Komentāri

Tiesās uzņēmuma K.S.Avia darbinieku par aizdomīgu ieroču kravu arābu pussalas valstij, kur rit pilsoņu karš K.S.Avia līderi Konstantīnu Soloduhu drošības iestādes uzskata par bīstamu. Viņš ir spiests pārdot Jūrmalas lidostu.

Uzņēmums K.S.Avia ārlietu ministrijai prasīja atļauju helikopteru MI 8 detaļu sūtīšanai uz Jemenu, taču sniedza nepatiesu informāciju, kam tās patiesība domātas. Ministrija atteica licenci šīs kravas sūtīšanai. Ierosināta krimināllieta par dokumentu viltošanu un to izmantošanu.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa lietu sāks skatīt 22. augustā.

Uzņēmuma K.S.Avia vārds saistībā ar aizdomīgiem darījumiem izskanējis arī iepriekš un firmas līderi Konstantīnu Soloduhu min skandalozajā Moldovas ieroču kontrabandas lietā.

2014.gada februārī ārlietu ministrija saņēma firmas K.S.Avia pieprasījumu atļaut tai sūtīt uz Jemenu helikoptera Mi-8/17 rezerves daļas. Kompānijas pārstāvis rakstīja, ka sūtījums paredzēts civiliem mērķiem un gala saņēmējs ir Jemenas gaisa spēki.

Mi-8/17 ir populārākais Krievijā ražotais helikopters.To pieprasījums galvenokārt saistīts ar plašo pielietojamību. Ar papildus aprīkojuma palīdzību MI – 8/17 no transporta helikoptera var pārvērsties par kaujas, kurā var sakāpt pat 36 desantnieki, pārvadāt līdz 4 000 kg smagu kravu, iznīcināt pretinieka bruņutehniku, būves un citus mērķus.

Ārlietu ministrijai radās šaubas, vai K.S.Avia sūtījumam uz Jemenu tiešām ir civili mērķi. Tā prasīja papildus dokumentus, līdz firma iesniedza Jemenas gaisa spēku apliecinājumu, ko ministrija un vēlāk arī kriminālistikas eksperti atzina par viltojumu. Drošības policija sāka izmeklēšanu.

 

Jemenas valsts un Jemenas gaisa spēkiem ir civilās aviācijas mērķiem reģistrēti gaisa kuģi.Jemenā, vienā no nabadzīgākajām arābu valstīm ar 24 miljoniem iedzīvotāju, dažādo reliģisko nesaskaņu dēļ miers nav jau ilgu laiku, taču asiņainākie notikumi pieņēmās spēkā pēc Arābu pavasara, kad bija spiests atkāpties ilggadējais prezidents Ali Abdallahs Salehs.

Nemieri pārauga Pilsoņu karā, kas nav rimis joprojām.

 

 

 

Šī Arābu pussalas valsts ir kļuvusi arī par bāzi Al-Qaeda un Islāma valsts kaujiniekiem. Konflikta savaldīšanā ieinteresēta gan Saūda Arābija, gan Irāna, gan ASV, kam gar Jemenas krastiem iet tirdzniecības ceļš. Kuram no starptautiskajiem tīkliem vēlējās palīdzēt Latvijas komersants, nav iespējams pateikt, jo licenci ministrijas atbildīgā komiteja K.S.Avia darījumam atteica. Tās vadītājs uzskata, ka Jemenas valdības rīcībā nemaz nebija helikopteru, kam ”K.S.Avia” grasījās piegādāt rezerves daļas.

 

 

 

Starptautiskajā datu bāzē Flightglobal atrodamā informācija liecina, ka vismaz pagājušajā gadā Jemenas gaisa spēku rīcībā bija 35 šādi transporta kaujas helikopteri.To apgalvo arī apsūdzētā Pētera Andersona aizstāvis.Viņš uzstāj, ka nekādi dokumenti nav viltoti.

Drošības policijas gan kratīšanā Andersona datorā atradusi gala sertifikāta kopiju, ko K.S.Avia iesniedza kā īstu. Andersons savu vainu neatzīst.

 

Jemenai domātās kravas īpašnieki K.S.Avia uz pusēm pieder Soloduhas un Ščukinu ģimenei. Pazīstamākais no viņiem Konstantīns Soloduha centies palikt ēnā un vairījies no publicitātes. Viena no retajām reizēm, kad var viņu ieraudzīt, ir kompromat.lv ievietotais video, kurā Soloduha atpūšas kādā kūrortā.

Latvijas nepilsoņa statuss pirms 7 gadiem Soloduhu glāba no izdošanas Uzbekistānai. Bijusī padomju valsts viņu apsūdzēja par krāpšanu saistībā ar lidmašīnas rezerves daļu piegādi.

 

Patlaban notiekot sarunas par stratēģiskā investora piesaisti Jūrmalas lidostā un drīzumā tai būs jauns īpašnieks. Pēc Nekā personīga rīcībā esošajām ziņām, par Jūrmalas lidostas iegādi interesējas kāds Latvijas naftas biznesa miljonārs.

Video

Lasi vēl