Kādas izmaiņas vēlas jaunieši pēc Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām?

1 komentārs

Šogad, pēc raidījuma “Nekā personīga” aprēķiniem, uz savām pirmajām Rīgas domes vēlēšanām pilntiesīgi var doties apmēram 17 000 jauniešu. Taču partiju programmas nerunā par jauniešu tēmu. Tā vietā, lai partijas uzrunātu lielu grupu ar potenciālajiem vēlētājiem, partijas izvēlas koncentrēties uz mazāku grupu – velobraucējiem.

Uz jauniešiem kā potenciālo balsotāju cer gandrīz visas partijas. Bet kā uzrunāt jaunos vēlētājus? Televizoru viņi neskatās, uz aģitācijas teltīm nenāk. Partiju iepriekšējos darbus nezina. Partijas cenšas noķert jauniešu uzmanību sociālajos tīklos, taču arī tur tās iejūk un pazūd citu ziņu plūsmā. Vai ir kādas īpašas jauniešu problēmas, ko partijas redz un risina?

Kādas izmaiņas vēlās jaunieši pēc Rīgas domes vēlēšanām un, ko piedāvā partiju jaunākie kandidāti, devās noskaidrot raidījums “Nekā personīga”.

“Lētāks sabiedriskais transports… Un kas vēl, varbūt vairāk studentu pasākumu, lai ļautu rīkot,” saka jauniete Laura.

Savukārt jaunietis Artūrs norāda: “Manuprāt, es daudz braucu ar mammu ar mašīnu, tā kā uzskatu, ka daudzi, piemēram, tie paši krustojumi vai kaut kādi ceļi nav loģiski izpildīti.”

Partiju programmas īpašu vērību jauniešiem nevelta. Iespējams, ka politiķi uzskata, – jauniešiem patiks veloceliņi un koki, sakārtoti iekšpagalmi un īres nami. Koki un iekšpagalmi patiks arī pensionāriem, tāpēc par piedāvājumu jauniešiem to nevar īsti uzskatīt. Arī partiju jaunākie kandidāti koncentrējas uz plašākiem solījumiem.

“Kad es aizbraucu Rīgā pie savas vecmāmiņas, es pa balkonu paskatos ārā…Tas ir Ķengarags, jā, ļoti patīkami asfaltēts laukums, bet nav basketbola grozu, ļoti vienkārša ne dārga lieta, bet tās nav, es uzskatu, ka šis jautājums noteikti ir jārisina,” saka partijas ”Jaunā Vienotība” saraksta jaunākais kandidāts Ralfs Bērzkalns.

Savukārt partijas ”Attīstībai/Par!”, ”Progresīvie” saraksta jaunākais kandidāts Edgars Lejnieks norāda: “Manuprāt, Rīgā mums ir jābūt apkaimēm, lai katrā ir tādas vietas kā Tallinas kvartāls, Kalnciema kvartāls, kur no katras apkaimes var aizbraukt ar velosipēdu uz darbu vai pie sava drauga.”

No jauno kandidātu teiktā var saprast, ka Rīgā pietrūkst izklaižu – ar Kalnciema un Tallinas kvartālu ir par maz. Arī veloceliņi vajadzīgi, lai varētu doties uz izklaides vietām vai draugiem. Jaunie kandidāti cer, ka jaunieši viņus atbalstīs tieši vecuma, tas ir, jaunības dēļ.

“Man jau gribētos, lai mans vēlētājs ir tāds kā es, pusaudzis, kurš vēlās redzēt izmaiņas un vēlas arī uzņemties atbildību par sevi, par savu nākotni un pilsētu, valsti un tiešās ieguldīt savā nākotnē un aktīvi darboties,” norāda partijas ”Nacionālā apvienība”/ ”Latvijas Reģionu apvienība”saraksta jaunākais kandidāts Kristaps Gulbis.

Savukārt partijas ”Jaunā konservatīvā partija” saraksta jaunākais kandidāts Rodijs Ronis saka: “Nē, nu es jau ļoti ceru, ka to vēlētāju būs arī ļoti daudz, nevis maz, faktiski nevajadzētu ļoti dalīt vēlētājus senioros, gan jaunajos speciālistos, gan ģimenēs, faktiski jebkurš vēlētājs, kuram interesē konservatīvās vērtības, gan zaļa Rīga, gan efektīga pilsētas pārvalde, tie arī balsos par mani.”

Bet partijas ”Gods kalpot Rīgai” saraksta jaunākais kandidāts Daniels Tvoronovičs pauž: “Nu, tā kā es esmu pats jauns, es redzu savu vēlētāju kā jaunieti, kam nav vienalga, kas negrib sēdēt mājās, kas ir aktīvs un grib paust savu viedokli, kam nav svarīgi, kādā valodā runā, krievu valodā, latviešu, angļu, lietuviešu, nav tam nozīmes tik lielas; ir svarīgi, ko runā un ko dara.”

Tomēr izrādās, ka vēlētāji nevienu sava vecuma kandidātu nezina, tāpēc nāksies vien izvēlēties, lasot partiju programmas un meklējot sev tuvāko.

Raidījums “Nekā personīga” 23. augustā top Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) sabiedriskā pasūtījuma ietvaros.

1 komentārs