izslēgt Gobzemu

10 komentāri

Krišjāņa Kariņa valdības stabilitāti apdraud nu jau asiņaina cīņa, kas izvērsusies starp diviem partijas “KPV LV” līderiem – Aldi Gobzemu un Artusu Kaimiņu. Biedri iesaka, ka abiem būtu jāatvēsina prāti. Un, iespējams, gan vienam, gan arī otram no partijas vadības vajadzētu paiet malā. Kaimiņš un vēl daži biedri uzrakstījuši iesniegumus par Gobzema izslēgšanu no partijas. Deputāts vēlas, lai valde par to varētu lemt jau jaunnedēļ.

Kādreizējais aktieris Kaimiņš popularitāti strauji ieguva raidījumā ”Suņu būda”. Viņš pēkšņi bija kļuvis par Latvijas politikas aizkulišu un uzņēmēju shēmu pārzinātāju. Baumas un faktus jau tobrīd viņam piegādāja Gobzems. Kaimiņš to visu atskaņoja radio.

Partija “KPV LV” no paša sākuma ir Kaimiņa veidojums. Viņš ilgu laiku bijis vienīgā tās seja un motors. Artuss spēja pārdzīvot skandālus un problēmas arī pēc dažu valdes locekļu aiziešanas no “KPV LV” un ilggadējā kolēģa Kaspara Upaciera kritiku.

2018. gada vasaras sākumā Kaimiņu arestē KNAB. Jebkurai citai partijai tas būtu beigu sākums, taču “KPV LV” to sekmīgi izmanto savas popularitātes celšanai. Par partijas seju līdzās Artusam kļūst viņa draugs un arī advokāts Aldis Gobzems.

Mēnesi pēc arestiem partijas reitings no 1,9% uzauga līdz 7%. Kaimiņš un Gobzems vēlētājiem stāsta, cik slikta ir Solvita Āboltiņa, cik viegli likvidēt OIK un samazināt cenu ibumetīnam. Vajag tikai balsot par “KPV LV”. Tas arī notiek, un partijai ir iespējas savus solījumus īstenot.

Taču sastādīt valdību Gobzema vadībā neizdodas. Sarūgtinājums par plānu izgāšanos ir liels, un Gobzems gaida, kad pēc Kaimiņa atnāks KNAB, jo, visticamāk, grib pārņemt vienpersonisku varu partijā. Pirms balsojuma par Kariņa valdību Gobzems kāpj Saeimas tribīnē un apvaino Kaimiņu šaubīgos darījumos. Pēc tam kā agrākais Kaimiņa advokāts dodas sniegt liecības uz KNAB.

Partijas biedri samilzušās nesaskaņas starp abiem līderiem cenšas notušēt. Atsevišķi kolēģi pat iesaka abiem atteikties no vadošas lomas partijā.

Linda Liepiņa
Saeimas deputāte (“KPV LV”)

Neraugos pozitīvi ne uz to, ko izpilda Kaimiņa kungs, ne uz to, ko izpilda Gobzema kungs. Katrs lido savā orbītā, un tur ir kaut kāds viņiem vien zināms nesaprotams naids, un situācijas ķīlnieki ir visas frakcijas deputāti.

“Nekā personīga”: Kā jūs raugāties uz faktu, ka Gobzema kungs kā bijušais Kaimiņa kunga advokāts ir aizgājis uz KNAB un sniedzis kaut kādas liecības par savu bijušo klientu? Vai tas no ētikas viedokļa ir pareizi un labi?

Manuprāt, nē. Kā advokātam noteikti nav pareizi.

“Es tikai varu pateikt to, ka es tā nedarītu. Vai nedarītu šajā brīdī. Ja man būtu kādi fakti par nelikumībām, tad tas ir jādara tajā brīdī nevis post factum. Manuprāt,” piebilda Saeimas deputāts Didzis Šmits (“KPV LV”).

Savukārt parlamenta deputāte Iveta Benhena-Bēkena (“KPV LV”) piebilst: “Skatoties no morāles un ētikas, tas nav atbalstāms nekādā mirklī. Un es neatbalstu ne atsevišķus Artusa Kaimiņa izgājienus, ne arī Alda Gobzema izgājienus”.

Saeimas deputāts Aldis Blumbergs (“KPV LV”) uzskata, ka “klienta noslēpums ir advokatūrā likumā nostiprināts. Būtībā ir arī kriminālatbildība par tādas informācijas, kas ir aizsargāta ar likumu, izpaušana”.

Aldis Gobzems
Saeimas deputāts (“KPV LV”)

“Nekā personīga”: Vai Jūs esat bijis kā advokāts, pārstāvis Kaimiņa kungam?

Es esmu bijis… Neko neesmu paudis attiecībā par kā advokāta sniegtajiem jautājumiem. Es esmu sniedzis ziņas par jautājumiem, ko man uzdeva, bet – ne par savu profesionālo darbību.

“Nekā personīga”: Kā mēs tam varam ticēt?

Jums vienkārši man ir jātic. Diemžēl vai par laimi.

“No vienas puses tas ir nožēlojami. No otras puses – tas ir pašsaprotami. Tas raksturo ļoti spēcīgi šo cilvēku. Tas raksturo viņa motivāciju, viņa mērķus, izvēles… Tur ļoti daudz var nolasīt. No šāda izgājiena. Šim cilvēkam ir apbrīnojams talants mainīt savas domas. Minūtē pat divas reizes. Man tas neliekas normāli, ka cilvēks var uzkāpt uz galvenās tribīnes un izteikt kādus apgalvojumus, kas… Tie ir tādi pataloģiskas melošanas. Bet es jau daudz esmu pateicis šobrīd,” sacīja Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš (“KPV LV”).

Liepiņa vēl piebilda, ka nevēlas vairs detalizētāk izteikties ne par Kaimiņu, ne Gobzemu. “Un tas nav tāpēc, ka man nav sava viedokļa. Mans viedoklis būtu ļoti skarbs par abiem. Bet es šobrīd ļoti vienkārši partijas interesēs neizteikšos nekā vairāk. Es izvēlēšos pozīciju – paklusēt.” Deputāte piekrita, ka pašreiz nedz Kaimiņam, nedz Gobzemama nevajadzētu uzticēt partijas vadošos amatus.

Šonedēļ “KPV LV” Saeimas frakcija sprieda, ko darīt ar pieciem biedriem, kuri balsoja pret Kariņa valdību un tajā esošajiem pašu partijas ministriem. Kaimiņš un Blumbergs ar ieceri veidot atsevišķu Saeimas frakcijas daļu, ko no dažu lēmumu pieņemšanas izolētu, palika pārliecinošā mazākumā.

Kaimiņa un Gobzema cīņai gan būs turpinājums. Partijas valdē esot saņemti vairāki, tostarp arī paša Kaimiņa, iesniegumi ar ieteikumu agrāko premjera kandidātu izmest no partijas.

Artuss Kaimiņš
Saeimas deputāts (“KPV LV”)

“Nekā personīga”: Gobzems saka, ka Kaimiņa jaunā režisore ir Juta Strīķe.

Jā… Es vispār atsakos komentēt šī cilvēka jebkāda veida izteikumus. Es nedomāju, ka tas varētu nest partijai ko labu vai raisīt kāda veida skaidrojumus sabiedrības acīs. Vispār nekādā gadījumā. Atsakos komentēt izteikumus.

“Nekā personīga”: Neesat mudinājis viņu slēgt laukā no partijas?

Esam saņēmuši iesniegumus par biedra izslēgšanu no partijas.

“Nekā personīga”: Kāda būs rīcība?

Valdes sēde paredzēta. Tad arī būs.

“Nekā personīga”: Kad tas notiks?

Ja es pareizi saprotu – mums ar valdes locekļiem jāvienojas par kārtējo valdes sēdi, kas iespējams notiks pirmdien. (….) Ir vairāki iesniegumi. No vairākiem biedriem, jo to statūti paredz. Un, tajā skaitā, arī no manis. Jo, manuprāt, tādi absolūti klaji pataloģiski meli, kas tiek izteikti no valsts galvenās tribīnes, un pēc tam došanās pa visādām mediju studijām un konfliktu risināšana… Viss, kas te notiek, man liekas, ir pilnīgs pretdabisks hibrīds un tas nav veselīgi. Bet iesniegumi ir saņemti. To es varu pateikt.