Kaimiņa lietā mainīta nozieguma kvalifikācija – KNAB viņu tur aizdomās par grāmatvedības noteikumu pārkāpšanu mantkārīgā nolūkā

10 komentāri

Gadu pēc nostrādāšanas valdībā “KPV LV” notiek cīņas par to, kurš turpmāk vadīs politisko spēku – Artuss Kaimiņš vai Atis Zakatistovs.

Vieni grib atbrīvoties no Kaimiņa un mainīt politiskā spēka nosaukumu, bet “KPV LV” dibinātājs tikmēr aicina organizāciju pašlikvidēties. Kurš saglabās ietekmi partijā būs zināms sestdien, kad plānots “KPV LV” kongress.

“KPV LV” 13. Saeimā ieguva 16 deputātu mandātus. Tas bija otrs labākais rezultāts vēlēšanās. Kaut politikas jaunpienācēja kampaņa galvenokārt balstījās uz varas partiju kritiku, Artusa Kaimiņa politiskais spēks pievienojās Krišjāņa Kariņa veidotajai valdībai un ieguva 3 svarīgas jomas –  labklājību, ekonomiku un iekšlietas.

Nokļūstot pie varas, “KPV LV” uzreiz sašķēlās. Jo daļa uzskatīja, ka partijai bija jāpaliek opozīcijā. Par neatkarīgiem deputātiem kļuva redzamākie “KPV LV” līderi Linda Liepiņa un Didzis Šmits. Premjera kandidātu Aldi Gobzemu izslēdza ne vien no frakcijas, bet arī partijas. Kamēr valdībā “KPV LV” ministru domas atšķīrās no pārējās koalīcijas, “KPV LV” deputāti Saeimā nereti balsoja kopā ar opozīciju.

Kaimiņš un Aldis Blumbergs nerespektēja frakcijas no valdošajām partijām atšķirīgo viedokli par pašvaldību ārkārtas vēlēšanām,  piebiedrojās koalīcijas balsīm, par ko arī viņus no “KPV LV” frakcijas šomēnes izslēdza.

Tomēr Kaimiņš kopā ar Ati Zakatistovu ir partijas valdē, un tās darbs patlaban ir paralizēts. Līdzpriekšsēdētājs Atis Zakatistovs grib  Kaimiņu no valdes izslēgt,  viņa vietā ievēlēt kādu citu, un turpināt vadīt atlikušo 10 deputātu Saeimas frakciju.

Savukārt Kaimiņš gluži pretēji – aicina organizācijai pašlikvidēties, jo tā neesot tā partija, ko viņš dibināja. Tas gan nozīmētu, ka “KPV LV” zaudētu valsts finansējumu – šogad vairāk nekā 600 tūkstošus. Par šādu scenāriju turklāt jānobalso  biedru vairākumam.

Atis Zakatistovs
KPV LV Saeimas frakcijas priekšsēdētājs, partijas līdzpriekšsēdētājs

Nekā Personīga: Jūsu plāns ir atbrīvot viņu no valdes priekšsēdētāja amata?

Atis Zakatistovs: Mūsu plāns ir ievēlēt rīcībspējīgu valdi, kas ir paplašināta valde. Artuss Kaimiņš organizācijas nākotnē nav tik būtisks, valdes rīcībspēja ir būtiska.

Artuss Kaimiņš
KPV LV Līdzpriekšsēdētājs (teiktais  Latvijas Radio , ”Krustpunktā”  2020. gada 20. janvārī)

”Šajā gadījumā ir jādibina pašam sava organizācija. Es aicinu šo organizāciju,  ar šo bankas kontu, es uzskatu pareizākais, ir pašlikvidēties!

Kaimiņš  uzskata, ka “KPV LV”  no valsts naudas būtu jāatsakās, jo partija nekalpo sabiedrības interesēm. Caur ekonomikas ministra Ralfa Nemiro padomnieku Pāvelu Reneboku  tiekot īstenotas Andra Šķēles un Aināra Šlesera intereses.

Atis Zakatistovs
KPV LV Saeimas frakcijas priekšsēdētājs, partijas līdzpriekšsēdētājs

Šobrīd es dzirdu no dažādām pusēm apgalvojumus par angažētību jeb ietekmējamību , es tam neesmu redzējis pierādījumus. Bet, ja sabiedrības spiediens pieaugs, mēs varam pārdomāt ar Ralfu Nemiro to situāciju, lai noņemtu bažas.

Kaimiņam bažas ir arī par iekšlietu ministra Sanda Ģirģena padomdevējiem, starp kuriem viņš min vairāku uzņēmēju uzvārdus.
Sandis Ģirģens
Iekšlietu ministrs (KPV LV) (teiktais TV3 900 sekundes, 2020.gads 17.janvāris)

Kaimiņš nav cietušais. Viņš jau sen strādāja JKP labā. Faktiski nenāca uz frakcijas sēdēm, visu informāciju piegādāja Strīķes kundzei. Principā šis aktieris ir atgriezies tur, kur viņam ir jāstrādā – pie savas mammas – un tā ir Strīķes kundze. Strīķes kundze, visticamāk, ir apsolījusi Kaimiņa kungam, ka viņam neiestāsies kriminālatbildība, un ir maigi viņu, kā saka, paņēmusi savos aptvērienos.

2018.gada vasarā, dažus mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām, Artusu Kaimiņu KNAB aizturēja saistībā ar partijas finanšu pārkāpumiem un divas diennaktis viņš pavadīja aiz restēm.

Šonedēļ kvalifikācija lietā mainīta. Tā noņem stresu no partijas, taču joprojām nav labvēlīga pašam Kaimiņam. Viņu tur aizdomās par grāmatvedības noteikumu pārkāpšanu mantkārīgā nolūkā, par ko paredzēts  līdz pieciem gadiem ilgs cietumsods.

Tuvākā mēneša laikā Kaimiņam varētu celt apsūdzību. Saeimai tādā gadījumā būs jābalso par viņa izdošanu kriminālvajāšanai, taču darbu parlamentā Kaimiņš varēs turpināt līdz pat  tiesas gala iznākumam. Apsūdzēts lietā par iespējamām fiktīvām konsultācijām gan ir arī otrs “KPV LV” līderis Atis Zakatistovs.

10 komentāri